Upoważnienie do rejestracji sprowadzonego auta

06 Paź 2009, 19:49

Witam.
Mój tata zakupił auto w Wielkiej Brytanii i chcielibyśmy go zarejestrować w Polsce. Mam pytanie, czy może on napisać upoważnienie dla mnie abym to ja poskładał i po opłacał wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji? (akcyza, itp.)
michaellx
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gostynin

06 Paź 2009, 20:37

Tak. Zdajesz sobie sprawę, że anglika nie da się tak po prostu zarejestrować?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

07 Paź 2009, 07:05

No tak rozumiem ze chodzi najpierw o przekładkę? Bo ta sprawa jest już załatwiona. Pytam tylko już o pozałatwianie wszystkich pozostałych formalności związanych z opłatami i rejestracją.

[ Dodano: Sro Paź 07, 2009 22:22 ]
Jeszcze mam pytanie, czy to upoważnienie musi być notarialnie wystawione, czy wystarczy, że napisze je mój tata?
michaellx
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gostynin

09 Paź 2009, 17:02

wystarczy zwykłe upoważnienie (bez notariusza) jak napisze, że upoważnia syna to będziesz zwolniony z opłaty skarbowej 17 zł za każde użycie.

Tu możesz pobrać upoważnienie
[link wygasł]

[link wygasł]


Tutaj możesz wypełnić i wydrukować wszystkie dokumenty do urzędu celnego (akcyza), skarbowego (vat-24) recykling..
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

15 Paź 2009, 10:33

Tam trzeba placic, a po co?? Napisz tak jak sie pisze podania: w lewym gornym rogu dane Twojego Taty, nizej na srodku dane Urzedu Celnego, a potem: Upowaznienie. i tresc:
Upowazniam mojego syna...imie, nazwisko, adres, pesel, nip,nr dow.osobistego. do zalatwienia wszelkich formalnosci zwiazanych z oplata akcyzy, oraz do odbioru dokumentu poswiadczajacego zaplate akcyzy za pojazd...tu wszystkie dane auta-marka, model, rocznik, pojemnosc,VIN. potem podpis i gotowe.
Do wydzialu Komunikacji to samo, z tym, ze zamiast akcyzy wpisz "do wszelkich formalnosci zwiazanych z rejestracja pojazdu...", w Wydziale Komunikacji moga zazadac okazania dowodu osobistego Tojego Taty.
Do Urzedu skarbowego rowniez to samo, ale "to odbioru dokumentu VAT-25"
Sprowadzam auta i czesto rejestruje je na klienta i zawsze tak pisze i nigdy nie bylo problemow.
McGuiver
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: pomorskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    OffRoad Show Poland 2012 / relacja
    Po raz pierwszy w Polsce odyły się Targi Pojazdów 4x4 w Warszawie! Ogólnopolskie Targi Pojazdów 4x4 OFFROAD SHOW POLAND w Warszawie to innowacyjne przedsięwzięcie, wychodzące naprzeciw rosnącej rzeszy ...
    Toyota Yaris GRMN - sportowy wydech
    Obecność miejskiego hatchbacka wśród supersamochodów nie jest przypadkowa. Toyota Yaris GRMN nie jest zwykłym autem do jazdy między pracą, centrum handlowym, a osiedlem. Chyba, że po drodze przejeżdżamy przez ...