Jakie auto w sedanie?

29 Kwi 2009, 14:37

Witam!
Niedługo mam zamiar zakupić nowy samochód, i chciałbym jakiś znaleźć w sedanie, w cenie do 20 tys. ew. 22 tys. Pojemność silnika do 2.0, rocznik od 2001. Chodzi mi o jakieś fajne eleganckie autko.
Mam na oku Forda Focusa i spodobał mi się Mitsubishi Carisma, chociaż nie wiem czy znajde w takim przedziale jakim bym chciał.

Co wy polecacie?
rozmos
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Zielona Góra

29 Kwi 2009, 15:03

co do carismy to w cenie sie zmieścisz za tą cene bym ci polecił octavie z silnikiem 1.9tdi świetna maszyna dobre są też fordy mondeo citroeny c5 też można łatwo znaleźć vectra laguna jednak chyba skoda1,9 najlepsza mi sie wydaje
pitbullr7
 

29 Kwi 2009, 15:05

O Focusie wypowiadać się nie będę, bo nie miałem z nim większego kontaktu (poza tym, że brat ma i sobie "oglądnąłem"). Natomiast Carismą jeżdżę obecnie i jestem bardzo zadowolony. Zwłaszcza po ostatnim przeglądzie, na którym wypadła bardzo dobrze pod względem technicznym :) Jest wygodna, całkiem szybka (o ile komuś na tym zależy), dobrze się prowadzi. Co do wyglądu, to oczywiście jest to sprawa kupującego, choć tak Focus jak i Carisma bardziej podobają mi się w wersji hatchback :) Do takiego Focusa już się przyzwyczaiłem, a Carisma ma jeszcze z tyłu "półeczkę", dzięki czemu, pomimo klapy podnoszonej razem z szybą, wygląda inaczej niż Ford czy inny hatchback :) Zresztą szyba opada pod innym kątem. Jestem za Mitsubishi :)

pitbullr7 napisał(a):co do carismy to w cenie sie zmieścisz za tą cene


Rocznik 2001 znajdzie za te 22 tys, choć może to trochę dłużej potrwać (żeby znaleźć odpowiednio wyposażony i zadbany egzemplarz). Ale nie będzie z tym większego problemu.
Smerda_Jajeczny
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Miejscowość: \/\//\\/\//\

29 Kwi 2009, 15:23

pitbullr7, z tych co podałeś to najbardziej spodobał mi się citroen c5, i myślę że chyba by się zmieścił w cenie jakiej podałem w pierwszy poście.

Smerda_Jajeczny, wiem że nie będzie łatwo z tą Carismą, poza tym mam inne pytanie do was wszystkich bo zastanawiam się gdzie kupywać, czy może szukać na giełdzie albo sprowadzać z zagranicy?

i jeśli ktoś może to niech wypowie się jeszcze o Focusie
rozmos
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Zielona Góra

29 Kwi 2009, 15:32

Nie śledzę tematu, ale chyba z zagranicy już się nie opłaca tak jak jeszcze do niedawna. Choć mogę się mylić. Na giełdzie? Ja mam co do giełdy mieszane uczucia - duża ilość handlarzy cwaniaków itp. Komis też odpada, bo za samochód wart 20 tys. zapłacisz 24 tys. Najlepiej brać od prywatnego użytkownika, który sprzedaje samochód. Odpadają marże komisów, metody handlarzy - co prawda przeciętny sprzedający też może coś tam podpicować, jednak nie w takim stopniu jak osoba parająca się takim handlem na co dzień. Z taką osobą możesz uzgodnić warunki kupna, choćby sprawdzenie u mechanika (wybranego przez siebie - jeżeli kupujesz niedaleko miejsca zamieszkania) stanu samochodu.
Smerda_Jajeczny
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Miejscowość: \/\//\\/\//\

29 Kwi 2009, 15:46

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

29 Kwi 2009, 16:27

Toledo, avensis i passat dosyć ciężko zmieścić w moich kryteriach:) zastanowiłbym się nad Alfa Romeo oraz Vectrą.
A co do kupywania, to wg. ciebie Smerda pozostaje mi tylko internet, a wy jak kupywaliscie?
rozmos
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Zielona Góra

29 Kwi 2009, 16:40

rozmos napisał(a):wg. ciebie Smerda pozostaje mi tylko internet


Internet albo prasa.
Smerda_Jajeczny
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Miejscowość: \/\//\\/\//\

02 Maj 2009, 11:28

W tej chwili jestem nastawiony na kupno Citroena C5(rocznik 02), ewentualnie Ford Mondeo, Ford Focus lub Seat Toledo, ale najbliżej mi do C5, myślicie że to byłby dobry wybór?
rozmos
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Zielona Góra

02 Maj 2009, 14:42

Jak trafisz ładny, zadbany egzemplarz to oczywiście że dobry,
[link do oferty na Allegro wygasł]
taki dla przykładu, jednak Mondeo wygląda tak jakoś bardziej nowocześnie, nowsze stylistycznie.
stasiowski121