Volkswagen golf 3 koszta naprawy

Volkswagen golf 3 koszta naprawy

20 Sty 2015, 13:28

Witam
Mam nadzieję, że temat umiesciłem w odpowiednim dziale.
Zakupiłem pare miesięcy temu samochód golf 3 rok produkcji 1992 silnik 1.8 benzyna.
Zajechałem do stacji kontroli pojazdów, bo coś mi szarpało na biegu 1 i 2.
Mechanik przy okazji sprawdzl samochód i ustalił, że do wymiany jest:
Poduszka silnika prawa tył i przód, wachacz przód przód, plecionka wydechu, strumienica, tuleje belki tył, szczęki, podstawa przepustnicy.Koszt czesci oraz robocizny wyliczyli mi na okolo 1100zł.
Wiadomo samochód jest dosc stary i chciałbym pojeździć nim jeszcze okolo 1 rok, potem coś lepszego kupie i zastanawiam się czy warto tyle w niego włożyć? Dodatkowo ostatnio silnik pracuje nierówno(daje wysokie obroty, po chwili zmniejsza)nie wiem jaka jest tego przyczyna(na kontroli widzieli to i powiedzieli ze moze to z powodu uszkodzonych poduszek silnika i podstawy przepustnicy ale nie sa pewni, czy po wymianie bedzie okej z obrotami) co nie pomaga mi w podjęciu decyzji. Może mógłbym liczyć na jakąś rade?. Może z wymienionych cześci cos nie musi być wymienione(chodzi o to zeby samochód jeździł w miare bezpiecznie).
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam :)
luni999
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 09 2014
Auto: Golf 3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

Re: Volkswagen golf 3 koszta naprawy

30 Sty 2015, 20:49

Ja kupiłem w sierpniu ubiegłego roku golfa 1.8 AAM 75KM i od razu wymieniłem całe przednie zawieszenie łącznie z amortyzatorami, do tego musiałem przeprowadzić regeneracje maglownicy od wspomagania bo ciekła , wymienić przewody hamulcowe, wszystkie płyny, filtry, świece i przewody wysokiego napięcia. Wszystko wyszło mi jakieś 1200zł bez robocizny ale było warto :mrgreen: . A z tą poduszką to bardzo możliwe że jak wymienisz to będzie ok bo na 1 i 2 biegu silnik najbardziej podrywa i przy wyrobionej poduszce może szarpać.

Pozdrawiam :mrgreen:
Prezesow
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 03 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Golf III
Silnik: 1.8 AAM 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

Re: Volkswagen golf 3 koszta naprawy

24 Lut 2015, 16:06

Jeśli chodzi o naprawy to polecam ciekawy sklep ze wszystkimi częściami do różnych modeli VW:
[reklama]
Pzdr.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 24 Lut 2015, 20:16, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Niedozwolona reklama
Robert85
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 07 2005
Auto: Opel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ALPINE A450 ALPINE A450
    Będąca bezpośrednim następcą modeli Alpine z okresu "niebieskiego", Alpine A450 nie musi już walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej wyścigu 24H Le Mans. Jej nazwa jest nawiązaniem do dorobku modeli A441, A442 ...
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006