Vectra A - Licznik Diesel i benznowy

Vectra A - Licznik Diesel i benznowy

25 Cze 2012, 18:22

Witam ponownie. Przed weekendem padł mi licznik w moim Oplu (Vectra A benzin 1.6). Po prostu przestał pokazywać prędkość i nie nabija przejechanych kilometrów. Wymieniłem linkę, ale nic to nie dało (można zauważyć że linka się kręci, ale wskazówka nic nie pokazuje). W warsztacie mi powiedzieli że trzeba wymienić licznik. Rozglądałem się dzisiaj na allegro i można kupić cały zegar już za 50 zł. Tylko tu pytanie, czy to ważne jaki licznik kupię? Czy jak kupię licznik z Diesela to będzie działał tak samo jak benzynowy? Czy jest różnica czy np. pochodzi z silnika 1.6 a 2.0? Czy to wszystko jedno? Bo widziałem wizualnie takie same jak mój, ale np. napisane że Diesel albo 1.8. Czy nie będzie problemów żeby go podłączyć? I czy jak teraz mam licznik z obrotomierzem to można kupić taki bez obrotomierza i czy też będzie działać?
b3rt
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 24 04 2009
Auto: Opel Vectra A 1.6

Re: Vectra A - Licznik Diesel i benznowy

25 Cze 2012, 22:18

jak kupisz bez obrotomierza to będziesz miał zegarek zamiast niego, jkeśli kupisz z obrotomierzem z diesla to obrotomierz bez przeróbki nie będzie pokazywał poprawnie o ile w ogóle coś bedzie pokazywał :mrgreen: (inne czujniki zbierają impuls) co do prędkościomierza to pokazywać będzie ale czy odczyt będzie adekwatny do stanu faktyczneco zależy od kilu czynników przykładowo przełożeń w skrzyni biegów i moście :wink: (czyli faktycznie będzie pokazywał co innego)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
    Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Honda Accord Type-S, prezentacja
      Clarkson, Hammond & May Live - Belfast
      XX Miedzynarodowy Zlot Fanow Volkswagena
      Volkswagen Golf VII TSI Bluemotion, bok