Trzeba malować cały czy są inne sposoby

03 Lis 2010, 14:18

Witam,
właśnie parę godzin temu zahaczyłem zderzakiem o płot i teraz zostało trochę farby z płotu i uszkodziłem lekko lakier na zderzaku. Teraz moje pytanie czy muszę jechać do lakiernika i malować cały zderzak od zera czy są jakieś metody aby to naprawić, "wypełnić te luki w lakierze"?
Mary$
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: 3miasto

03 Lis 2010, 14:40

Możesz pomalować tylko tą częśc, którą obd arłeś. Ale jak to będzie wyglądało? Zazwyczaj maluje się cały element od nowa, dobierając kolor lakieru komputerowo. Chodzi o to, że lakier na samochodzie, a nowy lakier w pojemniku ma inny odcień. Skłaniaja się do tego warunki atmosferyczne takie jak deszcz, słońce, mróz itd.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Lis 2010, 15:32

Mary$ napisał(a): Teraz moje pytanie czy muszę jechać do lakiernika i malować cały zderzak od zera czy są jakieś metody aby to naprawić, "wypełnić te luki w lakierze"?


To czy pojedziesz do lakiernika zależy tylko od Ciebie . Natomiast czy lakierować cały zderzak to zależy od lakiernika i od wielkości uszkodzenia . Nie jest też obojętny kolor . Niejednokrotnie robiłem takie obcierki malując 1/3 zderzaka . Oczywiście stosując odpowiednie środki i materiały do zatuszowania przejścia stary- nowy lakier . Przy dość sporej różnicy odcienia konieczne jest cieniowanie elementu sąsiedniego . Najczęściej jest to przedni błotnik . To tak przy założeniu że ma nie być śladu . Zawsze możesz to zatuszować domowym sposobem - pędzelkiem .
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4700
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Peugeot 208 1,2 PureTech o mocy 110 KM
    Samochód ten wyposażony jest standardowo w silnik generujący 110 KM. Jest to jednostka benzynowa o pojemności 1,2 litra, umożliwia ona przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 10,7 sekundy, s średnie spalanie według ...