Uszkodzenie samochodu na parkingu

Uszkodzenie samochodu na parkingu

31 Gru 2013, 21:56

Witam,

Wracając dzisiaj z pracy zastałem swój samochód na parkingu ze sporym wgnieceniem na lewych, tylnych drzwiach, widocznych jest również kilka rys. Za przednią wycieraczką znalazłem kartkę z nr telefonu osoby, która wyrządziła szkodę oraz prośbą o kontakt w tej sprawie. Zadzwoniłem, umówiłem się ze sprawcą, że ustalimy u blacharza koszt naprawy. Następnie pan zaproponował, że albo przekaże mi gotówkę na naprawę, albo koszt ten zostanie pokryty z jego OC. Jestem młodym kierowcą, prawo jazdy posiadam nieco ponad rok, to moje pierwsze tego typu zdarzenie, więc nie bardzo wiem, którym sposobem tą sprawę rozwiązać (sprawca wyznał, że również nie ma dobrego rozeznania w tych sprawach, młody człowiek sądząc po głosie). Przyjąć od niego pieniądze na naprawę, czy "bawić się" z jego ubezpieczycielem? Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam.
Bonhart332
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 Gru 2013, 21:37
Prawo jazdy od: 17 11 2012
Auto: Rover 25
Rok produkcji: 2004

Re: Uszkodzenie samochodu na parkingu

31 Gru 2013, 22:10

Z opisu uszkodzeń wynika, że chyba lepiej jednak będzie, jak twoje auto będzie naprawione z jego polisy OC - lepiej na tym wyjdzie on, ponieważ naprawa zapewne będzie kosztowała więcej, niż dołoży do dopłaty za polisę OC - będzie miał zabrane 10% zniżek ( większość ubezpieczycieli tak ma ) na rok lub dwa lata ( to już musi on się dowiedzieć u swojego ubezpieczyciela ), a dla ciebie to bez znaczenia.
Tak więc on zapłaci więcej za polisę OC, ale napewno będzie to mniejsza kwota niż jakby zapłacił lakieronikowi.
Oczywiście to tylko teoria, bo zależy jak długo ma on prawko, ile zabiora m u zniżek oraz na jak długo. Jak będziecie wiedzieli jaki jest koszt naprawy tego auta, to będziecie mogli obliczyć, co się bardziej opłaca. Bo może być tak, że jak on ma prawko krótko, czyli dla ubezpieczyciela jest młodocianym kierowcą, to może mieć do OC zwyżkę. Ale wówczas ta zwyżka też chyba wyjdzie taniej niż naprawa tego auta.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13395
Zdjęcia: 1141
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Uszkodzenie samochodu na parkingu

04 Sty 2014, 00:32

Szczerze wątpię, aby zwyżka przekroczyła koszty naprawy.
W mojej opinii dla Ciebie lepiej jest skorzystać z OC. Może się okazać, że coś wewnątrz drzwi zostało uszkodzone, wtedy warsztat najpewniej dogada się z ubezpieczycielem i to naprawi. A tak co, pójdziesz po więcej kasy? W końcu po to są te ubezpieczenia, żeby z nich korzystać.
mike1
Nowicjusz
 
Posty: 14
Rejestracja: 19 Gru 2013, 01:00
Auto: Ford Focus
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
  Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti