Toyota Land Cruiser 100 czy Mitsubishi Pajero?

24 Sty 2007, 18:11

Witam widzę że wszyscy zapomnieli o według mnie najlepszym samochodzie terenowym choć nieprzecze chyba najdroższym mowa tutaj o toyocie Land Cruiser 100 jeśli tak nie jest to proszę wyprowadźcie mnie z błędu acha i jeszcze jedno co według was jest lepsze Toyota Land Cruiser 100 czy Pajero?
Potrzebuje teraz samochodu który będzie używany tylko kilka razy w roku to wyjazdów rekreacyjnych w góry.


Mam jeszcze jedno pytanie czy LC 120 jest dużo gorsza pod względem jazdy w terenie od 100 czy Pajera?
Ostatnio edytowany przez Łukasz789 27 Sie 2007, 21:30, edytowano w sumie 3 razy
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

25 Sty 2007, 07:38

Łukasz789 napisał(a):Witam ...
(...)
co wedlug was jest lepsze toyota land Cruiser 100 czy Pajero?

Witaj!

Lepsze do czego?
Do jakiego typ eksploatacji?
W teren, czy na asfalt?
A jeśli w teren, to w jaki?
...?
...?
...?
Nie ma "najlepszego auta terenowego". To czy auto "robi" w terenie, czy nie - zależy najbardziej od ŁĄCZNIKA*!

I Pajero (na rynkach hiszpańskojęzycznych sprzedawany jako Montero - po hiszpańsku Pajero znaczy ... onanista :D ) i LC są autami dobrymi, jednak aby ocenić który z nich jest lepszy - potrzeba więcej danych.

Najlepsze auto terenowe musi mieć trzy cechy jednocześnie spełnione:
- silnik z kompresją,
- opony z bieżnikiem,
- kierowcę z rozumem (czynnym)...
Cała reszta to detale...


_________________________
* łącznik - to coś, co łączy pedały i kierownicę ;)
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

25 Sty 2007, 09:07

Cruiser to świetna baza pod wyprawówkę, Pajero znakomite do jazdy po mieście, na zakupy i wyjazdy na wczasy w góry czy nad morze.
W teren (czyt. błoto) obydwa się nadają średnio - duże, ciężkie.. (mam na mysli longi). :wink:

fourup napisał(a):_________________________
* łącznik - to coś, co łączy pedały i kierownicę ;)


i jest organizmem żywym.:mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

25 Sty 2007, 14:08

Tak mnie interesuje włąśnie wteren typu wiekszy snieg błoto , łaki, drogi z duzymi wybojami.......Przyznam się bez bicia że doswiadczenia z samochodami terenowymi nie mam za wielkiego ale z tego co wiem i zobaczyłem to toyota jest chyba najlepszym samochodem w teren ( no moz elepszym od niego jest Hammer). Rozmowa ta wyszla po tym jak kuzyn kumpla kupil sobie uzywane Pajero rocznik 2000.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

25 Sty 2007, 17:46

Aaaa... to w taki teren auta potrzebujesz. :idea:
Zarówno LC jak i Pajero doskonale się sprawdzą.

A Hummer to beznadziejna terenówka. 8)
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

25 Sty 2007, 22:15

Śnieg około 80 cm , błoto około 40 cm , nie wiem ja nie jestem znawcą aut terenowych czyli nie da się powiedzieć które lepsze ale no powiedzcie macie kupę kasy to które byście wzięli?Na dodatek macie domek w górach do którego ciężko dojechać w zimie lub jak mocno popada....
Ostatnio edytowany przez Łukasz789, 28 Sie 2007, 14:04, edytowano w sumie 1 raz
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    McLaren Senna - wydech o sześciokątnym przekroju
    W przypadku McLarena Senna możemy mówić o dwóch typach wydechu, bowiem na niektórych rynkach układ wydechowy samochodu jest zakończony dwoma końcówkami, a na innych trzema. Ta druga konfiguracja ...

26 Sty 2007, 08:02

Karson napisał(a):A Hummer to beznadziejna terenówka. 8)

Nie bluźnij człowiecze! Stawianie w jednym zdaniu (innym, niż przeczące) słów hummer i terenówka to już jest grzech ciężki! :mrgreen:

Łukasz789 napisał(a):Snieg okolo 50 cm , błoto około 30 cm ,...
W takim terenie oba z wymienionych przez Ciebie aut będą "robić". Oczywiście kwestia jeszcze opon (polecałbym opony klasy 4x4 AllTerrain np. BFG AT lub GY AT/R w odpowiednim rozmiarze) no i na zimę łańcuszki...

Łukasz789 napisał(a):(...) no powiedzcie macie kupe kasy to ktore byście wzieli?Na dodatek macie domek w górach do ktorego cięzko dojechać w zimie lub jak mocno popada....
Kupa_kasy + Domek_w_górach = Ratrak_w_garażu :mrgreen:
A tak poważnie - to z tych dwóch podanych raczej Pajero/Montero i to nie z najnowszych roczników, tylko około 97-2000, mocno wypasiony (klima, czy elektro-szyby zbędne - ważniejsze są blokady mostów). I to z turbodieslem...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

26 Sty 2007, 18:47

fourup napisał(a):Nie bluźnij człowiecze! Stawianie w jednym zdaniu (innym, niż przeczące) słów hummer i terenówka to już jest grzech ciężki! :mrgreen:

:oops: :oops: :oops:

Beznadziejny w moim zdaniu jest jakby zaprzeczeniem.

:mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

26 Sty 2007, 18:47

Ja tu mowieo nowym Land Cruiserze 100 i Pajero 2000-2006 bo teraz wszedl model. Ja nie moge przekonac się czy faktycznie Pajero nie zawiedzie mnie np. gdy będe musial pokonac cięzszy teren. ciotka ma takiego z 1998 i nie jest zbyt zadowolona a o włąściowsciach terenowych niewspomne.Dla mnie istnieje tylko 100 i Hammmer 9 choc może to głupie ale jesli mialbym do wyboru Hammera i Land Cruiser 100 ) wybralbym tego drugiego .nic nie mma do hammerow ale w 100 jestem zakochany i niekupilem go sobie go jescze bo ponoc po mieście umie spalic ok. 20 l ropy a je chce samochod oszczędny.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

26 Sty 2007, 18:48

Łukasz789 napisał(a):Snieg okolo 50 cm , błoto około 30 cm , nie wiem ja nie jestem znawcą aut terenowych czyli nie da się powiedzieć ktore lepsze ale no powiedzcie macie kupe kasy to ktore byście wzieli?Na dodatek macie domek w górach do ktorego cięzko dojechać w zimie lub jak mocno popada....

To już kwestia gustu. A o gustach się nie dyskutuje.
Ja bym wziął Pajero. :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

26 Sty 2007, 18:52

Łukasz789 napisał(a):w 100 jestem zakochany i niekupilem go sobie go jescze bo ponoc po mieście umie spalic ok. 20 l ropy a je chce samochod oszczędny.

Tico mało pali.. :wink:
Terenowy samochód i ekonomia to bezprzecznie dwa bieguny :!: Albo masz 4x4 i płacisz, albo go nie masz.

Dla przykładu - moja vitara 1.6 pali..... 15-20l LPG na 100km.:mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

31 Sty 2007, 10:04

Zapytam tak ostatnio słyszałem że by wyruszyćw teren wystarczy zmienic przedni zderzak. Nie wiem o jaki teren chodziło ale bardoz ciepło o toyocie się wypowiadali....
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

31 Sty 2007, 10:19

O Pajero też mozna ciepło mówić... np ma 3 blokady... :wink:
Podoba Ci się bardziej Criuser? To go kup. Też będziesz zadowolony.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

31 Sty 2007, 10:42

Aha rozumiem , ja wcale nie mam zamieru go naraqzie kupowąć tak sie zastanawiam co jest lepsze.Przez ostatnie 10 lat mojego życia byłem fanatykiem Toyoty Land Cruiser 100 potem dowiedzialem się że jest coś takiego jka Hammer i doszedlem ,że Toyota jest po Hamerze.A Pajero jest na 3 miejscu po nim jest dopiero Patrol.... Więc trudno mi tka uwiezyć ,że jest odwrotnie a moglibyscie mi namacalnie przyblizyc 100 i Pajero jakieś fakty bo szukalem i nie moglem znaleść....
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

01 Sie 2007, 16:36

mam jeszcze jedno pytanie czy LC 120 jest duzo gorsza pod względem jazdy w terenie od 100 czy Pajera?
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków