Toyota corolla 98 - brak obrotów na gazie

14 Sie 2013, 19:26

Witam.
Posiadam Toyotę Corollę z 1998 kombi, z gazem.

Wczoraj zatankowałem gaz do pełna, i jadąc nagle coś głośno strzeliło pod maską. Samochód zgasł i od tego momentu nie mogę jeździć na gazie.
Auto normalnie jak zawsze przełącza się na gaz, tylko że w tym momencie wciskając pedał gazu nic się nie dzieje, nie ma w ogóle obrotów silnika i zapala się kontrolka "silnika" na desce z obrotomierzami. Jadąc na benzynie nic się nie dzieje, jedzie się normalnie.

Na pierwszy rzut oka zauważyłem iż zerwała się gumka która znajdowała się na rurze prowadzącej od filtra powietrza. Czy brak tej gumki powoduje że nie ma obrotów na gazie, czy stało się coś poważniejszego ??

Dołączyłem zdjęcia.
Zdjęcie
Zdjęcie
KarolLodz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Toyota Corolla 98
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

14 Sie 2013, 19:46

KarolLodz napisał(a):Czy brak tej gumki powoduje że nie ma obrotów na gazie, czy stało się coś poważniejszego ??


Tak , brak tej gumki jest przyczyną. Był wystrzał więc ją rozerwało. Bez niej nie ma podciśnienia na mikserze i siłą rzeczy nie będzie jeżdził na gazie. Trzeba to usprawnić. Koniecznie taką samą gumką. Tylko i wyłącznie. Owijanie zastępczo np. taśmą wprawdzie da Ci możliwość jazdy na gazie , ale przy kolejnym wystrzale rozerwie to co słabsze , np obudowę filtra powietrza. Proponuję Ci wizytę u gazownika . On będzie miał ową gumkę i przy okazji sprawdzi instalację gazową oraz znajdzie przyczynę jej rozerwania. Wystrzały nie są porządane i świadczą o jakiejś usterce.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

15 Sie 2013, 08:55

Tak, był to w ogóle pierwszy wystrzał(wcześniej nic takiego się nie działo), i jak się okazało dla tej gumki ostatni :P
A nie wiesz gdzie można kupić taką gumkę samemu, i jak się ona nazywa ?
Bo chciałem ją kupić w zwykłym sklepie motoryzacyjnym, ale sprzedawca nie wiedział o co chodzi.
KarolLodz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Toyota Corolla 98
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

15 Sie 2013, 16:14

kupisz ja w Servisach LPG bez tej gumy rozerwalo by ci obudowe filtra powietrza. zanies mi stara gume to ci taka dobierze
kamilszczak01
 

22 Sie 2013, 10:48

Lepiej podjedź do tego gazownika na regulację, bo uszkodzona instalacja gazowa nie jest jest taka dobra dla silnika, a to dlatego: http://www.autoparto.pl/aktualnosci-lis ... ilnik.html :naughty:
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

22 Sie 2013, 14:20

gracz24ha napisał(a):Lepiej podjedź do tego gazownika na regulację, bo uszkodzona instalacja gazowa nie jest jest taka dobra dla silnika, a to dlatego: http://www.autoparto.pl/aktualnosci-lis ... ilnik.html


Przeciez bez tej gumy nawet jezdzic sie nie da :no:
kamilszczak01
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niewyspany kierowca i problemy z zasypianiem
    Czy miewasz trudności z zasypianiem? Badania wykazały, że tego rodzaju objawy mogą znacząco wpływać na twoje bezpieczeństwo. Osoby, które na co dzień doświadczają problemów z zaśnięciem są dwa razy bardziej ...
    Opel Omega - samochód do driftu
    Omega to konstrukcja zbliżona do Sierry – rodzinny samochód z napędem na tył. Auto powstało w dwóch generacjach, a ostatnia (produkowana w latach 1994 – 2003) dobrze nadaje się na pierwsze treningi ...

22 Sie 2013, 20:31

no tak, narazie jeżdżę na benzynie. Gaz zakręciłem.
W przyszłym tygodniu wybieram się do gazownika i zobaczymy co z tym zrobi.
KarolLodz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Toyota Corolla 98
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998