Urządzenie rozruchowe Booster

Urządzenie rozruchowe Booster

04 Mar 2016, 15:02

Witajcie. Zaciekawiło mnie ww urządzenie. Na allegro znalazłem dwa rodzaje takich urządzeń - jedne to tzw. PowerBanki, które mają np. 12000mAh ( [link wygasł] i podobno można tym uruchomić silnik przy rozładowanym akumulatorze. Inne, to już urządzenia 3W1 np. urządzenie rozruchowe, kompresor, latarka - [link wygasł]
No i tu pytanie - czy korzystaliście z takich urządzeń i jak one się sprawdzają?
Oczywiście linki to tylko poglądowo żeby było wiadomo o co chodzi. Od razu dodam, że nie chcę tego kupić - zaciekawiły mnie te urządzenia. A w szczególności te pierwsze. 12000mAh to 12A. Jak takie coś może uruchomić silnik?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Urządzenie rozruchowe Booster

04 Mar 2016, 18:55

Podobne urządzenie do tego drugiego miał mój znajomy i nawet widziałem odpalanie auta przy padniętym akumulatorze. Samochód odpalił za pierwszym razem, ale nie pamiętam jakiej mocy było urządzenie.

To pierwsze z opisu wychodzi że ma większą pojemność akumulatora.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

05 Mar 2016, 21:37

ArteK napisał(a):To pierwsze z opisu wychodzi że ma większą pojemność akumulatora.

W opisie napisano, że pojemność akumulatora to 21000 mAh, czyli 21A. Natomiast natężenie startowe 200A.
ciekawi mnie, czy faktycznie tak jest. Bo wtedy z takiego PowerBanku dałoby radę uruchomić silnik w aucie...
Bardzo zaciekawiły mnie te urządzenia. Te większe też widziałem kiedyś jak kolega odpalał auto, ale nie wiem jakie miało to parametry i na ile razy to wystarczy. Ale to małe urządzonko potrafiłoby uruchomić silnik?
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

07 Mar 2016, 11:08

MotoAlbercik napisał(a):Ale to małe urządzonko potrafiłoby uruchomić silnik?
Tego nie wiem, ale napisane jest w opisie że może nie odpalić za pierwszym razem i trzeba kilka razy próbować. Wydaje mi się że prędzej padnie takie urządzenie niż auto zapali :)
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Mar 2016, 21:37

No też tak mi się wydaje...Dlatego chciałem o jakąś opinię kogoś, kto tego malutkiego urządzonka używał do odpalania. Bardzo mnie ciekawi jak się tym odpala.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System car-sharingu we Wrocławiu - 200 elektrycznych Nissanów System car-sharingu we Wrocławiu - 200 elektrycznych Nissanów
    Nissan, lider globalnego rynku samochodów elektrycznych oraz producent najpopularniejszego pojazdu elektrycznego na świecie – Nissana LEAF – został wybrany przez operatora systemu, firmę Enigma, dostawcą ...
    [SUV-E] Q7 I 3,6 / Range Rover III 4,4 / RX 400h mk2 / Cayenne I 3,2 [SUV-E] Q7 I 3,6 / Range Rover III 4,4 / RX 400h mk2 / Cayenne I 3,2
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV segmentu E - silnik benzynowy o mocy ok. 250KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Audi Q7 I 3,6 FSI - 280KM - Land Rover ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volvo V40 R-Design, przód
      EMS Brussels
      Dziewczyny
      Opel Manta, tył