Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC

25 Maj 2016, 17:22

Witam,

24.05 podpisałem umowę kontynuującą moją umowę oc z HDI, byłem u agenta.
Niestety dziś czyli dzień później zadzwonił do mnie inny ubezpieczyciel podając o 200zł niższą kwotę.

Powiedzcie, pomóżcie czy jest możliwość jakakolwiek aby odstąpić od umowy z HDI?

lub np dodać współwłaściciela i wtedy mógłbym wypowiedzieć OC ?

dodam też, że prawojazdy mam od 7 czerwca i fajnie by było jakbym np przeciągnął obecnego ubezpieczyciela i podpisał nową umowę po 7.06 wtedy wskoczy mi kolejny rok zniżek.

dziękuję z góry za pomoc.

pozdrawiam
kosak15
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 06 2010
Auto: Renault Megane II CC
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Ubezpieczenie OC

30 Maj 2016, 13:02

@kosak15 Możliwym jest odstąpienie od umowy OC ale zawartej na odległość w tzw. trybie direct lub przy automatycznym wznowieniu polisy, które też zachodzi na odległość.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

01 Cze 2016, 18:16

Nie wiem, czy się nie pomylę, ale można też zrobić tak, że można zawrzeć drugie Oc, a to pierwsze wypowiedzieć z podwójnego OC. Ale o opinie poproszę jednak Mfind, czy tak się da.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Cze 2016, 10:56

@ MotoAlbercik dzięki za przywołanie :)

Tak jak wspomniałem wcześniej, stan prawny dotyczący umów zawartych od 11 lutego 2012 r. przewiduje właśnie możliwość wypowiedzenia drugiej i kolejnej umowy OC zawartej na dany samochód pod warunkiem, że są one wznowieniami automatycznymi u danych ubezpieczycieli, bądź też są umowami zawartymi na odległość.

W przypadku gdy spotkałeś się z agentem i podpisałeś umowę nie ma już odwrotu.. Ustawa jest tak skonstruowana, żeby przewidzieć następującą sytuację :
1. Otrzymujesz ofertę wznowieniową od HDI
2. Szukasz u innego ubezpieczyciela
3. zawierasz umowę u innego ubezpieczyciela, tak, aby była ciągłość ubezpieczenia
4. Składasz wypowiedzenie podwójnego OC do HDI parę dni po początku nowego ubezpieczenia mając polisę u innego ubezpieczyciela. Mogą zażądać od Ciebie części składki za ochronę przez te parę dni ale wypowiedzenie będzie skuteczne.

To jest tryb, w którym mógłbyś wypowiedzieć umowę.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...
    Motor Show Poznań 2016 Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili