Trzęsie i szarpie silnik golf IV 1.4 16V !

trzęsie i szarpie silnik golf IV 1.4 16V !

24 Lip 2011, 14:57

Mam problem, którego nie mogę rozwiązać już spory czas a mianowicie gdy odpalę auto jak silnik jest zimny to najpierw mocno szarpie autem i trzęsie silnikiem jak by nie palił na wszystkie albo złą dawkę paliwa dostawał gdy jest na ssaniu tak przez jakąś minutę aż chce z ramy wyskoczyć, potem lekko ustaje i co jakiś czas ruszy (telepotnie) nim i jednocześnie pyrknie (lekko kichnie)z rury wydechowej i wodom pryśnie. Miałem remont silnika robiony niedawno (tłoki,uszczelka,pierścienie,rozrząd, itp.) ale jak było przed remontem tak jest i teraz (tylko klekotania nie ma silnika - tu problem rozwiązany dla niektórych co im klekocze jak disel, nie popychacze czy zawory ino tłoki) więc to nie jest od silnika, świece wymieniłem,czujnik połorzenia wału, przepustnica czyszczona i adaptowana, paliwa wlałem v-power racing i nic,a komputer niczego nie pokazuje (brak błędów). Czy ktoś miał taki lub podobny problem i rozwiązał go to bym był wdzięczny za radę bo już nie wiem co mam wymienić lub od czego zacząć (czy może to być np. cewka lub kable) myślałem jeszcze o czujniku temp. ale chyba by vag pokazał błędy.za rady i odp. z góry dzięki i pozdrawiam
sopel06
Nowicjusz

Miejscowość: Siewierz

Re: trzęsie i szarpie silnik golf IV 1.4 16V !

24 Lip 2011, 17:05

a cisnienie paliwa bylo sprawdzane ?:)
a przed remontem tez to było ?:)
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

24 Lip 2011, 19:16

przed remontem też było tak samo !
sopel06
Nowicjusz

Miejscowość: Siewierz

25 Lip 2011, 09:00

probowal ktos diagnoze kopem robic na zimnym silniku? :)
musi cos pokazac ! :wink:
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna? Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna?
    Wytworzenie momentu napędowego to dopiero połowa sukcesu samochodu – moment ten trzeba jeszcze przenieść na koła. By odbywało się to efektywnie i komfortowo, ŠKODA opracowała szeroką ofertę układów napędowych oraz skrzyń ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006