Uszkodzona stacyjka, a poduszka powietrzna ?

23 Sty 2007, 12:14

Witam Serdecznie, mam takie pytanko do znajacych sie na sprawach technicznych w okilicach stacyjki :)

Mialem wlam do samochodu i probe kradziezy, cale szczescie ze kradziesz sie nie powiodla, zlodziej zniszczyl mi stacyjke (zlamany wytrych w srodku i peknieta gdiazdo na klucz). Samochod wzial moj warsztaciarz , stacyjke szybko mi zrobil ze pasowala pod ten sam klucz, lecz zauwazylem ze swieci sie diodka SRS poduszki powietrznej. Wiec dalem mu raz jeszcze samochod zeby poduszka byla dzialajaca. Teraz mowi mi, ze zlodziej przy przekrecaniu i probie odpalenia samochodu zniszczyl jakas "tasme" poduszki powietrznej i oddal do kogos dalej i mowi ze taka tasma moze 700zl kosztowac.

Samochod to Honda Civic 1.4is z 1997r.

Prosze rozwiac moje watpliwosci. Czy zlodziej mogl uszkodzic wlamujac sie do stacyjki tasme od poduszki powietrznej ?
Czy to warsztaciarz uszkodzil to sam rozbierajac stacyjke ?
Czy moze po prostu zostalo przerwane polaczenie z komputerem i musi zostac tylko skonfigurowane ?

Prosze sie nie smiac z moich pytan :) nie znam sie na tym i potrzebuje jakiejs opinii w tym temacie, bo sprawa wydaje mi sie podejrzana.

Pozdrawiam
Jeremiasz
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 23 Sty 2007, 13:01

    Chodzi o to, ze zlodziej uszkodzil tylko kawalek stacyjki plus zosstal wytrych w srodku, nic ponadto nie bylo uszkodzone.

    Czy samym wkladaniem wytrycha, przekreceniem (wylamaniem zabkow) mogl uszkodzic poduszke (tasme) ?

    Bo cos nie wydaje mi sie to prawdopodobne.

    Bede wdzieczny za Wasze opinie :)
    Jeremiasz
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    23 Sty 2007, 17:45

    ok sprawa na szczescie wyjasnila sie na moja korzysc :)
    Jeremiasz
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...