Toyota Corolla - brak mocy

21 Cze 2014, 14:59

Witam,
Mam Toyotę Corollę E12. Od około tygodnia zauważyłem brak mocy. Jeździ normalnie, ale przy przyspieszaniu słychać, że coś się dzieje w silniku i nie chce przyspieszać. Np. Wrzucam 2 bieg, i rozpędzam do 2,5 tysiąca obrotów żeby na 3 przerzucić i już coś słychać przed przerzuceniem na 3 i czuć brak mocy. Po przerzuceniu na 3 bieg i przyspieszeniu żeby wrzucić na 4 można powiedzieć to samo, słabo przyspiesza. Przy jeździe na autostradzie jest podobnie. Rozpędzę do 100km/h i potrafi jakby stracić moc, że przy trzymaniu gazu, czy gdy chce przyspieszyć do 120km/h to tak jakby nie mógł. Myślałem , że to wina roweru na dachu postawionego pionowo, który powodował opór powietrza - jednak chyba to nie rower. Samochód jechał i jakby tracił moc i trochę zwalniał tak jakby to opór powietrza był. Można porównać to do bardzo lekkiego szarpnięcia. Ostatnio podczas jazdy zapaliła się pomarańczowa kontrola w książce jest opisana jako "lampka sygnalizacyjna usterki" - taki sam symbol w innych samochodach najprawdopodobniej informuje o awarii wtrysków.

Przy postoju i gazowaniu na 0 biegu, też słychać że coś się z silnikiem dzieje. Głównie gdy dynamicznie naciskam pedał gazu, tak jakbym chciał przyspieszyć. Na 0 biegu, gdy dojdę do 6 tyś obrotów stopniowo to jest ok, ale przy dynamicznym wcisku się coś dzieje. Leci również biały dym zza silnika, raczej bez silnego zapachu lub bez żadnego zapachu, ale muszę dokładnie sprawdzić.
xdmichal
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Toyota Corolla E12

21 Cze 2014, 18:47

Napisz chociaż jaki to silnik.... I co się dzieje z tym silnikiem? Jakieś odgłosy słyszysz? Błędy trzeba odczytać skoro kontrolka się świeci.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

21 Cze 2014, 19:04

Silnik 1.4 VVT-i 71 kW, 97 KM benzyna. Wersja samochodu combi. Odgłosy słychać, tylko wtedy gdy nie ma mocy , czyli przy przyspieszaniu, lub na 0 biegu przy dynamicznym gazowaniu. Odgłosy zbliżone do tego jakby na dachu przyczepić folię, reklamówkę i jechać z nią. Ciężko opisać ten dzwięk. Z silnika leci dym biały jak się gazuje dynamicznie na 0 biegu.
xdmichal
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Toyota Corolla E12

21 Cze 2014, 20:32

Trzeba ustalić czy przy spadku mocy pali na wszystkie cylindry. Wykręcenie świec i ich ocena może dużo powiedzieć
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Cze 2014, 22:34

Jeszcze doczytałem w książce, że ta lampka kontrolna mówi o awarii w układzie elektrycznym silnika. W poniedziałek samochód będzie podłączany do komputera. Samochód odpala odrazu to świece chyba w porządku, ale nie wiem. A mogły się uszkodzić cylindry i już po silniku? Bo ogólnie to tak się zachowuje samochód jakby któryś z nich nie pracował (ale nie znam się za dużo).
xdmichal
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Toyota Corolla E12

23 Cze 2014, 21:57

Samochód był u mechanika i wyszło że to paliwo bardzo złej jakości. Narazie z samochodem niby ok po zalaniu na odmianę 98 zamiast 95 i na innej stacji, ale zobaczę na dniach czy napewno.
xdmichal
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Toyota Corolla E12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.