Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

05 Lis 2012, 14:36

Witam

Jestem mechanikiem i mam pytanie jak w temacie. Często klienci przyjeżdżają do mnie i po diagnostyce wychodzi że jest problem z turbosprężarką i co wtedy? Co zaproponować klientowi? Najtańsza opcja to regeneracja, albo używka, ale czy to dobre rozwiązanie? a może proponować klientowi wyłącznie nową turbinę? Miałem do czynienia z regeneracjami, kupowałem je z pod Wrocławia i Mielca, przykro stwierdzić ale była to fuszerka.. Później problemy były z uznaniem gwarancji, jednym słowem szkoda gadać. Ma ktoś podobne doświadczenia, albo może zaproponować porządny zakład (o ile takie jeszcze istnieją).
samochodek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 09 1981
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

Re: Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

06 Lis 2012, 14:03

Cześć. JA dokładnie miałem i mam ten sam problem.Regeneracja tylko dla najlepszych firm. Reszta to fajansiarze. Też miałem złe doświadczenia z Mielcarzami, Wrocławiem, Oleśnicą.
Niekiedy trafiały się takie regeneracje ze po tygodniu padały i przysyłali 2, nie chcieli zwrotu starej. Do tej pory szroty lejące, świszczące leżą u mnie w garażu. Ogólnie staram się klientom doradzać zakup nowej i tu też pomagam. Natomiast gdy klienta nie stać daje im wolną rękę niech sobie sami bat na siebie kręcą. Ja nie chce takiej odpowiedzialności ponosić.

Nowa, jak coś to polecam chłopaków z Siedlec. Mają troszkę taniej jak w MR.
naprawiacz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1990
Auto: Audi A4 B7, 1.9 TDI 131KM

07 Lis 2012, 12:32

Ceny mogą mieć mniejsze, a jak jest np z uznawaniem gwarancji? Kupowałeś coś od nich i jak tam te turbiny? Jak z wysyłką jest? Napisz coś więcej o nich, bo ja nie słyszałem o nich jeszcze.
samochodek
Nowicjusz

07 Lis 2012, 14:20

Kupowałem od nich parę turbin. Z nowymi nie było problemu, z regeneracją na 4szt. 1 trafiła się felerna. Podobno z nowym środkiem, auto nie miało mocy i po wyjęciu turbo było widać na nim dziwne miejscowe fioletowe przebarwienie kolektora wydechowego. Z tego co mi powiedzieli była to wina geometrii, powstawały tam dziwne zawirowania powietrza. Bez problemów dali drugą.
naprawiacz
Nowicjusz

07 Lis 2012, 14:56

Kolego podaj mi jakieś namiary na nich. Z chęcią przedzwonię i zapytam o ceny kilku modeli turbo.
samochodek
Nowicjusz

07 Lis 2012, 15:18

Nie wiem czy można ale podam Ci linki do stron. Tam znajdziesz wszystkie informację i ceny.
Wiadomo że strona nie powie Ci tego co rozmowa tel. :oops:
Mają 2 strony internetowe:
Nowe turbosprężarki:
http://www.turbosprezarki-nowe.pl

Regeneracja / Naprawa:
http://www.turbosprezarki-siedlce.pl
Ostatnio edytowany przez naprawiacz, 08 Lis 2012, 08:21, edytowano w sumie 1 raz
naprawiacz
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koncepcyjne modele Lexusa Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...
    System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...

• Re: Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

08 Lis 2012, 08:14

Ceny mają na nawet dobre, niższe niż Moto Remo. Jakieś inne propozycje ktoś ma? Z chęcią sprawdzę inne firmy dla porównania
    samochodek
    Nowicjusz

09 Lis 2012, 08:02

Chyba nie popularne to forum... Mało ludzi się udziela.
    naprawiacz
    Nowicjusz

09 Lis 2012, 09:52

bo większość nie rozumie problemu ;)
    większość firm zajmujących się "regeneracją" to zwykli wymieniacze łożysk i uszczelnień
    jak przyjedziesz autem z pomiarem doładowania to od razu cie odeślą :mrgreen:
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

09 Lis 2012, 09:54

Może i racja. :unsure:
    naprawiacz
    Nowicjusz

21 Lis 2012, 11:30

Nie mogę się zgodzić,wszystko zależy do firmy. Jeżeli jest dobra i sprawdzona to z pewnością nikt nie będzie narzekał. Zajmujemy się właśnie regeneracja turbin,więc chętnie pomożemy.
    Turbopama
    Początkujący

Prawo jazdy od: 10 03 1996
    Auto: BMW M3

06 Kwi 2013, 16:00

Ja ze względu na budowę i dokładność wykonania wybrał bym nowa , ale patrząc na cenę to pewnie regenerowaną. Uszkodzona turbosprężarka to kłopotliwa kwestia. Dość często zdarza się w autach używanych o bliżej nieokreślonym przebiegu, ale znane są przypadki awarii turbosprężarek również w prawie nowych autach jeszcze na gwarancji. Duży wpływ na żywotność turbosprężarki ma sposób obchodzenia się z autem i dbałość o jego stan techniczny. Większość poruszających się po naszych drogach aut z turbodoładowanymi silnikami to samochody z silnikami diesla, ale sposób obchodzenia się z benzyniakami i objawy usterek są bardzo zbliżone. Turbosprężarka w uproszczeniu składa się z części gorącej, czyli turbiny napędzanej energią wyrzucanych z silnika spalin i z części zimnej, czyli sprężarki budującej ciśnienie powietrza w układzie dolotowym. Obie części są ze sobą połączone a wirniki turbiny i sprężarki osadzone są na jednej osi. Oś ta jest wraz z wirnikami bardzo dokładnie wyważona przez producenta, aby sprostać ogromnym prędkością obrotowym. Oś jest również precyzyjnie osadzona na łożyskach smarowanych olejem silnikowym.
    dawidek6
    Nowicjusz

Miejscowość: Stalowa Wola

19 Lip 2013, 17:43

Witam
    a moje zdanie jest takie że regenerowana to tak samo jak nowa bo wnętrzne jest nowe a obudowa odświeżona i praktycznie niczym sie to nie różni od nowej o ile jest to w dobrej firmie regenerowane bo jeśli w jakiejś podrzędnej to nie ma co sie czarować mogą to zepsuć a po co im płacić a potem i tak trzeba kupić nową i dlatego ja wam polecę dla chętnych bardzo dobrą firmę z Mielca z podkarpacia ale można spokojnie współpracowac na terenie całego kraju z tym nie ma problemu i polecam, możecie coś więcej o tym poczytać
    pozdrawiam
    ramdaisy
    Nowicjusz

Auto: nie mam

27 Lip 2013, 20:12

pamiętajmy o tym, że jeśli ktoś decyduje się na regenerację turbosprężarki to musi bardzo cenić swój samochód. wiele osób o luźnym podejściu do czworokołowego przyjaciela w przypadku zużycia się sprzętu zabiera się za upchnięcie go byle komu i kupieniu kolejnego samochodu do zajechania. W przypadku samochodów z turbo koszty zawsze są większe bo turbosprężarki szybko się zużywają. Problemem przy kupnie nowej są kosmiczne ceny. Nie każdego stać a jeździć z turbo się przecież chce. Zostaje kupić używane i/albo regeneracja turbosprężarki u mechanika. Nie jest wcale trudno znaleźć fachowca który by się tego podjął. problem polega na znalezieniu mechanika z odpowiednim doświadczeniem i narzędziami pracy w warsztacie. dopiero trzecim kryterium powinna być cena. Zobaczcie zregenerowane turbosprężarki mechanika z 20 letnim doświadczeniem - wyglądają jak nowe. Co ważne i często bardzo przesądza przy wyborze tej metody konserwacji samochodu - zregenerowana turbosprężarka jest wciąż tym samym, fabrycznym elementem samochodu i nie będą występować z nią dodatkowe problemy jak przy często niedokładnych zamiennikach.

Image

Image

Image
    SocAl
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 07 1986
    Przebieg/rok: 12tys. km
    Auto: Pług 307
    Silnik: 1,6
    Paliwo: Benzyna + LPG

06 Sie 2013, 10:50

W mojej Skodzie Octavia zregenerowana turbosprężarka wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciach:

Image

Image

Na razie sprawuje się dobrze, ale zastanawiam się czy w późniejszym czasie jednak nie będę musiał kupić nowej. Nie wiem cz taka regeneracja starcza na długi okres.
    Gryll24
    Obserwowany

Auto: Nie mam

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili