Mercedes ml w163 opony zimowe jaka marka najlepsza

08 Sty 2008, 18:24

Posiadam mercedesa ML 270 CDI W 163 w okresie letnim używam opon
275/55/17 i jeździ sie świetnie natomiast w okresie zimowym mam felgi 18''
i opony 255/55/18 według parametrów jakie proponują sprzedawcy ale jest problem że na jezdniach z koleinami samochód "myszkuje" przez co staje się
dosyć nerwowy w prowadzeniu tak jakby szukał własnego śladu i traci swój komfort w prowadzeniu.


:!: Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić, albo jakich użyć opon lub co jest przyczyną takiego zachowania się na koleinach proszę o pomoc, na równych jezdniach jest ok.

Proszę o jak najszybsza odpowiedz :wink:


[you] Pomozesz mi?
streetracerns
Nowicjusz
 
Posty: 5

08 Sty 2008, 20:00

streetracerns napisał(a):Posiadam mercedesa ML 270 CDI W 163 w okresie letnim używam opon
275/55/17 i jeździ sie świetnie natomiast w okresie zimowym mam felgi 18''
i opony 255/55/18 według parametrów jakie proponują sprzedawcy ale jest problem że na jezdniach z koleinami samochód "myszkuje" przez co staje się
dosyć nerwowy w prowadzeniu tak jakby szukał własnego śladu i traci swój komfort w prowadzeniu.


:!: Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić, albo jakich użyć opon lub co jest przyczyną takiego zachowania się na koleinach proszę o pomoc, na równych jezdniach jest ok.

Proszę o jak najszybsza odpowiedz :wink:


[you] Pomozesz mi?


Przyczyną są za szerokie opony. Kup węższe (225-235) o wyższym profilu (55-60)
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

08 Sty 2008, 21:02

Witam.
Zastanawia mnie jedno. Czemu Twoje zimowe felgi są o cal większe od letnich? Powinno być odwrotnie.
Czy obydwa komplety to alusy? Jeśli tak to ułatwiłoby nam to rozwiązanie - 17" na zimę, 18" na lato.
Jeśli 18-stki to stalówki to niestety nie mamy zbyt dużego pola do popisu i aby zachować średnicę koła będziesz zmuszony do kupienia zimówek w rozmiarze: 235/60R18 lub 245/60R18. Ale nie wiem jak będzie z dostępnością opon o tych wymiarach.

Generalnie, na zimę opona powinna być węższa i o wyższym proflu by lepiej wybierać nierówności. Niestety pamiętać trzeba o wielkości otworu dla koła, różnice w średnicy opon mogą odbić się czkawką (czyt. obcierkami o błotnik).

A co do myszkowania. Zima to zima, niższe temperatury, inna mieszanka gumy, inna praca opony, jej twardość. Jeździj wolniej na koleinach, innej rady nie ma. Tzn jest ale opony dla felgi 17-18" o szerokości 215 lub 225 raczej nie kupisz. O stracie wyglądu auta nie wspomnę. :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

08 Sty 2008, 22:29

Witam, dzieki za odpowiedz Karson..
17 kupilem oryginalne z Mercedesem (alusy) - letnie
18 zimowki alusy dokupiłem okazyjnie ///AMG wyglad extra.
Zamiana na lato 275/55 bo takie są oryginalne parametry w Ksiązce Merca / na 18 jest maly wybor a jak jest to 275/60/18 i to cztery marki.

Teraz na 18'' mam Pirreli Scorpio Ice ale zmuszony jestem kupic nowe dlatego pytam sie czy zmienic na:

- YOKOHAMA W Drive V902 255/55R18 109V TL
- 255/55R18 XL 109 H GoodYear-Ultra Grip
- 255/55R18 XL 109 H Bridgestone-LM25-4
- ContiCrossContact WinterCONTINENTAL 255/55R18
- 255/55R18 XL 109 V Nokian-SUV WR


Conti jest niby najlepsza ale droga...

Yokohama niezle wygladają rocznik 2007 ale nie ma opinii o tej oponie..

Niektorzy mi doradzali nawet podnieść cisnienie w oponach na 2,7 bar...
ale nie wiem czy za szybko nie bedzie zuzywał sie bieżnik na czole opony...

Te starsze Pirreli 255/55/18 ktore posiadam na śniegu są bez zastrzeżeń
ale na asfalcie w koleinach lepiej trzymac kierownice dwoma rękoma...


Dlatego mam pytanie która z wyzej wymienionych byłaby najlepsza...
Może przy nówkach poprawi się kontrola... :P

Pytam sie tutaj dlatego ze miałem pare odpowiedzi z roznych Hurtowni ale z waszego forum myslę ze bedą najbardziej obiektywne opinie na temat opon...

Pozdrawiam, jeszcze raz dzieki za odpowiedz Karson
streetracerns
Nowicjusz
 
Posty: 5

08 Sty 2008, 22:48

Osobiście za najlepsze uważam opony japońskie i fińskie - Yokohama i Nokian. Obydwie firmy produkują opony w swoich krajach, reszta różnie, łącznie z Chinami.
Nokian - finowie, czyli o śniegu wiedzą wszystko,
Yokohama - japończycy znani są z jakości i komputerowej obróbki i projektów. Plusem ich jest również to, że w sporcie mocno siedzą.
Wybór należy oczywiście do Ciebie.

Ciśnienia nie podnoś ponad normę, źle się to odbije na komforcie i prowadzeniu. Poza tym, zużycie opony będzie nierówne.

Ale pomyśl nad zakupem letnich na 18" i zimówek na 17". :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

08 Sty 2008, 23:15

Dzieki za odpowiedz!
Sporo myślałem o zamianie ale letnie 17 mam ok.przynajmniej na dwa sezony i musiał bym przerzucać troszkę nie ok.i ten mały wybór letnich 18
ale dzięki za pomysł ,jutro pogadam u mnie z hurtownikiem na temat zakupu tej Yokohamy.
POzdrawiam !
streetracerns
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Poradnik kupującego #1 - Lexus IS XE10 mk1 (1999-2005)
    Geneza Lexus IS pierwszej generacji dostępny był początkowo jedynie jako sedan z dwulitrowym silnikiem. W 2001 roku do oferty wprowadzono wersję kombi o nazwie SportCross oraz wersję IS 300 z legendarnym silnikiem 2JZ. Modernizacje: ...

09 Sty 2008, 16:44

Zimówki mają to do siebie że mają miększą boczną ściankę i są mniej stabilne w koleinach. Poprzednio jeździłem Vito i miałem to samo, pływanie w koleinach, przy wyprzedzaniu musiałem z całej siły trzymać kierownicę coby zachować kierunek jazdy. Trochę pomaga zwiększone ciśnienie ... trochę ... Ale jeśli masz 2,7 atm to chyba nie za dużo. Najlepiej spytaj się dobrego gumiarza, oni wiedzą ile dmuchać coby było dobrze.
Klub Anonimowych Piratów Drogowych KAPD
Zbycho
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Siedlce

09 Sty 2008, 17:52

Dzięki jeden gumiarz mi polecił 285 jak do G-klase ale nie jestem przekonany co do tej szerokości na zimę.
streetracerns
Nowicjusz
 
Posty: 5

09 Sty 2008, 18:10

streetracerns napisał(a):Dzięki jeden gumiarz mi polecił 285 jak do G-klase ale nie jestem przekonany co do tej szerokości na zimę.

przesadził :lol:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

11 Sty 2008, 13:08

polecam DUNLOPY,YOKOHAMY,COOPERY
majki23
Nowicjusz
 
Posty: 3

11 Sty 2008, 17:52

Same firmy nic nie mowia.. najlepiej podawac dokładne przykłady...
streetracerns
Nowicjusz
 
Posty: 5

11 Sty 2008, 20:32

majki23 napisał(a):polecam DUNLOPY,YOKOHAMY,COOPERY

Czym podyktowane są te preferencje? Testowałeś je? Używałeś w samochodzie?
Rozwiń swą wypowiedz, może się przydać innym użytkownikom.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce