Uskodzona uszczelka?

uskodzona uszczelka?

01 Lis 2016, 16:34

Witam, dziś jadę i po 5 km pojawia się kontrolka chłodnicy, zjeżdżam na stację i mało płynu chłodzącego, auto po drodze momentami trochę muliło, zwłaszcza przy przyśpieszaniu, miało mało mocy i lekko trzęsło, szarpało....... w spalinach było czuć słodki zapach, jak wychodziłem dwa razy z auta to puczułem taki zapach...

wczoraj miałem wymienianą cewkę, przez 20-30km jeździłem na 3 cylindry bo cewka się spaliła i miałem zapaliła się kontrolka wtrysku, czy ta jazda z uszkodzona cewką mogła uszkodzić uszczelkę pod głowica? bo właśnie tą usterkę podejrzewam, czy po prostu mam ogromnego pecha? w chłodnicy również wyczuwalny zapach benzyny... Auto to fiat punto I

Az boje się pomyśleć o kosztach naprawy, skoro te auto jest warte może z 2-2,5tys...
Eskimos91
Nowicjusz

Auto: Fiat

Re: uskodzona uszczelka?

01 Lis 2016, 18:09

Jak poszła UPG to albo z rury wydechowej leciałyby białe spaliny i to w pokaźnej ilości, albo w zbiorniczku wyrównawczym zalatywałoby spalinami albo olej w silniku zmieniłby kolor na kawa z mlekiem. Sprawdż na początek ten olej w jakim jest kolorze. Przypatrz się jteż spalinom, a najlepiej jakbyś nagrał jak ci kopci i wrzucił filmik na forum, bo teraz jest chłodno i coś z tego tłumika może wylatywać, a niekoniecznie para. Trudno opisac w jakiej to miałoby być ilości, ale filmik wiele powie.
Opróćz tego, jak UPG, to powinny być problemy z porannym uruchomieniem silnika ( po całonocnym postoju ).
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Lis 2016, 18:52

z ruły wydechowej lecą białe spaliny i auto ciężko odpalić... wszystko na to wskazuje...
Eskimos91
Nowicjusz

01 Lis 2016, 19:14

A czy może być tak, że w katalizatorze zostało paliwo po jeździe na 3 cylindrach? i stąd te problemy? w chłodnicy nie ma oleju... a poszło mi to akurat po jeździe na 3 cylindrach... przypadek?
Eskimos91
Nowicjusz

01 Lis 2016, 20:50

Po jeździe na 3 cylindrach, uszkodzeniu mógł ulec katalizator. Ale żeby od tego padła UPG to raczej nie. Sprawdż olej w silniku jaki ma kolor.
Ale jak leci dużo białego dymu z rury wydechowej, znika płyn ze zbiorniczka i są problemy z porannym uruchamianiem silnika, to raczej UPG.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

01 Lis 2016, 23:33

Teraz sprawdzałem zbiorniczek chłodnicy i płynu nie ubyło, tak mi się wydaje, co prawda nie jeździłem, ale płynu jest tyle ile było po dolaniu, również w płynie chłodzącym nie widzę żadnego oleju...

P.S. Mieszkam po sąsiedzku 15 km od Tychów :)
Eskimos91
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Nie wpadnij w dziurę Nie wpadnij w dziurę
    Zima powoli ustaje, a wraz z wyższymi temperaturami i topniejącym śniegiem na drogach pokazują się dziury. Jazda po takiej ulicy wymaga od kierowcy sporo cierpliwości i umiejętności. Zwłaszcza, że nieumiejętne pokonywanie ...

• Re: uskodzona uszczelka?

02 Lis 2016, 10:16

Na pw jest info :)
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

03 Lis 2016, 01:01

Dzięki za chęci, ale musiałbym wyjechać na dwupasmówkę, a tego ryzykować nie mogłem... Kuzyn mechanik to sprawdził, uszczelka pod głowica do wymiany, która była w fatalnym stanie, głowica jest ponoć w porządku, kuzyn może wymienić uszczelkę sam bez planowania, bo za auto wartę 2 tys które pewnie do 2 lat wyląduje na złomie, nie właduje 600zł czy więcej... no litości, czy da się w ten sposób zmienić uszczelkę bez planowania?
    Eskimos91
    Nowicjusz

03 Lis 2016, 13:42

No najlepiej zrobić z planowaniem + rozrząd.
    Mnie też to czeka w samochodzie kuzyna.Dwa dni temu wracał ode mnie do domu (100 km) i nie dojechał.Płyn chłodniczy mu uciekł,wywaliło uszczelkę, a z oleju to się mleko zrobiło.
    A tak z ciekawości jak długo masz to Punto i jaki tam masz silnik?
    Mój poradnik na temat konserwacji podwozia
    konserwacja-podwozia-w-samochodzie-poradnik-velcapone-vt95713.htm
    velcapone
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 73
    Miejscowość: Kraśnik
    Auto: SEAT
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna

03 Lis 2016, 14:05

Jak głowica jest ściągana to MUSI być zrobione palnowanie głowicy. Nie ma siły. W przeciwnym razie uszczelka w dość szybkim czasie znowu się wypali, bo głowica na 100% nie będzie równa. Planowanie głowicy nie jest przecież takie drogie - coś koło 80 zł za 4 cylindry.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika