Umowa kupna - prośba

15 Cze 2009, 21:42

Witam. Jestem na etapie kupna autka i mam mały dylemat. "Gościu" od którego kupuje autko ma je zapisane na żone. Ja z żoną będziemy widnieć na umowie a rczej fakturze (żona jako główny ja jako współwłasciciel) i tera pytanie: "gościu" od którego kupujemy mówi że przygotuje umowę i przyjedzie do nas, podpiszemy i będzie ok ale wydaje mi sie iż skoro umowa jest na jego żone to ona tekże powinna przyjechać i przy nas podpisać - dobrze mi sie wydaje? Czy jest możliwośc że ten "gość" napisze jakieś oświadczenie w imieniu żony i sam przyjedzie i podpiszemy umowę już podpisaną wcześniej oczywiście weryfikująć dane z dowodem os. od jego żony (będzie to faktura - gdyż zona ma działalność)
Pozdrawiam
skawin
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: G.Sląsk

16 Cze 2009, 12:22

po mojemu to dobrze by było jakby ona przy tym podpisywaniu była, ale jeśli podpisze tą umowę wcześniej i wy się dopiszecie to też powinno być ok, tylko zawsze jest podejrzenie że to ie jest jej podpis albo chociażby podpisywała wbrew swojej woli
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

16 Cze 2009, 12:58

Przy spisywaniu i podpisywaniu umowy muszą być wszyscy jego właściciele.Uchroni cię to od szwędaniasię po ewentualnych sądach,jakby okazało się,że podpis jest podrobiony.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Cze 2009, 13:01

Dokładnie już dzwoniłem i żona czyli osoba na którą jest auto ma być przy podpisie i oczywiście my czyli ja z żoną. Do tego potrzebne mi będzie ksero zaświadczenia o działalności gospodarczej tej osoby. Pozatym na fakturze nip i pesel osoby sprzedającej i to powinno wystarczyć.
Pozdrawiam
skawin
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: G.Sląsk

16 Cze 2009, 21:07

niech podpije za zgodność zaświadczenie o działalności, czyli:

pieczątka firmowa, tekst "za zgodność" podpis właściciela.

Zwykle urzędy nie uznają samej kopii jako dokument.


pozdrawiam


Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne