Tuba czy soubwofer??

Tuba czy soubwofer??

19 Sie 2008, 14:50

Mam mały problem zamierzam kupiś tube lub subwofer ale nie wiem co wybrać czym to sie różni, o ile czymś sie rużni. Proszę o pomoc.
Chomik90
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łowicz
Prawo jazdy od: 26 06 2008
Auto: Astra f
Silnik: 1,7 TD
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Tuba czy soubwofer??

19 Sie 2008, 18:38

Subwoofer to głośnik niskotonowy np.:
[link wygasł]

Tuba to taki właśnie głośnik niskotonowy, tylko że zabudowany już:
[link wygasł]

Wydaje mi się że chodziło ci o różnice między tubą basową a skrzynią.
Skrzynia wygląda tak:
[link wygasł]

Różnica jest w dźwięku, ale nie będe ci mówił które jest lepsze, bo to zależy od osoby. Jedni wolą tubę, drudzy skrzynię. I tak najważniejsze jest to, jaki głośnik jest w środku.
Ja osobiście wole skrzynie:)
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

19 Sie 2008, 20:27

lepiej skrzynke tuba nie ma tej sztywnosci
liczy sie prawda, a nie plotki i stereotypy
Manfred
Aktywny

23 Sie 2008, 19:35

http://www.allegro.pl/item415640771_jl_audio_12w1v2_nowy_subwoofer_mdf_polski_dealer.html
To nie jest tubą i koło tuby nigdy nie stało.
Jest to zwykła skrzynia w kształcie walca lub skrzynia z BR jesli ma z tyłu otwór niestety osoba która wystawiła aukcje nie zamieściła zdjęcia z tyłu więc trudno stwierdzić

Tuba to taki właśnie głośnik niskotonowy, tylko że zabudowany już:
[link wygasł]
Tuba to nie jest głośnik niskotonowy włożony w skrzynię w kształcie walca. W obudowie typu Tuba wylot powietrza na początku ma mała średnicę a przy końcu rozszerza się przypominając trąbkę. Zmiana rozmiarów średnicy tej trąbki dokonywana jest wykładniczo tzn. co taką samą odległość zmieniana jest średnica.

Co do obudów typu Tuba to jeśli masz dużo gotówki to możesz pomyśleć nad czymś takim, gdyż wykonanie dobrego sprzetu w oparciu o ten typ obudowy jest dość kosztowne.

Na początek jednak polecam głośniki włożone w obudowy typu skrzynia z lub bez BR.
Bass reflex w niektórych zastosowaniach zmiękcza i obniża pasmo przenoszenia niskich tonów ale to nie znaczy że np obudowa z br jest gorsza od tej bez br.
Wszystko zależy od parametrów głośnika i sposobu wykonania obudowy.
maxidig
Początkujący

Miejscowość: Toruń

23 Sie 2008, 22:07

Przyjeło się że głośnik zabudowany w skrzynię w kształcie walca, nazywamy tubą. To że jest to niepoprawna definicja tego czym jest tuba, nie wiedziałem.
Dzięki za wyjasnienie:).
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie
    Renault Pro+ przedstawia cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Alaskan, doskonale pokazujących pełne spektrum know-how marki: Alaskan ambulans, pojazd ratowniczo-pożarniczy, samochód z wysięgnikiem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006