Toyota po myjni brak iskry-aparat zapłonowy sprawny

Toyota po myjni brak iskry-aparat zapłonowy sprawny

10 Mar 2011, 23:45

Witam serdecznie :) jako ze kompletnie nie znam się na samochdach, mam nadzieje ze znajdzie sie tu ktos ktoo mi pomoze. Brat zabral moje auto na myjnie. Niestety juz z niej nie wyjechal-samochod nie opalil. Silnik nie byl myty. Myjnia mechaniczna, na poczatku jedynie ogolne plukanie. mechanik stwierdzil ze nie ma iskry i kazal wymienic aparat zaplonowy (kupolka wczesniej okazala sie sprawna). Dalam aparat wraz z kopulka i palcem do sprawdzenia elektrykowi, ktory stwierdzil, ze jest ion w 100% sprawny. Czy to mozliwe ze aparat po prostu wysechl? Gdzie jeszcze mozna szukac problemu? Czy w razie wlozenia ponownie aparatu do samochodu(tydzien czasu stoi u mechanika) i jego odpaleniu moge spokojnie jezdzic? Jesli jednak samochod nie odpali moze lepiej oddac auto do jakiegos elektromechanika? Zgóry dziekuje za wszystkie komentarze. Pozdrawiam :)
natalia
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: Toyota po myjni brak iskry-aparat zapłonowy sprawny

11 Mar 2011, 00:05

Napisz może w pierwszej kolejności jakie masz auto,avensis z palcem,kopułką???
życie jest zbyt krótkie żeby jezdzić przepisowo lub dieslem...
Leopard
Początkujący

Miejscowość: zachodniopomorskie

11 Mar 2011, 00:14

toyota avensis 1,6 2000r. Zaznaczam, ze na mechanice zupelnie sie nie znam. Nie wiem, czy dobrze zrozumialam ale tak, posiada palec i kopulke.
natalia
Nowicjusz

11 Mar 2011, 00:22

Ok,jednak 1,6 miał archaiczną kopułke...Zamontuj ponownie kopułke,palec,uruchom silnik(warsztat).Jeżeli nadal będzie brak iskry,wówczas jest czujnik położenia wału do sprawdzenia/wymiany.Będzie jednak silnik poprawnie pracował,możesz oczywiście bez namysłu auto użytkować.Jest możliwe że wilgoć spowodowała brak iskry,możliwości uruchomienia silnika.
życie jest zbyt krótkie żeby jezdzić przepisowo lub dieslem...
Leopard
Początkujący

Miejscowość: zachodniopomorskie

12 Mar 2011, 15:10

Cóż,raczej niewątpliwie problem wiąże się z wodą,gdzieś będzie zwarcie,mnie, kropla wody, na cewce zapłonowej, unieruchomiła auto na drodze,tylko jedna kropelka i iskry nie było w ogóle.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

12 Mar 2011, 23:33

Mechanik jest święcie przekonany, że to jednak wina aparatu zapłonowego. Tłumaczył coś ze raz iskra jest a raz jej nie ma w zależności od tego czy aparat jest podłączony. czy jest możliwe, że pomimo tego że elektruk stwierdzió, ze aparat jest sprawny, jest z nim cos nie tak. ze elektryk akurat trafil na dobry moment w sprawdzaniu aparatu lub go dobrze nie sprawdzil? wiem, ze jasnowidzami nie jestescie, mimo wszyswtko licze na jakies pomysly, jako ze samochod 2 tygodnie u mechanika stoi i musze zadecydowac czy kupic nowu aparat zaplonowy (uzywany min 600zl)czy udac sie do innego mechanika. Orientujecie sie moze jakiej wielkosci sa ceny w serwisie toyoty? dziekuje za wczensiejsze komentarze!
natalia
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca
    Na zaproszenie Mercedes-Benz Polska gościliśmy w Japonii. Głównym celem wyjazdu tam, oprócz odwiedzenia wystawy samochodów Tokyo Motor Show, była prezentacja firmy Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation ...

• Re: Toyota po myjni brak iskry-aparat zapłonowy sprawny

13 Mar 2011, 00:01

natalia napisał(a):Orientujecie sie moze jakiej wielkosci sa ceny w serwisie toyoty?

To musisz niestety ale sama zadzwonić i porownac ceny.Nie raz się zdarzyc moze ze cena w serwisie jest nizsza niz w sklepie...
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy od: 10 07 1979
    Auto: VW JETTA
    Silnik: 50KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna

13 Mar 2011, 08:22

Ja tylko wiem,że silniki 1.6 miewają bolączkę ,jest nią czujnik Halla,niech mechanik to sprawdzi.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006