Trójmiasto - jaki komis wybrać?

Trójmiasto - jaki komis wybrać?

04 Lip 2012, 14:56

Witam,

Mam pytanie dot. wyboru komisu (okolice Gdyni). Otóż planuję kupić autko za ok. 30-40 tys. złotych, celuję w sympatyczną markę której na imie Ford 8) Ze względów, nazwijmy to, logistycznych, postanowiłem skorzystać z usług komisu. I tu jest moje pytanie: czy warto korzystać z komisów, nazwijmy to, "autoryzowanych", sprzedających samochody używane, jak Eurocar czy Autohandel? Są one lepsze i bezpieczniejsze niż te "nieautoryzowane"? Macie jakieś doświadczenia z tymi firmami?

Zaznaczam, że temat zakupu autka jest na późne lato/jesień, tak że nie pali się, ale uważam że rozeznanie lepiej zrobić wcześniej :)
lucasp
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 05 2002
Auto: szukam

Re: Trójmiasto - jaki komis wybrać?

05 Lip 2012, 20:01

Ja osobiscie kupiłem swojego C-Max (rocznik 2009) w Euro. Dostalem na niego gwarancje, wszystko jest z nim ok. Dobra obsluga, bylo w czym wybrac.

Generalnie za takie pieniadze kupisz naprawde fajnego Forda 3-4 letniego. Polecam ci udac sie do Euro i zobaczyc ich oferte uzywek - jak ja kupowalem wybor byl naprawde spory.
quinton
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 09 2004
Auto: Ford Focus C-Max

11 Lip 2012, 14:44

Coś więcej na temat tej gwarancji? Bo nie ukrywam że to jeden z tych tematów które mnie interesują :)
lucasp
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 05 2002
Auto: szukam

12 Lip 2012, 12:59

Nie musisz serwisować auta używanego w ASO. Gwarancji nie stracisz. Ja tam kupiłem tam swoje obecne auto, zdecydowałem się na autoryzowany komis po "przejściach" z handlarzami przy zakupie poprzedniego i nie żałuję. Pamiętam tylko, że to nie jest tak jak z nowym, nikt ci nie zagwarantuje, że on się przez 5 lat nie zepsuje :P Inna sprawa, że jak masz samochód tam kupiony to jak dobrze zagadasz może uda się wygadać jakiś rabacik u panów magików - zawsze warto próbować.
JanWalker
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 08 2003
Auto: Mondeo MK4

12 Lip 2012, 20:01

lucasp > Dokładnie, obowiązku nie masz ale mnie w Euro-Car odpowiada biorąc pod uwagę, że na swojego patrzą inaczej tj. lepiej :D
quinton
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 09 2004
Auto: Ford Focus C-Max
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa
    Mercedes-Benz zostawia konkurentów z tyłu, konsekwentnie odświeżając swoją paletę produktową i rozszerzając ofertę silników zgodnych z normą Euro VI. Pod koniec stycznia uczestniczyliśmy w premierze Arocsa – ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW seria 6, 4-drzwi
      Morgan 4/4 VII Serii
      Trzykołowiec
      Porsche 911 Turbo, tył