Volkswagen CC, a problemy z silnikami

20 Gru 2015, 10:45

Cześć, to mój pierwszy post i nie jestem motoryzacyjnym znawcą :) W dużej mierze polegam zwykle na tym, co powie mi mój mechanik. Otóż planuję kupić używane auto i skłaniam się ku Passatowi CC. Powiem szczerze, że szukałem conieco w necie na temat tego na co zwrócić uwagę przy zakupie tego samochodu, ale wiele przydatnych informacji, niestety, nie znalazłem.
Słyszałem, że wszystkie Passaty (nie wiem jak ma się to do CC) mają problemy z silnikami 1.8. Czy to dotyczy zarówno Diesla jak i benzyniaka?
Wydaje mi się, że interesowałaby mnie wersja benzynowa, bo w trasy nie jeżdżę, a w domu stoi jeszcze Yariska do poruszania się po mieście. Przydałby nam się taki większy rodzinny samochód. Rocznik - co najmniej 2011, żeby jeszcze trochę pojeździł :) Jeśli ktoś wie na co zwrócić uwagę przy zakupie VW CC, bardzo proszę o info. Dzięki z góry, pozdrawiam, Andrzej
angniempol
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Corsa D
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna

20 Gru 2015, 11:02

Jakie paliwo preferujesz, jakie przebiegi ...... no i kasiora jaka ?
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

20 Gru 2015, 11:07

Brak godnych polecenia silników
benzyny biorą olej, zbiera się nagar, problemy z rozrządem itd
diesle CR mają te same problemy co PD z tym że dzieje się to później.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

20 Gru 2015, 11:10

Rocznikiem nie jeździ tym bardziej, że Passaty i CC psuły się już na gwarancji (silniki)

Osobiście bardzo podobała mi się pozycja za kółkiem w CC i nie dziwię się, że ludzie to kupują ale jak dojdziemy do kwestii technicznych nie ma tak różowo o czym wspomniał już Koniu.
Najlepszy wg mnie będzie 2,0TDI CR tylko nie sprawdzi się przy Twoim użytkowaniu i nadal trzeba liczyć się z awarią pompy oleju. Jak widzisz wybór silników to wybranie mniejszego zła i osobiście poszukałbym innego auta.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Gru 2015, 19:10

Hm... Czyli wszystkie Passaty CC to taka kupa trochę? Jeśli chodzi o paliwo, to wydaje mi się, że u mnie tylko benzyna wchodzi w grę - robie ok. 30km dziennie po mieście i tyle. A i to nie zawsze. W trasy w ciągu roku praktycznie nie jeżdże, a jeśli już to są to w granicach 500 km na kwartał. Oprócz CC rozważam jeszcze Jaguara XF, Mazdę 6 i Merca klasy C. Tak chciałbym w granicach 70k się zmieścić.
angniempol
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Corsa D
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna

20 Gru 2015, 20:49

XFa nie znam, a Merc jest całkiem udany ale o tym więcej napisze Ossy :ok:
Z mazdą 6 3-ciej generacji może być różnie w tej cenie.

Popatrz na Hyundaia i40, Kie Optimę i Lexusa IS 250
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Gru 2015, 08:50

Hej, dzięki :) Jakoś Kie, Lexusy, czy Hyundaie nie przemawiają do mnie pod względem designu :(
angniempol
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Corsa D
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna