Toyota Celica czy Prelude ?

24 Cze 2009, 07:34

Witam,
Mam do wydania 20-25k na samochód. Chciałbym jakieś coupe/cabrio.
Zastanawiałem się nad Toyotą Celicą VII gen. , Audi TT , Bmw (coupe/cabrio) , i Hondą Prelude.
Największe moje zainteresowanie skupia się nad Celicą. W internecie znalazłem dużo pozytywnych opini ale także takie negatywne:
"Wyciszenie, Głośna praca silnika na wysokich obrotach
Silnik: w początkowych rocznikach VII gen jest wada fabryczna powodująca nadmierne zużycie oleju
bardzo mało dokładna źle wchodzi 2i3 bieg
Serwis tani nie jest, ale jak to u japonca, troszke boli brak niektórych zamienników.
drogie części, drogie przeglądy i wymiany płynów"

O Audi TT jest dużo pozytywnych opinii , prawie brak negatywnych. Lecz samochód kosztuje troszkę więcej dlatego zrezygnowałem. No i do tego pewnie drogie cześci i więcej pali od Celic'i.

a Bmw jest dużo strasznie może ktoś się wypowie na ten temat . Jakie koszty eksploatacji , czy często się psują?

A Hondę Prelude jest dość tania i pewnie tania w eksploatacji , do tego można zrobić gaz .

Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam.
P.S czy warto jechać do niemiec ( u mnie w mieście jest taki koleś co organizuje wyjazdy )
pozatym mam znajomego też który jeździ do niemiec więc może taniej te samochody załatwi mi.
tutusik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Łódź

24 Cze 2009, 09:36

do 25k jak chcesz bmw cabrio to chyba że e36 kupisz taniej bo e46 w tej cenie cabrio to zapomnij.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

24 Cze 2009, 15:23

matttias1234 napisał(a):do 25k jak chcesz bmw cabrio to chyba że e36 kupisz taniej bo e46 w tej cenie cabrio to zapomnij.


czemu ? na allegro widzę że od 20k się zaczynają;>


P.S Poprosiłbym odpowiedzi z komentarzami opiniami itp :)
tutusik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Łódź

24 Cze 2009, 16:30

tutusik napisał(a):
matttias1234 napisał(a):do 25k jak chcesz bmw cabrio to chyba że e36 kupisz taniej bo e46 w tej cenie cabrio to zapomnij.


czemu ? na allegro widzę że od 20k się zaczynają;>


P.S Poprosiłbym odpowiedzi z komentarzami opiniami itp :)
tatusik skup się na hondzie bo to bardo wytrzymaly silnik,częśi może nie są tanie ale żadko potrzebne.
o niskim spalaniu zapomnj bo od tego są tdi a nie benzyniaki
ps allegro nietraktuj jako cennika aut użuwanych bo spotkasz tam przeważnie same okazje cenowe podobnie jak na osławionym tureckim mobile.de
max23
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: elbląg

24 Cze 2009, 16:30

owszem zaczynają się od 20k ale nie cabrio.a jesli trafisz to juz naprawde niezły szrot.znajomy zajmuje się handlem częsci i ma wlasnie taka e46 na sprzedaz ktora stoi zreszta na allegro i wycenił ją na bodajże 37 tys jak nie wiecej.za 15k kupisz e36 cabrio w Ty mowisz że za 5k wiecej masz e46 cabrioleta??


Preluda bardziej uderza w mój gust no i wkońcu to jest honda.problemów z nia miec nie powinienes.nie wiem natomiast jak sprawa się ma w celice.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

24 Cze 2009, 21:25

max23 napisał(a):
tutusik napisał(a):
matttias1234 napisał(a):do 25k jak chcesz bmw cabrio to chyba że e36 kupisz taniej bo e46 w tej cenie cabrio to zapomnij.


czemu ? na allegro widzę że od 20k się zaczynają;>


P.S Poprosiłbym odpowiedzi z komentarzami opiniami itp :)
tatusik skup się na hondzie bo to bardo wytrzymaly silnik,częśi może nie są tanie ale żadko potrzebne.
o niskim spalaniu zapomnj bo od tego są tdi a nie benzyniaki
ps allegro nietraktuj jako cennika aut użuwanych bo spotkasz tam przeważnie same okazje cenowe podobnie jak na osławionym tureckim mobile.de


mówisz że czesci nie są tanie.
A czesci do hondy są tańsze niż czesci do celica czy odwrotnie ?

tak sobie przeczytalem teraz opinie o prelce :
całkiem niezawodny samochód tylko że strasznie nie wygodny i nie trzyma się na zakrętach. Nie to co celica.
"300kg silnik z przodu powoduje ze fabryczne cisnienie w kolach z przodu objawia sie flakiem a z tylu to kamien i ciagle podskakiwanie tylu ,zerowe tlumienie tylnego zawieszenie poprzez co wszystkie nierownosci zostaja przenoszone na karoserie a potem plecy i coraz wyzej."
tutusik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Łódź
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Zagato Roadster 2012
    BMW Zagato Roadster to eleganckie wcielenie BMW Zagato Coupé, Koncept jest niezwykle trójwymiarowy, szeroki i odznacza się masywnie wyprofilowanym przodem. Przednia sekcja została dynamicznie pochylona i osadzona ...

24 Cze 2009, 21:45

tutusik napisał(a):
max23 napisał(a):
tutusik napisał(a):
matttias1234 napisał(a):do 25k jak chcesz bmw cabrio to chyba że e36 kupisz taniej bo e46 w tej cenie cabrio to zapomnij.


czemu ? na allegro widzę że od 20k się zaczynają;>


P.S Poprosiłbym odpowiedzi z komentarzami opiniami itp :)
tatusik skup się na hondzie bo to bardo wytrzymaly silnik,częśi może nie są tanie ale żadko potrzebne.
o niskim spalaniu zapomnj bo od tego są tdi a nie benzyniaki
ps allegro nietraktuj jako cennika aut użuwanych bo spotkasz tam przeważnie same okazje cenowe podobnie jak na osławionym tureckim mobile.de


mówisz że czesci nie są tanie.
A czesci do hondy są tańsze niż czesci do celica czy odwrotnie ?
ceny tych obydwu są podobne ale honda jest mniej awaryjna ewntualnie eclipse -mam w rodzinie i sobie chwalą a jest to okaz z 1996 i ma 230 tyś a nadal zdrowy motor
max23
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: elbląg

24 Cze 2009, 22:16

max23 napisał(a):ceny tych obydwu są podobne ale honda jest mniej awaryjna ewntualnie eclipse -mam w rodzinie i sobie chwalą a jest to okaz z 1996 i ma 230 tyś a nadal zdrowy motor


skąd taki wniosek że honda jest mniej awaryjna ?
tutusik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Łódź

24 Cze 2009, 22:32

tutusik napisał(a):
max23 napisał(a):ceny tych obydwu są podobne ale honda jest mniej awaryjna ewntualnie eclipse -mam w rodzinie i sobie chwalą a jest to okaz z 1996 i ma 230 tyś a nadal zdrowy motor


skąd taki wniosek że honda jest mniej awaryjna ?
a no z doświadczenia /mam tez w rodzinie dobrego fachure i naprawiałem pare razy u niego swoją supre postanowiliśmy ją sprzedać /min skrzynia biegów a oleiku lubiła sobie łyknąć -a preludke mam do dziś i bez zarzutu /no namnie to tylko w papierach a pomyka młodszy-już chyba niedługo skonczy szaleć bo ma juz 17 karnych -motor wciżostro daje do przodu -
max23
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: elbląg

25 Cze 2009, 15:00

jedna jaskółka wiosny nie czyni.to że akurat w twoim przypadku supra była bardziej zawodna od preludy mógłbyc to czysty przypadek.a pierwszym wlascicielem tych aut zapewne tez nie byles wiec nie wiesz jak ktos uzytkował je przed toba.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk