VENTO 1,8 LPG - nie odpala podczas odwilży

VENTO 1,8 LPG - nie odpala podczas odwilży

25 Lut 2013, 11:44

Witam,

Auto codziennie odpala bez żadnego problemu - zawsze za pierwszym razem. Zdaża się jednak (jak dotąd 3 razy), że po dłuższej trasie, nie chce odpalić na następny dzień (za każdym razem w nocy była odwilż).

Objawia się to tym, że kręcę i kręcę a on tylko czasem lekko "zamruczy". Zwykle po kilkunastu/kilkudziesięciu próbach udaje się w końcu odpalić na kable od innego auta, silnik przez chwilę pracuje wtedy nierówno, po kilku sekundach wszystko działa już jak trzeba. Po zgaszeniu odpala dalej bez problemu.

Akumulator jest nowy i sprawny, rozrusznik wydaje się pracować normalnie, kable też wymieniłem i nie pomogło.

Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
Michał
michal150
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 12 1986
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: VW VENTO
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: VENTO 1,8 LPG - nie odpala podczas odwilży

28 Lut 2013, 11:13

Na pewno wilgoć daje popalić,powinieneś spryskać wszystko co przewodzi prąd preparatem usuwającym wodę i chroniącym instalację zapłonową przed wilgocią.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

28 Lut 2013, 23:56

Dzięki za sugestię ale okazało się, że to były świece. Były stosunkowo niedawno wymieniane, dlatego ich nie podejrzewałem. A jednak, po wymianie auto odpaliło za pierwszym "kopnięciem".
michal150
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 12 1986
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: VW VENTO
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

01 Mar 2013, 09:29

Nie sądzę by wilgoć miała wpływ na świece,ale jest możliwe,że przerwa na tych starych była zbyt mała(elektrody),dlatego powinno się przy świecach jedno-elektrodowych korygować odstęp raz na jakiś czas,ja zawsze tak robiłem.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe
    Zmiany naliczania podatku akcyzowego od samochodów osobowych najprawdopodobniej zostaną wprowadzone od nowego 2017 roku. Rząd zamierza ograniczyć import starych samochodów. Według nowych przepisów im ...
    Czy luksusowe SUV-y mogą być ekologiczne? Czy luksusowe SUV-y mogą być ekologiczne?
    Jeszcze dekadę temu aspekt ekologii w segmencie samochodów klasy premium nie był brany przez producentów pod uwagę tak mocno, jak w chwili obecnej. Co więcej, samochody luksusowe produkowane dzisiaj mogą poszczycić ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 99
      BMW E36 Coupe, tył
      Pokazy kaskaderskie na motorach, akrobacje w powietrzu, 2
      Rajd Świdnicki II runda RSMP 2012, 8