Vectra C wskazania komputera pokładowego

Vectra C wskazania komputera pokładowego

08 Lip 2016, 13:20

Od niedawna jeżdżę Vectrą C z gazem. Jest w niej wyświetlacz komputera który pokazuje różne informacje. Nie poruszałbym tego tematu gdyby nie pewne dziwne wskazania. A mianowicie chodzi o parametr "RANGE" czyli zasięg na obecnie posiadanym paliwie oraz "SPEED" czyli średnią prędkość. Zasięg zawsze mi pokazuje między 80 a 110km nie zależnie od stanu paliwa w zbiorniku gazu, a prędkość dziwnie zaniżona zawsze około 35-38 km/h. Pozostałe parametry są podawane chyba prawidłowo, bo na chłopski rozum spalanie chwilowe, średnie, oraz sumaryczne zużycie paliwa od momentu wyzerowania komputera są OK.
Dlaczego dwa w/w wskazania RANGE i SPEED są niemalże stałe i na grubo zaniżonym poziomie ?
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 124
Auto: Opel Vectra C 1.8

Re: Vectra C wskazania komputera pokładowego

11 Lip 2016, 09:55

krikus napisał(a):Dlaczego dwa w/w wskazania RANGE i SPEED są niemalże stałe i na grubo zaniżonym poziomie ?
Przy obliczaniu zasięgu nie jest brana ilość LPG w zbiorniku i zasięg masz podawany zawsze na paliwie (Pb) które masz aktualnie w baku.
Co do średniej prędkości to musisz wyzerować ten parametr i wtedy sprawdzić jak będą wyglądały obliczenia. Jeżeli tego parametru (tak samo inne średnie spalanie, czas jazdy itd.) nie kasowałeś po kupieniu auta to mogą to być dane np. z bardzo długiego czasu.

Ja ostatnio spotkałem się w tym modelu u znajomego, że nie kasował przez rok i mówi do mnie: Nie ma znaczenia czy jeżdżę w mieście czy poza nim zawsze mam poniżej 6L/100km (w większości robił trasy). Dopiero jak mu skasowałem średnie spalanie i pokazałem jak się to robi to zaczął kasować przy każdym tankowaniu i w mieście wychodzi 8L/100km :)
Dlatego wyzeruj sobie wszystkie ustawienia i dopiero obserwuj :ok:

Aha jeszcze średnie spalanie będziesz miał podawane dla benzyny i dla LPG musisz doliczyć 10-20%.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co to jest Defensive Driving? Co to jest Defensive Driving?
    Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...
    Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe
    Na świecie coraz więcej mówi się o wodorowych ogniwach paliwowych. Jest też dostępnych już kilka modeli samochodów które są nimi zasilane. Wodór jest pierwiastkiem powszechnie występującym w przyrodzie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili