Uznanie niemiecki przegląd dla Polskiego auta ?

Uznanie niemiecki przegląd dla Polskiego auta ?

05 Paź 2015, 15:39

Cześć,

Mam taką sytuacje, że jestem na wyjeździe autem zarejestrowanym w Polsce już od 3 miesięcy w Niemczech wracam za kolejne 3 miesiące, w środku trwania tego wyjazdy skończył mi się przegląd, dla własnego bezpieczeństwa i świętego spokoju zrobiłem ten przegląd w Niemczech, niestety nie dostałem pieczątki do polskiego dowodu rejestracyjnego, przegląd ważny jest na 2 lata.
Jak otrzymać teraz tą pieczątkę w polskim dowodzie rejestracyjnym na podstawie niemieckiego przeglądu ?
Wiem, że Polska honoruje już niemiecki przegląd w przypadku sprowadzonego auta, nie trzeba już dublować przeglądów, ale jak to się ma w tym przypadku kiedy auto nie jest sprowadzane?

Dzięki
berko
Nowicjusz

Auto: dobre

Re: Uznanie niemiecki przegląd dla Polskiego auta ?

05 Paź 2015, 15:48

W takim przypadku nikt w Polsce nie uzna Ci przeglądu wykonanego na terenie Niemiec.
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

05 Paź 2015, 17:47

To może poprosić niemiecki TÜV o wbicie pieczątki w polski dowodu rejestracyjny, tylko czy oni są do tego uprawnieni ?
Z logicznego punktu widzenia, skoro zrobili mi przegląd, jest uznawany w Polsce, a polski uznawany jest w Niemczech( przynajmniej ogólnie tzn nie trzeba robić jakiś dodatkowych badań technicznych żeby poruszać się po niemieckich drogach) dlaczego nie mogli by tego zrobić, przecież reszta to tylko papierologia ?
berko
Nowicjusz

07 Paź 2015, 10:59

berko napisał(a):To może poprosić niemiecki TÜV o wbicie pieczątki w polski dowodu rejestracyjny

Niemcy nie mają pieczątek od tego trzeba zacząć - tylko naklejki na tablice rejestracyjną.
Jedź do Polski i zrób przegląd - wtedy dostaniesz pieczątke.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Rok produkcji: 2002

07 Paź 2015, 15:56

Nikt Ci nie odnotuje-dokona wpisu w DR dla samochodu pochądzacego z Polski na terenie Niemiec i vice versa.Uznawanie niemieckiego przeglądu na terenie Polski to całkiem inna "bajka"...
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

07 Paź 2015, 16:04

Skoro uznają niemiecki przegląd dla sprowadzonego auto to jak dostajesz w nowym Polskim dowodzie rejestracyjnym pieczątkę o przeglądzie ?
Zresztą to bez sensu, skoro ogólnie Polska uznaje przegląd z Niemiec dla sprowadzonego auta dlaczego nie uznaje go dla zarejestrowanego auta w Polsce ?
Jeśli jesteś na długim wyjeździe gdzieś na terenie UE i akurat kończy Ci się przegląd to co masz specjalnie wrócić do kraju robić tysiące kilometrów, tylko po to żeby zrobić przegląd ?
berko
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.
    Abu Zabi buduje stację tankowania wodoru Abu Zabi buduje stację tankowania wodoru
    Toyota wraz z partnerami biznesowymi i rządem Abu Zabi przeprowadzi testy Toyoty Mirai, których celem jest analiza możliwości wprowadzenia motoryzacji opartej na wodorze. W maju tego roku zostanie otwarta w stolicy ...

• Re: Uznanie niemiecki przegląd dla Polskiego auta ?

08 Paź 2015, 15:42

Jezeli samochód jest z zagranicy i ma wazny przegląd powyzej 1 roku/np.18 m-cy/to w Polsce on jest wazny tylko 6 m-cy gdyz 12 m-cy czyli rok ulega "obięciu" dlatego ze w Polsce masz inne terminy waznosci dla samochodu powyzej 5 lat.Na tej podstawie WK wydaje DR i dokonuje od razu wpis terminu nastepnego bad.tech.
    Nie bardzo kumam o co biega z teym badaniem samochodu zarejesrtowanego... :?:
    Niestety ale samo zycie.Jezeli wyjezdzasz na dłuzszy okres to trzeba wykonac OBT/mimo ze masz wazny przegląd-często mam takie przypadki/i wtedy nie masz juz zadnego problemu..
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

21 Sie 2016, 14:22

I jak udalo sie rozwiazac problem?
    jakusza
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 03 1927
    Auto: Laguna
    Silnik: 2.0
    Paliwo: Inne
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 1926

• Warto przeczytać