Ubywające powietrze z opon i pdlatujacy lakier

ubywające powietrze z opon i pdlatujacy lakier

01 Lut 2010, 14:38

1. jakim powodem jest ubywanie powietrza z opon? sprawdzam ciśnienie raz na 2 tygodnie i w 3 kołach ciśnienie jest o 0,1bara niższe a w jednym aż o 0,3 bara nizsze
w tym co 0,3 bara ubywa opona byla przebita

2. druga sprawa to dlaczego mi odlatuje lakier z felg aluminiowych? latem wszystko ok a teraz odlatuje, od dziur? śniegu?
piotrauto
Stały forumowicz

Re: ubywające powietrze z opon i pdlatujacy lakier

01 Lut 2010, 16:52

napewno dziura nie zostala dobrze sklejona... musisz jechac do wulkanizacji tam gdzie naprawiali opone i zrobic awanture bo cie oszukali

a co do felg aluminiowych to musisz pomalowac wszystkie felgi na nowo bo te ci skoroduja i sie rozpadna po zimie ;]
wujekk87
Początkujący

Miejscowość: Sosnowiec

01 Lut 2010, 19:40

wujekk87 napisał(a):napewno dziura nie zostala dobrze sklejona... musisz jechac do wulkanizacji tam gdzie naprawiali opone i zrobic awanture bo cie oszukali

a co do felg aluminiowych to musisz pomalowac wszystkie felgi na nowo bo te ci skoroduja i sie rozpadna po zimie ;]

lakier nie odpadł od aluminium tylko od tych małych plastikowych dekielków na sruby
piotrauto
Stały forumowicz

03 Lut 2010, 07:39

a no to teraz wszystko jasne
pisales ze ci odpada z felg aluminiowych
jak ci odpada z dekielkow tzn ze ktos ci sie dobieral do felg i napewno cos zmajstrowal przy nich... musisz je sciagnac i popsikaj silikonem w sprayu i zaloz od nowa to bedzie ok
i zlodzieje juz ich nie rusza;]
wujekk87
Początkujący

03 Lut 2010, 11:16

wujekk87 napisał(a):a no to teraz wszystko jasne
pisales ze ci odpada z felg aluminiowych
jak ci odpada z dekielkow tzn ze ktos ci sie dobieral do felg i napewno cos zmajstrowal przy nich... musisz je sciagnac i popsikaj silikonem w sprayu i zaloz od nowa to bedzie ok
i zlodzieje juz ich nie rusza;]

co ty piszesz? dobierał sie do nich ale po co?
mi sie zdaje ze to od śniegu, lodu bo latem jakos lakier nie schodzi
piotrauto
Stały forumowicz

03 Lut 2010, 21:41

pewnie chceili ci ukrasc kola... zima jest wiekszy popyt na takie alumy bo szykuja je na wiosne i sprzedaja jako prawie nowki ;]
lepiej zaloz porzadny alarm na kola bo mozesz zobaczyc rano auto na ceglach
wujekk87
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z
    Toyota i zespół studentów Uniwersytetu Clemson przedstawili uBox, samochód koncepcyjny zaprojektowany z myślą o młodych właścicielach start-upów. Współpraca uczelni z dużym partnerem biznesowym ...

• Re: Ubywające powietrze z opon i pdlatujacy lakier

03 Lut 2010, 21:47

w kołach wyczyścić ranty i założyć na powrót opony,
    a co do dekielków pewnie nie były z tych felg, ktoś pomalował i podkład albo rygor technologiczny za szwankował :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

04 Lut 2010, 09:25

wujekk87 napisał(a):pewnie chceili ci ukrasc kola... zima jest wiekszy popyt na takie alumy bo szykuja je na wiosne i sprzedaja jako prawie nowki ;]
    lepiej zaloz porzadny alarm na kola bo mozesz zobaczyc rano auto na ceglach

ja auto trzymam w swoim garażu na dodetek niemozliwe bo nigdy auto nie jest na parkingu niestrzeżonym przeważnie stoi u ludzi do których mam zaufanie
    piotrauto
    Stały forumowicz

09 Sie 2010, 10:44

Podejrzewam że lakier odpada bo felgi były dziadowskie... Niestety to się często zdarza. Ja miałem kiedy takie problemy z bezfirmowymi srebrnymi alusami. Teraz mam stalowe i mnie problem nie dotyczy. Brat jeździ teraz na AEZ Xylo użytkuje w górach po śniegu, lodzie, i Bóg wiec czym jeszcze i od dwóch sezonów lakier żyleta... Trzeba po prostu zwracać uwagę na to co się kupuje :)
    bborowka
    Nowicjusz

Miejscowość: Oleśnica

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód