Vectra C - czy to dobry wybór ?

Vectra C - czy to dobry wybór ?

18 Kwi 2016, 11:46

Witam.
Obecnie poruszam się malutką Corsą B, na którą nie narzekam lecz planuję zmienić ją na coś większego z segmentu D, gdyż kompakty uważam za ciasne dla mnie. Rocznie pokonuję 10 000 km wiec w grę wchodzi jedynie benzyniak, z możliwością założenia LPG. Budżet około 25 tyś zł + 4/5 tyś na instalację i pakiet startowy.
Najbardziej dopasowana do moich potrzeb była by Vectra C i mam problem z doborem silnika. Ekonomicznie i tanio wypada 1.8 140 KM, lecz trzeba pamiętać o zaworach i dochodzą jeszcze vanosy. Drugi silnik 2.0T na pewno mocniejszy lecz boję się że zbyt naruszy kieszeń.... Co byście wybrali ?
Mam pytanie jeszcze o ogólne awarie, a mianowicie czy samochody po lifcie mają poprawiona elektronikę i zawieszenie, bo czytałem że to są takie bolączki tego modelu ?
Z góry dzięki na info.
rocket86
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 03 02 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa B

Re: Vectra C - czy to dobry wybór ?

18 Kwi 2016, 12:52

2.0 t to idealny silnik dla tego samochodu. Dla mnie osobiście najlepszy byłby 3.2 v6 , ale to moja opinia :D
Zdecydowanie 2.0 t. 1.8 jest za słaby na tą pakę i ten silnik po lifcie słabo nadaje się do gazu.
Paweł83
Początkujący

Prawo jazdy od: 16 12 2014
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Alfa Romeo 166
Silnik: 2.4 JTD
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Kwi 2016, 16:27

Zdania na temat 2.0 są trochę podzielone tzn. większość go poleca że bardzo elastyczny i żywotny silnik, a niektórzy tylko go krytykują że bardzo problemowy i pali jak smok. Zastanawiam się czy te złe opinie są ludzi ktorzy kupili złomy czy też nie potrafią dbać o samochód, bo i tak wiadomo że może turbo pójść do regeneracji czy też sprzęgło z dwumasem będzie do wymiany, ale to rzeczy eksploatacyjne a mie bolączka silnika.
Sam już mie wiem czy w którym kierunku iść bo bo jednak bardziej zależy mi na taniej eksploatacji, i może jednak ten 1.8 byłby ok rezygnując z większej frajdy...
Jeszcze ta awaryjność w poliftach jest faktycznie mniejsza niz przed ? Czytałem artykuł, w którym pisało że poprawili zawieszenie i pozbyli się problemow z elektroniką np. CIM-em, klimatronikiem i jeszcze innymi pierdołami.
Proszę o odp. :)
rocket86
Nowicjusz

19 Kwi 2016, 09:49

Panowie jestem Czewy i myślę podjechać zobaczyć ten egzemplarz
[link wygasł]
Co sądzicie?
rocket86
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006