Vectra A 1.7 a może coś innego

Vectra A 1.7 a może coś innego

09 Sie 2010, 15:28

Witam.
Planuję zakup Opla Vectry A koniecznie Diesel.
Upatrzyłem sobie 2 sztuki z silnikiem 1.7:
[link wygasł]
[link wygasł]

Odnośnie pierwszego mam pytanie czym różni się ta wersja CDX. Prawda jest taka, że nie siedzę zbytnio w samochodach i szczerze mówię, że nie wiem czym się różni od 'normalnej' Isuzu...
Co możecie powiedzieć o tych silnikach Vectry jeśli ktoś ma lub miał coś takiego, tzn czy są w miarę możliwości mocne, co się może często psuć w nich a z czym są w miarę trwałe z reguły.
Nie na 100% kupię Vectrę A ale jest to mój typ nr 1.
Rozglądam się jeszcze za Golfem III ale do takiej ceny jaką chcę przeznaczyć (max. 3000-3500 zł) ciężko raczej by było znaleźć Diesla. Oczywiście nie spodziewam się, że za taką kasę kupię samochód w idealnym stanie ale nie chcę czegoś co by miało w większości zeżarte progi czy coś takiego stąd ciężko Golfa 3D znaleźć by było.
Doda, że właśnie Ople i VW głównie biorę pod uwagę i z silnikiem max. 1.9. Audi, BMW czy francuskie auta odpadają.
Proszę o porady i ewentualne pytania do mnie abym mógł Wam jakoś pomóc w udzieleniu mi jakiś wskazówek ;)
I jeszcze pytanie na temat ewentualnego kupna np. Vectry 1.7D z 94, jakie by było opłaty przy 60% zniżce na ubezpieczeniu (auto by było na mojego ojca a ja byłbym dopisany jako współwłaściciel).

[ Dodano: 10 Sierpień 2010, 21:20 ]
Ponawiam pytanie. Niestety słabe zainteresowanie chyba będzie tematem :/
RB10
Nowicjusz

Miejscowość: kuj-pom
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 626 2.0 115KM

Re: Vectra A 1.7 a może coś innego

11 Sie 2010, 18:01

Faktycznie w tej cenie Vectra A wydaje sie byc ciekawym rozwiazaniem, dosc bogato wyposazone sa te wersje, zwlaszcza ta pierwsza no i do tego TD a nie Diesel. Rocznik tez dosc mlody wiec jesli jestes powaznie zainteresowany to dzwonic zanim 'ukradna' Ci te fury ;) Co do silnika to mam taki sam w B, tez 1.7 TD i poki co ladnie pracuje, najlepiej jak by sie wypowiedzial ktos kto dluzej mial cos podobnego albo ma obecnie ;)
clearest
Nowicjusz

Miejscowość: Poznan

Re: Vectra A 1.7 a może coś innego

12 Sie 2010, 17:31

A może ktoś kto posiada lub posiadał taką Vectrę coś więcej o niej napisać? Wiem że nie są to duże pieniądze stąd na cuda nie ma co liczyć ale coś przyzwoitego chciałbym nabyć, by silnik w miarę możliwości dobrze chodził i aby się nie sypało zbyt szybko to auto...
RB10
Nowicjusz

Miejscowość: kuj-pom
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 626 2.0 115KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006