Używany hak holowniczy

03 Mar 2015, 18:43

Witam, chciałbym kupić hak do swojego mondeo, ale nowe modele trochę przerosły moje możliwości. Znalazłem na aukcjach haki używane, sprzedawane dużo taniej niż nowe i tutaj pytanie, czy tak można? Czy wiążą się z tym jakieś problemy?
przemcio123
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Ford Mondeo

03 Mar 2015, 19:49

przemcio123 napisał(a): czy tak można? Czy wiążą się z tym jakieś problemy?
Zgodnie z DZ.U.z dn.28.09.2005r poz.1666 hak nie znajduje się na wykazie części których nie mozna ponownie montowac.Musi on jednak spelniać podstawowe warunki tech:
1/posiadać tabliczkę znamionową-czytelną
2/uciag haka musi odpowiadać wartości poz.O1 w DR pojazdu
3/odpowiedni montaz oraz podłączenie instalacji elektrycznej..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Mar 2015, 11:10

Oczywiście, że można, tylko po co. Często haki holownicze sprzedawane z drugiej ręki są niekompletne, a poza śrubami nie dokupisz tych elementów oddzielnie, nie wiesz też czy nie były przeciążane i nie mają ukrytych wad. Warto zainwestować i kupić nówkę, nawet montując ją w samochodzie samemu. Używki często sprzedawane są ze "szrota" z aut powypadkowych, a to już poważne ryzyko.
specalbert
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Mechanik

09 Cze 2017, 14:23

Osobiście zdecydowanie odradzam zakup haka używanego przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo i często wątpliwą jakość. najczęściej okazuje się, że trzeba płacić dwa razy. Polscy producenci haków robią naprawdę dobrej jakości haki. Do mojego auta kupiłem hak Steinhof w internecie i z czystym sumieniem polecam obie firmy.
Ostatnio edytowany przez silvo44, 12 Cze 2017, 16:36, edytowano w sumie 1 raz
Powód: zakazana reklama
banasmarek
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 02 1992
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Renault Clio III

06 Mar 2022, 09:14

Kupując używany hak holowniczy w najlepszym przypadku wydasz pozornie zaoszczędzone pieniądze na elementy dodatkowe i wyższy koszt montażu używanego haka. W mniej optymistycznym scenariuszu Twój hak nie zostanie „wbity” do dowodu rejestracyjnego, będziesz zmuszony ponieść koszty zakupu nowego haka i demontażu używanego.
JanuszBMW46
Nowicjusz
 
Posty: 10
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ile pali hybrydowy SUV?
    Za przykład weźmy SUV-y wyposażone w napęd hybrydowy. Auta tego typu są większe niż popularne hatchbacki, a ich masa zdecydowanie przekracza 1,5 tony. Dla wielu mogłoby to zabrzmieć jak recepta na wysokie spalanie i słabe ...