Vectra A 1.7 a może coś innego

Vectra A 1.7 a może coś innego

09 Sie 2010, 15:28

Witam.
Planuję zakup Opla Vectry A koniecznie Diesel.
Upatrzyłem sobie 2 sztuki z silnikiem 1.7:
[link wygasł]
[link wygasł]

Odnośnie pierwszego mam pytanie czym różni się ta wersja CDX. Prawda jest taka, że nie siedzę zbytnio w samochodach i szczerze mówię, że nie wiem czym się różni od 'normalnej' Isuzu...
Co możecie powiedzieć o tych silnikach Vectry jeśli ktoś ma lub miał coś takiego, tzn czy są w miarę możliwości mocne, co się może często psuć w nich a z czym są w miarę trwałe z reguły.
Nie na 100% kupię Vectrę A ale jest to mój typ nr 1.
Rozglądam się jeszcze za Golfem III ale do takiej ceny jaką chcę przeznaczyć (max. 3000-3500 zł) ciężko raczej by było znaleźć Diesla. Oczywiście nie spodziewam się, że za taką kasę kupię samochód w idealnym stanie ale nie chcę czegoś co by miało w większości zeżarte progi czy coś takiego stąd ciężko Golfa 3D znaleźć by było.
Doda, że właśnie Ople i VW głównie biorę pod uwagę i z silnikiem max. 1.9. Audi, BMW czy francuskie auta odpadają.
Proszę o porady i ewentualne pytania do mnie abym mógł Wam jakoś pomóc w udzieleniu mi jakiś wskazówek ;)
I jeszcze pytanie na temat ewentualnego kupna np. Vectry 1.7D z 94, jakie by było opłaty przy 60% zniżce na ubezpieczeniu (auto by było na mojego ojca a ja byłbym dopisany jako współwłaściciel).

[ Dodano: 10 Sierpień 2010, 21:20 ]
Ponawiam pytanie. Niestety słabe zainteresowanie chyba będzie tematem :/
RB10
Nowicjusz

Miejscowość: kuj-pom
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 626 2.0 115KM

Re: Vectra A 1.7 a może coś innego

11 Sie 2010, 18:01

Faktycznie w tej cenie Vectra A wydaje sie byc ciekawym rozwiazaniem, dosc bogato wyposazone sa te wersje, zwlaszcza ta pierwsza no i do tego TD a nie Diesel. Rocznik tez dosc mlody wiec jesli jestes powaznie zainteresowany to dzwonic zanim 'ukradna' Ci te fury ;) Co do silnika to mam taki sam w B, tez 1.7 TD i poki co ladnie pracuje, najlepiej jak by sie wypowiedzial ktos kto dluzej mial cos podobnego albo ma obecnie ;)
clearest
Nowicjusz

Miejscowość: Poznan

Re: Vectra A 1.7 a może coś innego

12 Sie 2010, 17:31

A może ktoś kto posiada lub posiadał taką Vectrę coś więcej o niej napisać? Wiem że nie są to duże pieniądze stąd na cuda nie ma co liczyć ale coś przyzwoitego chciałbym nabyć, by silnik w miarę możliwości dobrze chodził i aby się nie sypało zbyt szybko to auto...
RB10
Nowicjusz

Miejscowość: kuj-pom
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 626 2.0 115KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat Tipo 5D i Station Wagon - dwie nowe wersje Fiat Tipo 5D i Station Wagon - dwie nowe wersje
    Fiat Tipo jest nowoczesnym samochodem kompaktowym. Wyrazisty charakter, prostota, funkcjonalność w połączeniu z bezkonkurencyjną ofertą cenową, to cechy, dzięki którym model został uhonorowany tytułem "Autobest" w ...
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Peugeot 2008
      Bolid RB7 Red Bull Racing
      Honda Civic VIII, Zabudowa bagażnika Car Audio
      VW Golf II, AbarTuning