Toyota mr2 mk3 sprzeblo do wymiany?

toyota mr2 mk3 sprzeblo do wymiany?

09 Cze 2011, 22:57

Witam. Jak w temacie. w toyocie mr2 mk3 2001 slychac juz lozysko wyciskowe...ale to nie wszystko. w trakcie wciskania sprzegla na wlaczonym silniku odczuwam lekki opor tak jakbym deptal kawalek starej gumy...do tego na sam koniec slychac jeden metalowy stukot ( zawsze jak wcisne sprzeglo dynamicznie)

Na zgaszonym silniku pedal sprzegla chodzi bardzo ladnie i lekko, ale ten stukot jest nadal slyszalny.
Moje pytanie jest nastepujace... czy sama wymiana kompletnego sprzegla tu rozwiaze wszelkie problemy , czy moze powinienem miec na uwadze cos jeszcze.

PS. Dodam , ze mialem seata arose wiele lat temu. sprzeglo chodzilo bardzo ciezko na zgaszonym silniku jak i na wlaczonym. wymienilem linke i sprzeglo...lecz nie pomoglo i wine za to poniosly jakiechs tam tulejki za grosze, ktorych mi nie wymieniono. Chce byc pewien czy w przypadku toyoty nawala cos wiecej nic sprzegl;o...moze jakas pompa sprzegla etc. jestem zielony w tych sprawach...i wole sie zapytac expertow. z gory dziekuje za pomoc
nebhepetre
Nowicjusz

Miejscowość: southampton

Re: Toyota mr2 mk3 sprzeblo do wymiany?

10 Cze 2011, 16:44

Wymieniasz komplet czyli tarcza/docisk/łożysko Smarujesz odpowiednim smarem tuleję prowadzącą łożysko, dźwignie sprzęgła, i wszelakie połączenia typu dźwignia- wysprzęglik czy linka sprzęgła zależy jakie masz. Musi działać, przed montażem sprawdzasz jak nowe łożysko pracuje na tulejki prowadzącej, czy nie zacina sie dźwignia itd.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

Re: toyota mr2 mk3 sprzeblo do wymiany?

10 Cze 2011, 17:12

dzieki. przekaze mechanikowi ze to sie zacina...i chodzi z oporem. mam nadzieje ze wymiana kompletu sprzegla i smarowanie rozwiaze problem. pozdrawiam

.
PS. Zalatwilem sobie normalne sprzeglo exedy. mam nadzieje ze dobre...made in japan.
nebhepetre
Nowicjusz

Miejscowość: southampton
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006