Trooper

28 Sty 2007, 16:35

czy 1700 euro za tropka w miare dobrym stanie to dobra cena, jest 3 drzwiowy 2;8 tdi
duplikat
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Błażowa (koło Rzeszowa)

28 Sty 2007, 17:58

jeszcze napisz , ktory rocznik to ci podpowiemy :)
TurekGt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

28 Sty 2007, 18:21

w notce jest 01 1992
duplikat
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Błażowa (koło Rzeszowa)

28 Sty 2007, 18:27

http://pictures.autotrader.nl/servlet/media?id=25793450 to jest zdjecie
ma ryse na przedniej szybie, trzeba bedzie ja wynienic, moze ma ktos takowa na sprzedaz, prosze podac cene :D
duplikat
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Błażowa (koło Rzeszowa)

29 Sty 2007, 07:51

Cena wydaje się sensowna, pod warunkiem, że obejmuje opłaty za sprowadzenie...

Musisz go jednak przed zakupem dokładnie obejrzeć. Sprawdź koniecznie:
- czy nie ma rdzy na ramie (najczęściej: tzw. uśmiech - przednie podparcie i spięcie budy; przy końcówkach drążków skrętnych - okolica słupka środkowego, pod autem; przy wieszakach resorów z tyłu; tylnia belka poprzeczna - górna z tych dwuch, do których przykręcony jest hak (o ile jest hak));
- czy nie ma oleju w płynie chłodzącym (i odwrotnie - jeśli są jakieś objawy, np. "masełko" w zbiorniku wyrównawczym - podejrzana jest uszczelka i/lub głowica... trzeba się mocno zastanowić, czy warto brać taki motor...);
- czy działają napędy (zrób raczej na piasku lub innej nawierzchni o rzadkiej przyczepności) i reduktor;
- czy poduszki pod silnikiem (zwłaszcza lewa) są w całości (jeśli jest rozerwana i nie trzyma - można ją "naprawić" pasem ściągającym i będzie robić jak trzeba, ale lepsza jest zdrowa poducha);
- bardzo często spotyka się wygniły dół tylnych drzwi ładunkowych (tych szerszych), ale to nie jest problem - każdy dobry blacharz za kilka złotych to załata;
- czy podłoga (zwłaszcza w części bagażowej) i nadkola (zarówno przód jak i tył) nie jest przegniła.

Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to jeszcze dopiszę...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

01 Lut 2007, 22:02

dzieki za rady i przepraszam ze nie odpowiadalem , necik mi siadl i dopiero dzis moge cos napisac. Bylem poogladac tropka, jest katastrofa, moze z zewnatrz jest ok, ale pod spodem jedna rdza, rama cala w rdzy, silnik o dziwo zaskoczyl ladnie za pierwszym razem, nawet ladnie rechotal (niby dwa miesiace stal nie ruszany, moze i prawda bo powietrza w kolach nie zawiele), troche kopcil ale mysle ze to norma kiedy tak dlugo nie chodzil, co do napedow to nic nie wiem bo nie mialem jak sprawdzic, srodek troche wysluzony, jest to wersja ciezarowa, a jak wiadomo w holandii nie ma siedzenia i szyb w tylnych oknach, wiec trzeba by dokupic, szyba przednia jak pisalem do wymiany, gosc niby zszedl do 1500 euro, ale mi sie wydaje, ze jednak duzo co wy o tym sadzicie :?: :?: :D
duplikat
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Błażowa (koło Rzeszowa)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault Maxity Euro V - mała ciężarówka
    Renault Maxity – mała ciężarówka (samochód dostawczy) zabudowana na bazie ramy z wagonową kabiną, wprowadzona na rynek w 2007 r., poddana została wielu modyfikacjom wraz z wejściem w życie nowych norm ...

01 Lut 2007, 22:24

Za dużo ! Popatrz na allegro może tam cos ciekawego będzie...
TurekGt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

02 Lut 2007, 07:19

No to faktycznie - jeśli w takim stanie to... dużo trochę... Poza tym tych aut trochę jest i można wybierać i przebierać...

Jedna rada - jak sprawdzić telefonicznie, czy stan auta jest taki jak w opisie:
umawiając się na oglądanie auta (zwłaszcza jak jest to dość daleko) zażądaj od sprzedającego deklaracji, że jeśli stan auta nie odpowiada opisowi - to zwróci Ci koszty dojazdu. Zazwyczaj działa... ;)

Powinieneś (w dobrym stanie!) znaleźć auto w granicach 6-8 tysięcy (benzynę) lub 8-10 tysięcy za autko TD lub TDi. Takie są realne ceny za auta seryjne w dobrym stanie. Jeśli szukasz auta przygotowanego do terenu - wydatek jest już znacznie większy...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

02 Lut 2007, 20:53

KARSSON napisal - O Pajero też mozna ciepło mówić... np ma 3 blokady... Co znaczy 3 blokady, bo ja tez myslalem o pajero, nie wiem tylkko czy do 91 czy po 91
duplikat
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Błażowa (koło Rzeszowa)

02 Lut 2007, 20:58

Pisałem o modelach po 2000r. Blokada centralnego mechanizmu różnicowego i blokady dyfrów. :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

02 Lut 2007, 21:07

dzieki za odpowiedz, a mozesz powiedzieccos o pajerkach, myslec do 91, czy lepiej juz o tych po 92, jestem teraz w holandii i nie wiem za czym sie tak naprawde rozgladac, mialem na glowie troopka 92, lecz mi go wybili z glowy, i teraz mam nastepny motloch (sorki za brak PL znakow, lecz lapek nie obsluguje)
duplikat
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Błażowa (koło Rzeszowa)

02 Lut 2007, 21:22

Jeśli szukasz auta dobrego do terenu i sprawnie poruszającego sie po asfalcie to pajerko na sprężynach przód/tył będzie w sam raz. Czyli zdaje sie po 92r.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

02 Lut 2007, 21:26

tylko powiedzmi czy to starsze, cz nowsze, sa miedzy nimi jakies roznice, czy tylko w wygladzie zewnetrznym, jeszcze jaki silnik (raczej chyba diesla)
Było TerranO II, 1994, 3d, 2,4 benz + gaz jest JeeP Grand Cherokee 3,1 TD
duplikat
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Błażowa (koło Rzeszowa)

02 Lut 2007, 21:29

Ten nowszy. :wink:
Dla siebie brałbym diesla. Ale pamiętaj, że benzyna też ma swoje plusy.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

03 Lut 2007, 17:56

ok taka 3 litrowa V6 ile moze palic srednio gazu, jezdzilem kiedys 4RUNNEREM i palil w granicach 15 - 17 l/100km grzecznie jezdzac, mysle ze w lesie ok 20 - 25 l czy pajero tez moze tak palic??????
Było TerranO II, 1994, 3d, 2,4 benz + gaz jest JeeP Grand Cherokee 3,1 TD
duplikat
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Błażowa (koło Rzeszowa)