Ubezpieczenie szyb

02 Mar 2013, 17:59

Ubezpieczę szyby w moim aucie (auto 12letnie).
Tylko nie wiem czy to obejmuje jakieś np. małe pęknięcia lub odpryski spowodowane przez np. kamień? Czy np. jakby pojawiło mi się pęknięcie (kiedyś tak miałem że mi szyba pękła tak ze 10 cm pęknięcie miało w rogu szyby. Nie wiem jak to się stało. Czy mam wtedy zgłosić że niby akt wandalizmu że ktoś mi zniszczył?
hehe
Początkujący
 
Posty: 104
Prawo jazdy: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Mar 2013, 11:43

Najpierw przeczytaj warunki ubezpieczenia. Tam wszystkiego się dowiesz. Najważniejszy jest oczywiście zakres ubezpieczenia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Mar 2013, 10:33

ja mam "ubezpieczenie hdi szyby". Z tego co wiem to wszystkie naprawy szyb są realizowane do pewnej kwoty ubezpieczenia, w zależności ile weźmiesz. Znajomy miał odprysk na szybie i mu to wypełnili żywicą pod ciśnieniem. Nie ma śladu. Jak jakieś większe pęknięcie to raczej już wymiana całej szyby.
jacus19
Początkujący
 
Posty: 133
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Paź 2014, 13:05

mi takie ubezpieczenie realizowali w [reklama] przy ul. drewnianej w krakowie - szyba miała jeden kilka mniejszych odprysków, ale kiedy pojawił się duży pojechałem do serwisu i uznali że trzeba wymienić całość
marenowacki
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Ford Mondeo
Typ: Kombi

24 Paź 2014, 12:36

To ubezpieczenie nie jest złe, szczególnie dla 12 letniego pojazdu gdzie trudni o AC. Trzeba jednak pamiętać że w większość przypadków odnosi się ono do szyby przedniej i tylnej. Szyby boczne nie są ubezpieczone.
Przeczytaj dokładnie ogólne warunki ubezpieczenia, i nie spodziewaj się wymiany na oryginalną szybę, lecz na zamiennik.
BRSiU
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 04 11 1997
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Ford
Silnik: 1.6
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny
    Od ubiegłorocznego faceliftingu Iveco Eurocargo nabrało przyjaznego, uśmiechniętego wyglądu. Czy ten uśmiech odzwierciedla również wewnętrzne zalety tego samochodu, mogliśmy sprawdzić, jeżdżąc 18-tonowym modelem Eurocargo ...