Toyota Motor Europe i PSA Peugeot Citroën będą współpracować

Toyota Motor Europe i PSA Peugeot Citroën będą współpracować

12 Sie 2012, 23:37

Toyota Motor Europe i PSA Peugeot Citroën poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej lekkich samochodów dostawczych dla rynków europejskich. Zgodnie z nią, PSA Peugeot Citroën będzie dostarczać firmie Toyota lekkie samochody dostawcze, które będą sprzedawane w Europie pod marką Toyota.

W pierwszym etapie, który rozpocznie się w drugim kwartale roku 2013, PSA Peugeot Citroën dostarczać będzie samochody dostawcze średniej wielkości, wywodzące się z istniejących modeli Peugeot Expert i Citroën Jumpy. Umowa przewiduje również współpracę nad kolejnymi generacjami pojazdów, które będą wytwarzane przez PSA Peugeot Citroën. Współpraca ma być kontynuowana również po roku 2020.

Plany współpracy przewidują udział Toyota Motor Europe w pracach rozwojowych oraz finansowaniu inwestycji związanych z powstawaniem nowych generacji produktów. Nie jest planowane powstanie powiązań kapitałowych między obiema firmami ani wspólna produkcja.

"Segment lekkich samochodów dostawczych w Europie ma dla nas duże znaczenie" – powiedział prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Europe, Didier Leroy – "Współdziałanie z PSA Peugeot Citroën będzie dla naszych klientów korzystnym rozwiązaniem po niedawnym zaprzestaniu produkcji modelu Hiace. Od pewnego czasu z powodzeniem współpracujemy z PSA Peugeot Citroën w ramach joint-venture w segmencie małych samochodów, zaś na rynku samochodów dostawczych koncern ten jest europejskim liderem, cieszącym się znakomitą reputacją pod względem jakości i wszechstronności produktów."

"Z prawdziwą przyjemnością możemy poinformować o rozszerzeniu zakresu udanej współpracy z firmą Toyota. Umowa ta zapoczątkowuje rozwój nowej generacji lekkich samochodów dostawczych średniej wielkości, którego efektem będzie konkurencyjny produkt, oferowany przez obie firmy na rynku europejskim" – powiedział Jean-Christophe Quémard, wiceprezes PSA Peugeot Citroën.

źródło: Toyota
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
  Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti