UWAGA 8ka (gierkówka - bud. S8) - Piotrków-Warszawa-Piotrko

UWAGA 8ka (gierkówka - bud. S8) - Piotrków-Warszawa-Piotrko

08 Wrz 2012, 10:01

Uważajcie na tym odcinku,zwłaszcza w nocy - wtedy nie polecam w ogole tamtędy jeździć. Nie wiadomo chwilami jak tam należy jechać.
Wczoraj późnym wieczorem wbiłem się w jakiegoś zagubionego pachołka na środku pasa i się najadłem stresu (bez uszkodzeń chyba ale nie wiem jeszcze czy miska olejowa nie ucierpiała, bo chwilę go ciągnąłem)

Wielokrotnie już przejeżdżałem tą trasą i pewnie już widzieliście jak można tam utknąć. Jedzie się większość trasy w sznurze aut (zazwyczaj) i pomiędzy tymi pacholkami/tablicami kierującymi (takie z jakby betonową podstawą). Odcinek ok. 90km zjazd z A1 przy piotrkowie do końca robót zajmuje tak 80min. do nawet - przy pechu - 3 godzin.
Właściwie dotychczas stwierdziłem, że jedzie się tam w takich warunkach względnie bezpiecznie. Tylko, że raczej w dzień. I do czasu, aż drogowcy z głową te pachołkowe pasy i przejazdy wytyczają.
Teraz przez lato zrobili postęp, tylko, że ww. tematu właśnie jednocześnie nie ogarniają. W dzień przy rozjazdach chwilami nie ma pewności którędy właściwie idzie główny pas którym mamy dalej jechać. W nocy dla mnie to już zupełna dezorientacja. Są dwa pasy często już po obu stronach -rozdzielone tymi pacholkami - ale czasem nie wiadomo którym należy jechać. Domyślnie wygląda na to, że lewy pas do jazdy prawy zamknięty bo jeszcze coś robią. Ale nie, wyjeżdzając ze stacji benzynowej trafiam na prawy i jadę nim...auta jadą lewym i nie wiem czy mogę dalej nim jechać czy mam przejechać pomiędzy pacholkami na lewy co w końcu robię. Dalej przy podobnym dylemacie wpie... się w tego cholernego pachola (taki mniejszy gumowy, wole nie myslec co by bylo gdyby to byla ta tablica)

Chwilami można jechać szybciej a czasem nawet wyprzedzać i z przyzwyczajenia i znużenia tak często robiłem ale generalnie nie polecam, lepiej zwolnić i uważać na całym odcinku.
przemke
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 11 2000
Auto: golf III 1.8aam 75km

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006