Uwaga Pirat

Re: Uwaga Pirat

24 Sty 2008, 18:08

Tiguan napisał(a):Potem było o wypadku, który pijany kierowca na czerwonym świetle uderzył w pojazd oczekujące na zielone światło. Sprawca wypadku we krwi miał 1.24 promila. To był rekord w tym programie.
Pozdro :wink:

Oglądałem ten sam odcinek. Dzaidek jadąc po wnuka pojechał z pasa na lewo prosto, potem o 56km za dużo i na dodatek nie miał pasów. 1000zł i 17pkt. Ten rekordzista miał 1,24mg/litr. To jest około 2,6promila (mówił lektor)
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

31 Sty 2008, 19:13

Oglądałem kolejny odcinek. Najciekawszy fragment był pościg za Mercedesem ML na autostradzie, który osiągnął prędkość ponad 200 km/h. Moim zdaniem była to niby ucieczka przed policją. Gdyby policja zatrzymała przed wjazdem na autostradę, to zabawa Mercedesem byłaby skończona i dlatego kierowca Mercedesa nadepchnął gazu do dechy oddalając od policji, żeby sprawdzić wrażenie podczas jazdy na autostradzie.

Per aspera ad astra
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Pruszków

31 Sty 2008, 20:30

Tiguan: Oglądałeś dzisiaj może ?? Chcialbym to zobaczyć...
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

31 Sty 2008, 21:05

Bryann napisał(a):Tiguan: Oglądałeś dzisiaj może ?? Chcialbym to zobaczyć...

Ja zawsze oglądam premierowy odcinek w środę o godz. 21:45, ale możesz zobaczyć powtórkowy odcinek jutro w piątek o godz. 8:00 lub 20:00, w sobotę 17:00 i 22:30. Oczywiście w TVN TURBO. :D

Ten fragment odcinku był pokazany przed zakończeniem programu.

Per aspera ad astra
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Pruszków

31 Sty 2008, 21:06

oooo dzięki wielkie :) napewno tego nie przegapię :) pozdrawiam
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

03 Lut 2008, 23:00

Oglądałem :) udało mi się....gdyby nie ten tir, co go przyblokował bez problemu uciekłby im...
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak dobierać i wymieniać wycieraczki samochodowe? Jak dobierać i wymieniać wycieraczki samochodowe?
    Polecam fajny poradnik dotyczący doboru i wymiany wycieraczek. Załączam również filmik Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wycieraczek, różniących się od siebie typem mocowań, długością piór, ...
    Co to jest Defensive Driving? Co to jest Defensive Driving?
    Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...

• Re: Uwaga Pirat

04 Lut 2008, 08:57

Jak dla mnie,to szkoda,że taryfikator mandatów kończy się na 10 pkt i 500 zł mandatu za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.Powinno to iść dalej - przekroczenie o 51 - 60 km/h 12 pkt i 600 zł,o 61 - 70 km/h 15 pkt i 700 zł itd.I im większe przekroczenie prędkości,tym więcej pkt.A panu,który gnał 120 przez bramki i ponad 200 dalej,powinni podziękować za to,że był kierowcą i zatrzymać mu prawo jazdy za pkt.Totalna głupota - ponad 200 km/h na autostradzie i to z dzieckiem w środku...Poprostu potencjalny morderca.Wystarczyło tylko,żeby mu opona pękła,lub ktoś niefrasobliwie mu wyjechał....
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

04 Lut 2008, 13:43

Dokladnie , ale przyznajcie sie nie jechaliście nigdy no może nie 200km/h po autostradzie ale te 160-170km/h. W terenie zabudowanym lub niezabudowanym oczywiście jestem za powinni mu zabrać prawo jazdy bo to samobójstwo.Ale według mnie powinni podnieść maksymalna prędkość na polskich autostradach , których i tak nie jest dużo.
    Łukasz789
    Aktywny

Miejscowość: Kraków

04 Lut 2008, 16:45

Bo u nas tak jest jezdzimy po samych dziurawych uliczkach i jak tylko widzimy kawalek prostej a jeszcze dwa pasy to swira dostaja i ile fabryka
    artekk
    Początkujący

Miejscowość: k-kozle

04 Lut 2008, 17:31

Moim zdaniem to w polsce powinny być ogólno dostępne tory do jazdy gdzie można by było pojechać i troszeczkę poszaleć, odreagować sprawdzić auto.
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny

Miejscowość: Mazowieckie

04 Lut 2008, 17:42

dokładnie takie tory by były fajne , ale chciałbym zwrócić uwagę na to ,że policja powinna wprowadzić zaostrzenia i sprawdzać czy takie zawalidrogi nie blokują lewego pasa. W ogóle na autostradach powinny byc w Polsce wyznaczone minimalne prędkości powiedzmy te 60-70km/h. Bo jazda 40km/h lewym pasem jest wręcz wkurzająca.
    Łukasz789
    Aktywny

Miejscowość: Kraków

04 Lut 2008, 20:58

Przeciez jest takowy przepis,który mówi,że zabrania się jechać z prędkością,która utrudnia jazdę innym kierowcom.Tak więc jeżeli policja przyuważy delikwenta,który jedzie 40,50 km/h po autostradzie lewym pasem i spowalnia ruch pojazdów,to napewno się nim zainteresują.
    Dodam jeszcze ciekawostkę na temat autostrad - minister transportu itd itd, drogę między Katowicami a Krakowem nazwał jako wyrób autostradopodobny :) .
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

04 Lut 2008, 21:58

Bolo1989 napisał(a):Moim zdaniem to w polsce powinny być ogólno dostępne tory do jazdy gdzie można by było pojechać i troszeczkę poszaleć, odreagować sprawdzić auto.

Oczywiście takie tory są, tyle że nie jeździ się swoim autem, tylko "przystosowanym do jazdy". No a godzinka kosztuje bagatela około 900zł ;/ od razu wszystkim sie odechciewa tyle płacić i wolą "ciągnąć" te 150km/h na autostradzie
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

05 Lut 2008, 00:20

Oczywiście że są, ale nie ogólno dostępne :-(
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny

Miejscowość: Mazowieckie

17 Lut 2008, 14:09

Nie wiem,czy zauważyliście,ale coś jest nie tak z tym programem.W przepisach jest napisane,że policjant po zatrzymaniu samochodu,powinien przedstawić się i podać powód zatrzymania.Wielu policjantów po przedstawieniu się,zadaje kierującemu pytanie "Czy zna pan powód kontroli?" lub "czy wie pan za co pana zatrzymaliśmy?".Zadawanie kierującym takich pytań jest zabronione.Ale jak to bywa w Polsce,nikt na to nie zwraca uwagi...
    Inną sprawą,którą ostatnio zauważam,to jest to,że policjant mówi,że kierujący otrzymuje np. 300 zł mandatu i 8 pkt karnych.A na końcu interwencji,na ekranie ukazuje się info,całkiem inne niż to,co powiedział policjant np. 200 zł i 6 pkt.Coś chyba jest nie tak....
    Zdarza sie bardzio często też taka sytuacja,że kierujący nagrywany na wideorejestrator popełnia np. 3 wykroczenia,a zostaje ukarany tylko za jedno...
    Czy zauważyliście coś takiego?
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika