Trasa Gliwice - Koszalin

Trasa Gliwice - Koszalin

03 Lip 2014, 13:20

Witajcie

W najbliższy weekend czeka mnie trasa Gliwice-Koszalin. Jaką drogę proponujecie, czy warto pojechać autostradą A4 na Wrocław, później w stronę Gorzowa i na Szczecin? Taką trasę pokazuje mi w mapach google. Macie lepszą propozycję? Jakieś sugestie? Rady? Pojadę z 5 letnim dzieckiem, więc jeśli ktoś zna fajne miejsca na trasie gdzie można zrobić postój, coś zjeść itd. to chętnie posłucham.

Dużo "fotoskarbonek" jest po drodze?
atlantyda
Nowicjusz

Auto: audi

Re: Trasa Gliwice - Koszalin

03 Lip 2014, 22:29

Proponuję taką trasę - A4 ( autostrada ) - A18 ( autostrada ) - DK27 do Zielonej Góry ( jednopasmówka, tutaj nie wiem jak wygląda ta droga, bo to zwykła krajówka ) - S3 ( ekspresówka dwupasmowa, z wyjątkiem obwodnicy Gorzowa, bo tam jest ekspresówka, ale jako jednopasmówka ) - DK6 ( E28 ) do Koszalina.
Droga ma troszkę km, ale 80% jedziesz dwupasmówkami - autostradami i ekspresówkami.
Jest tylko jedno ale - w wekeendy są podobno duże korki na bramkach na A4. Ale to da się przeżyć :)
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Lip 2014, 09:06

Wybrałbym tą samą trasę co MotoAlbercik :ok:
MotoAlbercik napisał(a):Jest tylko jedno ale - w wekeendy są podobno duże korki na bramkach na A4. Ale to da się przeżyć :)

Zaczął się okres wakacyjny więc nie ma co się dziwić, ale niedługo (w połowie lipca) na odcinkach autostrad A2 i A4, zarządzanych przez GDDKiA, zostaną wydzielone specjalne pasy szybkiej płatności, na których będzie można wnosić opłaty za przejazd wyłącznie elektronicznie (za pośrednictwem usługi viaAUTO).
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10186
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

04 Lip 2014, 09:29

Zgadza się. Od 15 lipca na punktach poboru opłat w Żdżary, Stryków, Karwiany i Żernica. Mają być trzy pasy - jeden dla osobówek i dwa dla ciężarówek.
Jest tylko jeden mały problemik - trzeba kupić coś, co nazywa się viaAUTO. Normalnie kosztuje 135 zł, ale obecnie jest w promocji od 1 lipca do 31 sierpnia i kosztuje 100 zł. Takich urządzeń jest 5 tyś, jak informuje GDDKiA. Urządzenia te można przenosić z auta do auta, bo nie jest wielkie ( mniejsze nawet od telefonu komórkowego ) i nie ma żadnego problemu z montażem. Urz ądzenie to musi być załadowane najmniej na kwotę 20 zł. A przy zakupie tego urządzenia w promocji, jak dobrze pamiętam gratisowo jest ono juz załadowane na kwotę 50 zł.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

04 Lip 2014, 09:41

MotoAlbercik napisał(a):jak dobrze pamiętam gratisowo jest ono juz załadowane na kwotę 50 zł.

Tak, ale tylko podczas zakupu w promocji więcej informacji na ten temat na viaAUTO dla samochodów osobowych
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10186
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

04 Lip 2014, 10:41

Trasa nieco zmodyfikowana względem tego co pokazały mapy google tj. pomiędzy Wrocławiem, a Zieloną Górą (muszę się przyjrzeć bliżej temu rozwiązaniu - mapy pokazują trasę Wrocław, Prochowice, Lubin, Polkowice, Nowa Sól, Zielona Góra). viaAuto nie ma sensu kupować, bo w zasadzie nie jeżdżę płatnymi autostradami oprócz wyjazdu raz w roku na drugi koniec Polski.
Jak wygląda obecnie sytuacja na zjazdach z autostrad w tym rejonie? Ruszam jutro ok. 4.30.
atlantyda
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• Re: Trasa Gliwice - Koszalin

05 Lip 2014, 16:42

Daj znać, którędy jechałeś i jakie były warunki na drogach.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

14 Lip 2014, 21:24

Z Gliwic wjechałem na A4 i na Wrocław. Opłata nieco ponad 16zł z jedną stronę. Za Wrocławiem jeszcze A4 aż do Wądroże Wielkie. Korków na bramkach na szczęście nie było. Na pewnym odcinku autostrady były roboty i ograniczenie do 80km/h (ok. 5 km odcinek). Prochowice, Lubin, Polkowice (McDonald) i na Zieloną Górę. Sulechów, Świebodzin (widać z trasy kopie posągu z Rio de J.) w stronę Gorzowa Wielkopolskiego i w stronę Szczecina. Na postoju przed McCaffe na którym trzeba było czekać ponad pół godziny aby złożyć zamówienie dowiedziałem się przez CB o korku w rejonie Szczecina i możliwości ominięcia go. Tak wiec nie jechałem na Szczecin lecz skręciłem na Pyrzyce. Przez miejscowość Płoty przejechałem dość sprawnie, ale ostrzegam, że potrafią się tam tworzyć wielokilometrowe korki czego doświadczyłem w drodze powrotnej. Wracając widziałem sznur samochodów jadących w stronę Koszalina mający co najmniej 5-6km. Z Koszalina wyjechałem ok. południa.
    atlantyda
    Nowicjusz

15 Lip 2014, 19:54

Dzięki za info. Być może komuś się przyda. :ok:
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

16 Lip 2014, 10:44

Wądroże Wielkie to z tego co kojarzę raczej mały zjazd - drogi były w porządku? Wydaje mi się, że najlepszą opcją do zjazdu w okolicach Legnicy są zjazdy Legnica oraz Złotoryja, choć od strony Wrocławia lepszy byłby ten pierwszy - chyba najlepsza droga. Tyle ode mnie gdyby ktoś jeszcze kiedyś potrzebował.

Mam jeszcze inne pytanie - za miesiąc sam jadę na urlop i ostatnio myślałem którędy najlepiej jechać w kierunku Kołobrzegu, a konkretnie Dźwirzyna. Chodzi mi o fragment od Szczecina.

W ubiegłym roku do Kołobrzegu jechałem przez Kamień Pomorski i dalej wybrzeżem, droga może i bez szału, ale tak mi się umyśliło. Z drugiej strony myślałem, żeby pojechać normalnie, bez kombinacji, przez DK6 i Płoty, Gryfice, ale skoro mają być korki... Generalnie wolę się wolno toczyć niż stać w korku. Poza tym jak wygląda droga od Płotów do Trzebiatowa i druga sprawa jak z policją, fotoradarami na DK6 i dalej na DW109?
    Los_Dawidos
    Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Opel Astra
    Paliwo: Diesel

11 Sie 2014, 13:06

Czysto, raczej rzadko tam stają :)
    p0ldekrakieta
    Początkujący

Przebieg/rok: 21tys. km