TURBINA FREELANDER

28 Mar 2009, 16:05

WITAM.....MOżE KTOś PODPOWIE CO MOżE BYć PRZYCZYNą " DZWONIąCEJ " TURBINY W DIESLU TYLKO PRZY OBROTACH MIęDZY 1800 A 2000 TYś. DZIęKUJę....A I TO TYLKO W CZASIE JAZDY NA BIEGU NA JAłOWYM NA POSTOJU NIE MA TEGO.
radek5277
Początkujący
 
Posty: 172

28 Mar 2009, 20:43

Mogą być wytarte skrzydełka i tarabanią-tyle że wtedy to trzeba by było ją regenerować.Mógł się rozregulować ten przyrząd do sterowania(zapomniałem jak się nazywa, ale to taki mały bębenek przy turbinie do którego wchodzi taki pręcik).Mogło się równierz coś poluzować.Mi się kiedyś to poluzował wąż od turba i myślałem że się już cały silnik spie...ył, ale po czasie doszłem że powietrze uciekało-i usunąłem usterkę.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

28 Mar 2009, 21:10

AUTKO MA NIBY 180.000 TURBINA SUCHA--- PRZYśPIESZENIE I INNE PARAMETRY OKI
radek5277
Początkujący
 
Posty: 172

29 Mar 2009, 19:08

No moje ma niby 112 tyś km, ale na 230tyś był rtozrząd wymieniany :lol:
Jeśli wszystkie parametry są ok to niezbyt już wiem co to może być.

A czy masz tak jak przyspieszasz to czasem moc traci?Albo często(raz na kilka dni) zapala się kontrolka od silnika i wtedy tak dziwnie jedzie?Jeśli tak to mógłby być rozrząd przestawiony.

Ale mi się wydaje że jak dzwoni tylko na biegu to musi być coś poluzowane, bo wtedy ma duży opór i coś tarabani bo się poluzowało.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

29 Mar 2009, 19:45

na bank masz przestawiony rozrzad jak w czasie jazdy zapala ci sie kontrolka silnika a potem jak zwolnisz gasnie
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

29 Mar 2009, 22:25

nie zapala się kontrolka
radek5277
Początkujący
 
Posty: 172
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Duże Toyoty w małej skali, ciekawe modele RC
    Jak zostać mistrzem Polski w rajdach terenowych? Najlepiej zacząć od Toyota Adventure Rally Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych. Okazuje się, że każdy może mieć dakarowego potwora w stylu Hiluxa, którym ...
    Jazda we mgle
    Jazda we mgle to jak jazda w chmurach, z tą tylko różnicą, że ich dolna podstawa styka się z powierzchnią ziemi. Kierowanie samochodem w takich warunkach wpływa negatywnie na percepcję wzrokową , m.in. trudniej ocenić ...