Ubezpieczenie nowo zakupionego auta

17 Lip 2009, 21:30

witam
mam takie pytanie odnosnie ubezpieczenia nowozakupionego samochodu, sprawa jest troche zagmatwana, a dokladnie:
w czerwcu mialem drobna stluczke niestety z mojej winy, spisane zostalo oswiadczenie, nastepnie auto sprzedalem i napisalem do TU oswiadczenie o sprzedazy auta, obecnie zakupilem inny samochod i chcialbym go ubezpieczyc (OC i AC)

przed kolizja moje znizki wynosily 60% na OC (AC wczesniej nie ubezpieczalem), jak rozumiem teraz mam juz tylko 50% na OC ???

no i teraz moje wlasciwe pytania:
- wiem ze sprawa kolizji jeszcze sie nie zakonczyla (wyslalem juz do mojego starego TU oswiadczenie z przebiegiem zdarzenia i podpisem ze to ja jestem sprawcazdarzenia, ale sprawa jest jeszcze w toku) i co na dzien dzisiejszy ze zniszkami czy juz zabrali mi ten 10%, jak mam postapic z ubezpieczeniem nowego samochodu ??
- czy moge poprostu udac sie do dowolnego agenta ubezpieczeniowego w celu ubezpieczenia auta tylko co wtedy z moimi pozostalymi znizkami ?? czy musze uzyskac oswiadczenie ze starego TU, ze posiadam dana ilosc znizek i wtedy udac sie do wybranego agenta ??
- czy moze najlepiej bylo by ubezpieczyc ponownie nowy samochod w towarzystwie w którym poprzednio mialem OC ??, tylko wtedy nie mam mozliwosci wyboru TU najbardziej mi pasujacego pod wzgledem ceny

pozdrawiam i prosze o jakies sugestie
mkzam
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: trojmiasto

17 Lip 2009, 21:40

Nowy ubezpieczyciel będzie chciał od ciebie dokument potwierdzający Twoje zniżki u poprzedniego ubezpieczyciela. Musisz wtedy przejść się do niego i poprosić o taki dokument.
Moim zdaniem, mimo, że sprawa jest ciągle w toku, to zniżki będziesz miał obcięte.

Idź tam gdzie masz najtaniej jeżeli chodzi o OC. AC - wiadomo wybiera się wg. własnego uznania.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

17 Lip 2009, 23:52

Są takie firmy - nie pamiętam obecnie jakie, które dają Ci zniżki na podstawie oświadczenia.

Jeżeli wyjdzie, że miałeś szkodę to wtedy przeliczą Ci składkę od nowa.

gdybyś chciał zrezygnować z firmy gdzie masz obecnie OC (to, które masz z samochodem obecnie kupionym) to pamiętaj, że musisz zrobić to pisemnie w terminie do 30 dni od daty zakupu pojazdu. Potem zostajesz do końca ważności polisy, którą dostałeś z samochodem.

Tu możesz pobrać druk rezygnacji z OC
[link wygasł]


Pamiętaj o obowiązku zapłaty podatku od umowy w terminie 14 dni od daty zakupu.

Tu możesz wypełnić i wydrukować deklarację PCC-3, wyślij ją do swojego urzędu skarbowego i zapłać 2% wartości rynkowej podatku od czynności cywilno prawnych.
[link wygasł]


pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

18 Lip 2009, 07:27

witam
dzieki za podpowiedzi, co do nowego auta to jest z niemiec wiec nie ma ubezpieczenia w Polsce (odpada rerzygnacji z ubezpieczenia) i kupuje auto z wszystkimi oplatami gotowy do rejestracji (wiec odpada mi skarbowka), pozostaje wiec tylko wydzial komunikacji,

tak sie rozgladam i wpadlo mi w oko ubezpieczenie w pakietach OC+AC dodatkowo ze zniszkami przechodzacymi z OC na AC, co o tym myslicie ??, wiem ze podstawa to znalezienie dobrego TU w ramach ubezpieczenia AC moze jakies propozycje ??, nie za drogie a dobre ??
mkzam
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: trojmiasto
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...
    ŠKODA Š978 (Typ 978), 1956 rok
    Decyzją Ministerstwa Przemysłu Czechosłowacji z roku 1955 czechosłowaccy konstruktorzy otrzymali zadanie stworzenia całkowicie nowego samochodu dla "szerokich mas pracujących". W tym czasie wdrażano produkcję modelu 440 (Spartak), ...