Używany Golf Plus via Mercedes B?

Używany Golf Plus via Mercedes B?

27 Lis 2009, 18:22

Panowie,
Powoli przymierzam się do kupna używanego auta - przesiadka z Merivy. Rozważam Golfa Plusa VI generacji z silnikiem 1.4TFSI z rocznika 2009 (np. Demo) lub Mercedesa B180 z rocznika 2007 - będą w podobnej cenie. Generalnie do MB przekonuje mnie dobra opinia (powrót do swojej bezawaryjności), świetne wykonanie wnętrza, które to jest dla mnie bardzo ważne i dużo miejsca w środku. Na minus: ponoć głośny Diesel, pewnie większe koszty utrzymania no i rocznik. Do Golfa przekonuje mnie przede wszystkim dobra opinia i rocznik za te same pieniądze co MB. Gorzej z przestrzenią a i wykonanie odbiega od MB ... a nawet od zwykłego
Golfa VI (mam na myśli tworzywa we wnętrzu itp). Myślałem o Dieslu w Mercu bo ekonomiczny ponoć jest a i ma dobre opinie na
portalach z opiniami użytkowników choć ponoć cichy nie jest - jednak cichszy od 2.0TDI w Touranie jak ktoś wspominał. Meriva pali mi 10l Pb95 w mieście choć wielka nie jest więc Merol w beznynie pewnie łyknie nawet więcej. Sam już nie wiem bo robię rocznie 20tys.km a różnica w cenie MB między Dieslem a benzyną tez spora, z resztą większość MB to diesle. Nie wiem też jak dobre są silniki benzynowe MB. Możecie coś doradzić?...robiw

PS.
Inne odpadają bo jak dla mnie nie ma konkurencji.
robiw
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub
    Przedstawiamy dwa parametry montażowe felg samochodowych (średnicę śrub i ich ilość) zarówno stalowych jak i aluminiowych. Są one na tyle ważne, że oba te parametry muszą być dokładnie takie same jak zalecił producent ...
    Jak podróżować bezpieczniej samochodem? Jak podróżować bezpieczniej samochodem?
    Instruktorzy Szkoły Auto SKODA doradzają, jak wygodnie i bezpiecznie podróżować samochodem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Pozycja za kierownicą to podstawowy element bezpiecznej jazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5