Uszczelniacze zaworowe 306

09 Mar 2013, 17:39

witam
Posiadam peugeota 306 1.6 90km + lpg. w silniku ubywa oleju co powoduje że muszę go dolewać. ogólnie auto spisuje się dobrze, nie brakuje mu mocy, wody nie ubywa, wycieków nie widać. no może poci się na łączeniu skrzyni z silnikiem ale raczej nie obstawiam że właśnie tam jest przyczyna, ponad to nie ma plam. obstawiam natomiast uszczelniacze zaworowe. puści ciemny dymek przy odpalaniu. koszt dobrych uszczelniaczy to ok 25zł. niestety nie jest to takie proste gdyż żeby to zrobić trzeba odkręcić śruby głowicy:/.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

- to jest link do filmiku jak to ktoś wymieniał bez ściągania głowicy. chciałbym zrobić to tak samo. wiem ze jest to duże ryzyko no ale... może ktoś robił tak samo u siebie? po drugie jeśli by się nie udało i rozszczelniłby się silnik to czy muszę planować głowicę? silnik w tym aucie był wymieniany a przebieg szacuję na ok 150 tys jak nie mniej( na pewno przekroczył 100). wszystko chciałbym zrobić sam ze względu na cięcie kosztów.
pozdrawiam
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

10 Mar 2013, 08:28

scrolll napisał(a): ktoś wymieniał bez ściągania głowicy.

Da rade.
Z tym, że musisz zabezpieczyć zawory, żeby nie wpadły do cylindrów jak zdejmiesz sprężyny.
Niektórzy pompują powietrze - bierzesz starą świece robisz w niej otwór i pod sprężarke lub
kręcisz wałem tak aby tłok w danym cylindrze był jak najbliżej głowicy ( potem musisz ustawić rozrząd )
scrolll napisał(a):czy muszę planować głowicę

W razie jak by ci się nie udało to musisz ją dać do planowania - jeśli założysz tylko uszczelkę mogą być przedmuchy - do tego potrzebny ci też klucz dynamometryczny aby ją dokręcić z odpowiednią siłą.
W środę dzw ile kosztuje u mnie taki zabieg i tak:
planowanie 100zł
sprawdzenie szczelności 60zł
Za głowice 6 cylindrową.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

10 Mar 2013, 13:31

w poradniku w filmiku gościu podpierał zawory tłokami. ustawiał je w pozycji GMP. wiadomo że tylko 2 będą ustawione i tylko na tych 2 się będzie wymieniać a potem trzeba będzie obrócić wałem i kolejne 2 zrobić. klucz dynometryczny jak najbardziej pytanie czy po przejechaniu 1000km trzeba sprawdzić śruby i ewentualnie dokręcić? spuszczać płyn chłodniczy? co z rozrządem? ściągać pasek żeby nie ciągło głowicy na jego strone? słyszałem tez że odkręconą głowicę ciężko ruszyć - nie wiem ile jest w tym prawdy.
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

14 Mar 2013, 22:54

moze jeszcze ktoś coś podpowie?
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

15 Mar 2013, 09:17

scrolll napisał(a):w poradniku w filmiku gościu podpierał zawory tłokami. ustawiał je w pozycji GMP

Można tak zrobić ale musisz się liczyć z tym,że zawór może delikatnie opaść i przy montażu nie ściśniesz na tyle sprężyny żeby założyć zabezpieczenie.
scrolll napisał(a):pytanie czy po przejechaniu 1000km trzeba sprawdzić śruby i ewentualnie dokręcić?

Powinno tak się robić ale to najlepiej sprawdzić w książce sam naprawiam - po ilu km masz ją dokręcić i czy trzeba.
scrolll napisał(a):spuszczać płyn chłodniczy?

Jeśli nie będziesz zdejmował głowicy to nie trzeba.
scrolll napisał(a):co z rozrządem? ściągać pasek żeby nie ciągło głowicy na jego strone?

Nie zdejmuj paska - będziesz miał wszystko ustawione - Musisz jedynie ustawić pierwszy tłok tak aby po wszystkim zamontować popychacze i odpowiednio ustawić szczelinomierzem przerwę.
O ten wałek mi chodzi.
[link do oferty na Allegro wygasł]
scrolll napisał(a): słyszałem tez że odkręconą głowicę ciężko ruszyć - nie wiem ile jest w tym prawdy.

Tragedii nie ma w końcu jest tam uszczelka - można ją podważyć i puści.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bez mandatu za brak dokumentów
    Nowela ustawy o Ruchu Drogowym którą podpisał dzisiaj prezydent Andrzej Duda pozwala na jazdę bez dokumentów dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC w formie papierowej. Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 ...
    Nowe VW Transportery T6 dla Policji
    Volkswagen Samochody Użytkowe, na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w procedurze przetargu publicznego, na początku grudnia dostarczył Policji flotę 100 Transporterów T6 z silnikiem ...