Trzecia tablica rejestracyjna

Trzecia tablica rejestracyjna

04 Sty 2016, 10:00

Od 1 stycznia 2016 roku będzie można wykupić dodatkową, trzecią tablicę rejestracyjną. O co chodzi? O bagażniki rowerowe.
Do tej pory, jeżeli bagażnik rowerowy zasłaniał tylną tablicę rejestracyjną, kierowcy radzili sobie w ten sposób, że demontowali ją z samochodu i montowali na bagażniku rowerowym lub dorabiali sobie trzecią tablicę we własnym zakresie, robiąc ją z tektury lub innych tworzyw. Było to niezgodne z prawem i wielu kierowców dostawało mandaty.
Obecnie, trzecią tablicę można już wyrobić legalnie w WK. Koszt wyrobienia trzeciej tablicy to 52,50 zł - 40 zł tablica i 12,50 za nalepki legalizacyjne. Fakt wyrobienia trzeciej tablicy będzie odnotowany w DR.
Należy też pamiętać, że oprócz tablicy rejestracyjnej, bagażnik rowerowy zasłaniał też niejednokrotnie światła samochodu. Należy pamiętać, żeby te światła były widoczne - na drogach niejednokrotnie można było zauwazyć, że oprócz dorabianej tablicy rejestracyjnej, na bagażniku rowerowym były zamontowane dodatkowe światła.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13360
Zdjęcia: 1141
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Co to jest Defensive Driving? Co to jest Defensive Driving?
  Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti