Toyota Celica - jakie głośniki na tylną półkę (?) 200pln

Toyota Celica - jakie głośniki na tylną półkę (?) [200pln

24 Lut 2009, 14:15

Witam, poszukują ciekawych głośników do mojego autka. Niestety Celina nie posiada miejsca na głośniki w drzwiach dlatego zmuszony jestem zamontować je w pokrywie bagażnika. Hmm...jest w sumie miejsca na głośniki 100mm w desce rozdzielczej ale nie wiem czy jest sens kupowania takich maluchów...

Sytuacja wygląda tak: szukam w miarę tanich głośników lecz grających dość głośno. Póki co całość zasilana będzie jedynie pod radiem Blaupunkt Melbourne SD27 lecz planuję za 2-3mc kupno wzmacniacza oraz skrzyni basowej. Wiem, że głośniki które nie mają żadnej obudowy nie zagrają najlepiej lecz tak jak mówię póki co mam okrojony budżet lecz z czasem szarpnę się na skonstruowanie skrzyni i ulokowanie ich w bagażniku.

Troszkę grzebałem na allegro ;p i wywęszyłem takie oto głośniki:

6x9

BLAUPUNKT GTX 693 MK II [link wygasł]

ALPINE SXE-6925S [link wygasł]

CLARION SRQ 6920R [link wygasł]

200mm

BLAUPUNKT GTX 803 MK II [link wygasł]

Głośniki droższe, które kupię jedynie jeśli stosunek jakości do ceny będzie znacząco lepszy niż w przypadku tańszych(powyższych)pozycji:

HERTZ DCX 690 [link wygasł]

Helix Dark Blue 62.1 [link wygasł]

A więc czekam na wasze rady :) Wiem że Helix i DB to świetna marka lecz cena...troszkę spora jak dla mnie biorąc pod uwagę fakt, że lada moment matura, studia...i cała masa wydatków.

Na tylną półkę chyba najlepsze będą 6x9: jeśli miałbym kupić je na własną rękę to wziąłbym GTX 693(mają świetne opinie i są tanie - może udałoby mi się zbić skrzynie pod nie) lub Hertz które mają aż 95dB! lecz ta cena...trochę mnie odstrasza ;)

I gdybym kupił te GTX 693 to stać by mnie jeszcze było na kupno 100mm do deski rozdzielczej za max 60zł czyli np XLR-4439s [link wygasł] czy też Magnat Car Fit 87 [link wygasł]
brake
Nowicjusz

Re: Toyota Celica - jakie głośniki na tylną półkę (?) [200pl

24 Lut 2009, 16:10

z dobrych i tanich 6x9 polecam Herz albo JBL. Będziesz zadowolony. Jesli coś jest już tańsze to zazwyczaj, gorsze jakościowo. O ile ktoś kupi tańsze glośniki i jest zachwycony brzmieniem to np. po roku okazuje się że zimny lut się pojawił albo coś trzeszczy.
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

24 Lut 2009, 16:33

a te blaupunkty? mają bardzo dobre recenzje i stać by mnie było na kupno 10cm głośników na przód bo jednak gdy jeździ się w więcej niż 2 osoby to nie można słuchać głośno muzyki gdyż osoby siedzące z tyłu są zagłuszane przez głośniki w bagażniku.

Teraz mam jakieś niemieckie Gelhard GXL G609T Prestige ;p 3 drożne.

Z JBL dość tanie są GTO927 bo za 160zł lub 937 za 169zł [link wygasł]

CHYBA zdecyduję się na HERTZ DCX 690 lub JBL GTO 937 - tylko teraz które waszym zdaniem są lepsze??
brake
Nowicjusz

24 Lut 2009, 19:20

j a bym wzioł hertza mój kumpel ma w audicy i naprawde ładnie grają i jak raz byłem w sklepie z car audio i tak z ciekawości zapytałem jakie są najlepsze to mi powiedział że hertza a potem jbla hociasz jbl ładniej się prezentuje ale i tak bym wzioł hertza
kali2407
Nowicjusz

Miejscowość: SARNOWY K. KOŚCIERZYNY

24 Lut 2009, 19:43

JBL mają 2ohm więc odpada.
Twój kumpel pewnie ma wzmacniacz(?) Hertz mają 90W i w życiu nie wydusze z nich 95dB bez wzmacniacz który planuję kupić za 2mc, i teraz nie wiem co robić ;/ Czy kupić Hertz, czy Helixy które zagrają lepiej pod radiem ale które zapewne będę musiał sprzedać gdy kupię wzmaka...;/;/
Chyba się wkurzę i kupię blaupunkty za 120zł
brake
Nowicjusz

24 Lut 2009, 21:22

racja mój kumpel ma wzmaka do tego magnata a tak wogule to ja bym kupił tego wzmaka chociasz jakigoś taniego miejszego na początek
kali2407
Nowicjusz

Miejscowość: SARNOWY K. KOŚCIERZYNY
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo? Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo?
    Od pewnego czasu coraz częściej napotykamy określenie "silnik pracujący w oszczędnym cyklu Atkinsona". Na czym polega ten cykl i dlaczego zmniejsza zużycie paliwa? Najbardziej dziś rozpowszechnione czterosuwowe silniki benzynowe ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

• Re: Toyota Celica - jakie głośniki na tylną półkę (?) [200pl

25 Lut 2009, 11:05

kali2407 napisał(a):racja mój kumpel ma wzmaka do tego magnata a tak wogule to ja bym kupił tego wzmaka chociasz jakigoś taniego miejszego na początek

tani na początek? odradzam, pieniądze wywalone w błoto, lepiej zaoszczędzić i kupić dobry, niż dwa razy wydawać kasę, na pewno nie uda ci się sprzedać za tego amplifire'a za jakieś satysfakcjonujące pieniądze. A na radiu te głośniki też będą grały z tym, że nie będą trząsły całą budą. Jeśli jeździsz z kimś w aucie to zazwyczaj tak głośno muzyki nie słucha się, bo przecież normalni ludzie ze sobą rozmawiają. Głośne zestawy sprawdzają się tylko wtedy jak dużo jeździsz sam.
    karlone
    Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

25 Lut 2009, 21:28

Wybór padł na Helixy - dlaczego? a no dlatego iż jeśli mam kupić wzmacniacz to przynajmniej porządną używkę (200-250zł z kablami) na co po prostu teraz nie mam czasu. Po analizie wszelkich wydatków doszedłem do wniosku, że wzmacniacz niestety musi poczekać jeszcze kilka miesięcy.
    Mam nadzieję, że Dark Blue również ładnie zagrają w półce z mdf'u która już na nie czeka :) Oby było to zakup udany biorąc pod uwagę fakt iż Hertze są droższe jedyne 11zł lecz wzmacniacz jest w ich przypadku praktycznie niezbędny.

Co do słuchania muzyki - niestety Celica nie posiada głośników z przodu auta a jedynie z tyłu zmusza kierowcę do słuchania na troszkę większej mocy aby cokolwiek słyszeć...czyli jeśli dźwięk docierające do kierowce jest ok to dla pasażerów z tyłu może być zbyt dużo bo przecież mają membrany zaraz koło głowy ;)
    Plusem mniejszej mocy tych Helixów jest właśnie fakt, iż radio da radę pociągnąć dodatkowe 100mm głośniki na które jest miejsce w desce rozdzielczej - to rozwiąże problem zagłuszania pasażerów :)

pozdrawiam :)

Co do 100mm to zainteresowała mnie firma boshmann a mianowicie ALX-44 [link wygasł]
    posiadają aż 93dB.
    Ciekawe też są Blaupunkty BGx 402 HP lub już droższe (120zł) Hertz DCX 100.
    Jeśli są 10' godne polecenia, najlepiej w cenie do 100zł to chętne wysłucham wszych rad :)
    brake
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili