Toyotę Yaris z mechaniczną skrzynią biegów MMT

28 Lut 2012, 21:36

Witam,
Mam Toyotę Yaris (2004 r) z mechaniczną skrzynią biegów MMT, z
możliwością automatycznego przełączania biegów. Od ok. miesiąca jest problem z pełzaniem w Serwis ASO Toyoty z robili programowanie skrzyni MMT w ciągu roku 2razy. I powiedzieli że jest zalecana wymiana sprzęgła koszt , powyżej 2,5 tys.przejechane mam 45 tys km czy to jest wina sprzęgła i faktycznie trzeba wymienić gdzieś czytałem że po 30 tys km należny wymienić, i dlaczego mi się rozprogramowuje. :-(
karino3
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: podlaskie

19 Mar 2012, 07:51

Jeśli czujnik wychwyci zużycie tarczy sprzęgłowej ponad normę,to będziesz wydawał kasę i nic z tego nie będzie.Komputer nie pozwoli tobie jeździć,byś nie uszkodził jeszcze czegoś innego.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

06 Gru 2012, 13:11

Witam dziś dałem toyotę yaris do serwisu w Białymstoku na wymianę sprzęgła koszt 2300 ale gostek powiedział ,żeby dobrze zrobić trzeba wymienić siłownik ,komputer sprzęgło koszt przekroczy wartość samochodu .Czy sama wymiana sprzęgła mi pomorze chodzi mi o pełzanie było już robione 3 kalibracje sprzęgła przebieg 45 tyś jeśli możecie do doradź co z tym fantem zrobić .Skrzynia MMT
karino3
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: podlaskie

02 Sty 2013, 19:08

Witam. Mam podobny problem ze skrzynią. Pełza ale bardzo słabo. Kiedyś było dużo lepiej. Byłem na kalibracji - pomogło na jakieś dwa tygodnie. Koleś z serwisu powiedział że widzi tutaj wymianę skrzyni - koszt do 2 tyś. Powiedz czy zdecydowałeś się na wymianę? Jeżeli tak to jaki był efekt. Dodam że mam Yariskę z 2003 rok silnik 1.0
Byłbym wdzięczny za informację. Pozdrawiam
kafik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 07 01 1979
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

02 Sty 2013, 21:13

Witam ja wymieniałem sprzęgło cały komplet + wymiana oleju bo miałem 60 tys
Docisk sprzęgła 836zł
tarcza sprzęgła 1442zł
łożysko sprzęgłowe 105zł
olej przekładniowy 83zł +wlanie 80zl
uszczelka korkowa 11zł
toyota Białystok cena brutto
chcieli wymienić komputer i siłownik cena 8000-10000 tys
ale darowałem sobie to wymianę naprawa była jakieś 20 dni temu narazie jest spoko
karino3
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: podlaskie

02 Sty 2013, 22:03

A wiesz może czy jazda bez pełzania powoduje jakieś dodatkowe defekty w skrzynie? U mnie pełzanie było do czasu wymiany akumulatora. Stał dobę bez zasilania na początku grudnia, wymieniłem na nowy i pełzanie zniknęło. Pojechałem do Toyoty ustawili ale od raz gość powiedział że jest zrobione ale wg niego przepuszcza i podlega wymianie. Po dwóch tygodniach pełzania znów brak. Zastanawiam się czy mogę tak jeszcze trochę pojeździć zanim przetrawię te ponad 2tysiące i pojadę do serwisu na wymianę skrzyni.
kafik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 07 01 1979
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

02 Sty 2013, 23:02

Ja jeździłem bez pełzania około roku i nic się nie działo
karino3
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: podlaskie

03 Sty 2013, 08:56

Jeszcze jedno pytanie - ostanie obiecuje:) Czy przypadkiem nie kusiło Cie aby sprzedać to w cholerę?? Kurcze mam wątpliwości czy w ogóle się w to bawić. To mój pierwszy "automat" i jak na razie mam mieszane uczucia - choć fakt to nie jest prawdziwy automat. Żona nie chce słyszeć o sprzedaży bo to jej ukochane auto a ja powoli mam go dość.
kafik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 07 01 1979
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

03 Sty 2013, 15:50

To akurat auto żony i ona je sobie bardzo chwali próbowała córki oplem corso z manualną skrzynią i powiedziała że woli swój samochód
karino3
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: podlaskie

26 Sty 2013, 00:54

kafik napisał(a):Jeszcze jedno pytanie - ostanie obiecuje:) Czy przypadkiem nie kusiło Cie aby sprzedać to w cholerę?? Kurcze mam wątpliwości czy w ogóle się w to bawić. To mój pierwszy "automat" i jak na razie mam mieszane uczucia - choć fakt to nie jest prawdziwy automat. Żona nie chce słyszeć o sprzedaży bo to jej ukochane auto a ja powoli mam go dość.


Sprzedaj to g...o, miałem do czynienia z corollką MMT to do 92tyś km. 2razy była robiona. Zaprzyjaźniony mechanik z ASO Toyota mówi że i tak zaraz się zepsuje. Corollka jest na sprzedaż i klienci kończą rozmowę po informacji o MMT. Klęska wstyd dla Toyoty.
Słyszałem też że jak ktoś jest mocno przywiązany do auta to nie droga jest przeróbka na manuala.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10319
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Sty 2013, 15:51

Niestety, skrzynie sekwencyjne w Toyotach z tego rocznika to niezbyt udany wyrób.
Często wymienia się również aktuator (wysprzęglik skrzyni sekwencyjnej), który kosztować może nawet kilka tysięcy.
Warto zapoznać się z ceną części i awaryjnością modeli z takimi rozwiązaniami.
Kolejna sprawa, że każdemu trafia się plama na honorze...nawet Toyocie :sly:
Strimi
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford S-MAX
Silnik: 2,5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007