Vectra 2 / Astra 2 / Civic 6/ Jakie auto dla początkującego?

21 Mar 2009, 09:14

Witam jak w temacie Niedługo zaczynam przygodę z samochodzikami :D
I jak na razie myślę o samochodzie do 10Tyś.

Bardzo mnie przekonuje Astra|| 4/5drzwiowa z silnikiem 1,4 moc oko 90KM więc daje rade
Kolejna jest Vectra2 też 4/5drzwiowa do 100KM

No i Civic 6 silnik 1,4/5 nie wiem ale chodzi mi o 2 drzwiowego mały zwinny podobno mało awaryjny podatny na tuning mechaniczny i ogólnie :D

Co wy na to proszę o wasze opinie propozycje jakiś ciekawszych aut do 10Tyś.
Z góry dzięki :)
GuciO
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Poznań

21 Mar 2009, 10:25

Z tych trzech najlepszym wyborem bedzie Honda. Ople lubią rdzewieć ;/
Od siebie proponuję:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Marzenie - Zobaczyć w swoim garażu :
BMW M3
Audi RS6
Dodge Charger 1967r.
siara94
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Łódź

21 Mar 2009, 10:42

astra 2 to dobry wybor ale nie kupisz do 10 tys musisz dac z 15 za jakis dobry stan a co do hondy to ok
artek1993
Początkujący
 
Posty: 100

21 Mar 2009, 19:35

Widziałem za 10tys w ładnym stanie astry 2 4/5 drzwiowe chyba ze cos z nimi nie tak było :P bo najbardziej mi sie astra widzi nie powiem :D a civic to do podkręcania silnika tylko 2 drzwiowe... i chodzi mi o 6gen jak już ;) dzieki za rady jeszcze jakies propozycje?
GuciO
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Poznań

22 Mar 2009, 10:37

w tej cenie moglbys poszukac volvo v40
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

22 Mar 2009, 11:17

Nie kupisz Astry II do 10 tys. zł. Taka prawda.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moto Session 2019 - Odjazdowy weekend z motoryzacją
    Ryk silników, pisk opon, błysk karoserii, nowości prezentowane przez dealerów, zapierające dech w piersi pokazy, goście specjalni oraz najpiękniejsze moto emocje - już 13 i 14 kwietnia w Targach Lublin! Moto ...
    Czy warto rozszerzyć ubezpieczenie samochodu OC o AC?
    Czy warto rozszerzyć ubezpieczenie samochodu OC o AC, skoro autocasco wiąże się z dodatkowym kosztem? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, przeglądając oferty. Tym bardziej że podczas gdy ubezpieczenie OC (odpowiedzialności ...

22 Mar 2009, 15:13

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Takie przykładowe aukcje ;p wczoraj widziałem jeszcze taką srebrna w zaje stanie tez oko 9 ale już jej nie ma...
Więc da sie kupić do dychy ;P
A volvo nie chce masywne i w kombi... napęd na tył gdzie często łożyska na wale napędowym siadają podobno...
GuciO
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Poznań

22 Mar 2009, 18:33

astra II za dychu?? Powodzenia tylko jak ta pokazana okazja z auto-szrotu :lol: Igła :lol:
Joter
Aktywny
 
Posty: 299

22 Mar 2009, 18:47

Mówisz ;p?
A ta bordowa ? nawet co?
GuciO
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Poznań

22 Mar 2009, 19:26

w opisie pisze że autko w dobrym stanie i to juz by mnie zniechecilo do jego kupna.zazwyczaj pisze że stan bdb a tak nie jest.jesli pisze ze dobry to musi byc jakieś padło.a wiadomo że nikt nie napisze na aukcji ze samochod jest do bani i sie ciagle psuje.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

22 Mar 2009, 21:14

W sumie dobra rada dzięki :)
Słuchajcie jak bym cos miał na oku dam wam do wglądu :D będę głównie lukał astre 2 bardziej mi sie widzi najwyżej będzie trzeba rodziców pociągnąć za kieszeń :P nic dzięki jak jeszcze macie jakieś rady pomysły walcie chętnie wysłucham ;)
GuciO
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Poznań

22 Mar 2009, 22:49

Już większych szrotów wyciągnąć nie mogłeś? Powodzenia, kupuj. Rodzice będą musieli dołożyć na naprawę i wyjdzie Ci normalna cena.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

23 Mar 2009, 14:41

GuciO napisał(a):A volvo nie chce masywne i w kombi... napęd na tył gdzie często łożyska na wale napędowym siadają podobno...


Volvo ma naped na przód i w sedanie jest calkiem zgrabne bo kombi to dla mlodego kierowcy zly wybor krata piwa i tak sie zmiesci
passek b5
Początkujący
 
Posty: 136

23 Mar 2009, 16:27

Heh taki szrot był to taki brałem^^
No ja słyszałem ogólne opinie o v40 i w kombiaku był naped na tył i włąsnie łozyska na wale padały... ale ogólnie volvo kanciate mi sie nie widzi...

No astra 2 do 15tys musi jakaś być ? czy już lepiej inne autko do 15 szukać :P??
GuciO
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Poznań

25 Mar 2009, 12:48

Pótora roku temu też miałem taki dylemat tylko brałem pod uwage astre 2 i honde civic VI , wybrałem honde i przez półtora roku oprócz wymiany oleju nic do niej nie dolożyłem, ani razu mnie nie zawiodla, ale niestety musialem sprzedać bo potrzebuje wiekszego samochodu, ale w/g mnie 10 tys. na zadbaną honde to nie starczy ja za swoją jak sprzedawałem wziełem 15 tys. i nabywca moim zdaniem zrobi jeszce nią okolo 100 tys. km. nie dokładając do niej ani zlotówki, poza normalnymi materialami ekspoatacyjnymi. Naprawde polecam ten samochód, tylko warto dolożyć troche PLN'ow i kupić zadbany egzemplarz.
Pozdrawiam i życze powodzenia w kupowaniu.
taksowkarz
Nowicjusz
 
Posty: 4