Vectra b z silnikiem diesla

vectra b z silnikiem diesla

10 Lut 2010, 12:57

witam wszystkich uzytkownikow forum!!! przymierzam sie do zakupu opla vectry b kombi1999-2001 ale mam problem z wyborem silnika? benzyna czy diesel? Znajomi chwala sobie silniki benzynowe 1,8 16v ale do tego dochodzi jeszcze koszt instalacji gazowej. Moze ktos z was uzytkowal vectre w dieslu i moglby sie podzielic swoja wiedza na ten temat??? CZy te diesle sa zywotne, co sie najczesciej psuje i ile kosztuje naprawa i jakie jest srednie spalanie ? 10 letni samochod nie nalezy do tych mlodych, boje sie ze diesel bedzie drozszy w eksploatacji od benzyniaka? dzieki z gory za pomoc. pozdrawiam
nemek82
Nowicjusz

Miejscowość: puławy

Re: Vectra b z silnikiem diesla

10 Lut 2010, 16:06

Wybrałeś Opla więc z pracą silnika na LPG nie powinno byc problemów.
Stare diesle będą mialy kosmiczne autentyczne przebiegi. Mogą nadal jezdzic i zapalac ale kiedy trzeba będzie coś naprawdę w nich naprawiac,to tylko kwestia czasu...
Na Twoim miejscu,zdecydowanie szukałbym Vectry z benzyną i bez LPG,którą (po kilkutygodniowym testowaniu na benzynie ) sam był oddał do zagazowania.
Zawsze to nowa instalacja i cała 2-letnia gwarancja. :wink:
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: vectra b z silnikiem diesla

10 Lut 2010, 19:46

Polecam silniczek benzynowy 2.0 16V - 136 kucy, u mnie tata taka jezdzi z sekwencyjna instalacja gazowa.
gimmesomo
Nowicjusz

Miejscowość: Lubartów

Re: vectra b z silnikiem diesla

10 Lut 2010, 22:02

ja mam vectre b 1.8l gazu bierze 11 litrów i ładnie sie tez zbiera, podobno 2.0 silniki sa bardziej paliwozerne. Ja chce kupic teraz diesla ale nie opla bo nie polecam tego zakupu. Moj kolega ma komis samochodowy i odradzal mi opla w dieslu(zbyt czesto sie psuja). Mialem poprzednio astre f z silnikiem isuzu hm cos pieknego.......
tomijunior
Początkujący

Miejscowość: Toruń

Re: Vectra b z silnikiem diesla

11 Lut 2010, 12:25

Z tymi 2.0 dti roznie bywa ale zalezy jak sie trafi.. Znajomy posiada ponad rok, zrobil 25 k km i nic ... A jak to jest z motorami 2.2 dti ? Bo ja np. rozgladam sie za Vectra ale z takim motorem.. Czy one sa juz bardziej zywotne i poprawione ?
komandor
Początkujący

Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy od: 28 12 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    NIGHT POWER 2015 – Edycja limitowana – JET CAR SHOW! / relacja NIGHT POWER 2015 – Edycja limitowana – JET CAR SHOW! / relacja
    Wyścigi, wyścigi i już po wyścigach Sobota na lotnisku w Dajtkach pod Olsztynem była naprawdę niesamowita. Mogliśmy zobaczyć przejazdy odrzutowego samochodu Dragstera JET CAR o nazwie "Predator". Dragster ten osiąga moc około ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006