Trudny dylemat - Samochód do 20-30tys.

Trudny dylemat - Samochód do 20-30tys.

14 Sty 2017, 12:30

Cześć Witajcie.

Kieruję się do was z prośbą o pomoc bo sam jestem trochę w kropce i potrzebuję rady kogoś kto ma jakieś pojęcie i naprowadzi mnie na właściwe tory.
Generalnie poszukuję jakiegoś, dobrego, trwałego, w miarę ekonomicznego samochodu do 20-30tyś, rocznie robię gdzieś 5-15 tyś. Mieszkam na wsi, 9 km od Skawiny pod Krakowem, do pracy mam jakieś 10 km w jedną stronę.
Do tej pory bardzo byłem nastawiony na AUDI A3 / A4 ze względu na napęd Quattro (Haldex / Torsen), bo tylko taki samochód chciałem a dobry kolega odwodzi mnie od tego, mówi, że to się rzadko przydaje, ma się co zepsuć, Audi są drogie w utrzymaniu i jak on zostawia pół wypłaty na naprawę swojej A3 8L to ja zostawię całą na A3 8P, generalnie to tylko w zimie a u nas zimna taka jak w tym roku jest rzadko, a poza tym przednia ośka daje rade. A z drugiej strony starszy brat twierdzi, abym nie brał Audi bez Quattro bo jemu w jego A4 Quattro wiele razy tyłek uratowało w zimie i teraz nawet nie myśli o tym aby kupić Audi bez Quattro i tutaj mam dylemat.
A3 8P Quattro najlepsza opcja to chyba 2.0 TDI wersja 140 kunia a A4 B7 Sedan 1.8T lub inny.
Druga sprawa jest też taka, że mega podoba mi się właśnie Audi, wnętrze, wygląd, całokształt. A Audi A6 C6 jest dla mnie poprostu idealna, jest tak piękna, że jakbym umiał malować to [wulg] sobie całą ścianę w pokoju Audi A6 C6, ale niestety gama silnikowa, utrzymanie pojazdu, spalanie jest na zbyt wysokim poziomie. Wiecie, serce mówi tak, a rozum mówi nie.
W każdym razie, inne samochody też wchodzą u mnie w grę, tylko właśnie nie wiem jakie. Mam znajomego który chce sprzedać Golfa V 1.9 TDI 105 Kunia, z pewnym przebiegiem 180 tyś. znam całą historię pojazdu, od samego wyjazdu z salonu, bo to kolega sprzedał koledze a teraz kolega się ożenił i sprzedaje. Stan Golfa jest na niesamowicie wysokim poziomie, zadbany serwisowany na czas.
Teraz właśnie chciałem was zapytać jakie samochody polecacie w cenie właśnie 20-30 tyś zł? Raczej zdecyduję się na coś rozsądnego, na co będzie mnie stać bo raczej ciężko pogodzić to co sie podoba z tym co się nadaje do jazdy.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Ostatnio edytowany przez mike, 14 Sty 2017, 16:49, edytowano w sumie 1 raz
Powód: wulgaryzm
Pigzel
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 01 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

Re: Trudny dylemat - Samochód do 20-30tys.

14 Sty 2017, 14:23

Szczerze mówiąc to baaardzo niewiele osób poleci auta, o których wspomniałeś.
Najmniej najgorszy były ten golf, dopytaj tylko o kod silnika (co nie znaczy, że polecam diesla do takiego użytkowania)
Szczególnie z dieslami do kręcenia się wokół komina. Kolejna sprawa to napęd 4x4, który generuje koszty i podwyższa spalanie a nigdy nie zauważyłem, żeby tereny wokół Krakowa były górzyste i ciężko dostępne po opadach śniegu.

Popatrz na focusa mk3, volvo s40, lagunę 3, ceed/i30, civic viii, accord vii
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna

Re: Trudny dylemat - Samochód do 20-30tys.

14 Sty 2017, 15:24

Focus Mk3 całkiem spoko, tylko z jakim silnikiem godny polecenia?
ew. Civic VIII
Pigzel
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 01 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...
    Prototyp Nowej Hondy Civic Type R na Tokyo Auto Salon Prototyp Nowej Hondy Civic Type R na Tokyo Auto Salon
    Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Tokio, poświęconego samochodom o wysokich osiągach oraz konstrukcjom stuningowanym. Prototyp prezentuje elementy stylizacyjne, które znajdą się w Hondzie Civic Type R nowej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili