Volkswagen Polo Classic 1997rok

14 Gru 2013, 19:17

Witam, od pewnego czasu poszukuję samochodu w granicach 4000tys. I wkońcu natrafiła się okazja, gdyż znajoma mojej mamy sprzedaje VW Polo Classic. Silnik 1.6 75km. Rocznik 1997. Jest trochę bajerów ABS, wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby i lusterka. Od strony technicznej nawet bajka, szczerze mówiąc to korozji na nadwoziu się nie dopatrzyłem, pod spodem na tyle ile idzie zobaczyć klęcząc to widać kilka oznak korozji, ale są to delikatne naloty (nie zgnite). Przebieg autka jest pewny 120tys. Wnętrze ładne nie zniszczone czyli się potwierdza przebieg. Jeździła nim kobieta, więc wyżyłowany nie jest przez młodego gniewnego. Sylwetka auta nie jest w 100% w moim typie, ale przekonuje mnie do tego auta pewne źródło, oraz stan techniczny. Cena nie jest wysoka bo 3400zł. Proszę mi doradzić czy warto, szczerze mówiąc to w tej cenie prawdopodobnie nie jestem w stanie kupić niczego podobnego. Jak sprawują się te silniki? Jednostka 8-zaworowa, i przebieg niewielki więc przeszła mi nawet myśl zagazowania go. W poniedziałek mam go okazję kupić, dodam, że mam 18 lat i będzie to mój pierwszy samochód.
Troszkę z innej beczki, samochód posiada dośc dużo rys przy klamce gdyż właściecielka ma psa (rysy białe). Czy jest jakiś sposób usunięcia tego (polerka itp).
Kształcę się w zawodzie mechanik, więc w sumie drobne naprawy mogę wykonać sam gdyż po pierwsze mam gdzie a po drugie interesuje mnie to. Po kupnie zrobić mógłbym konserwacje podwozia itp. Proszę o Wasze opinie czy warto go kupić.. Z góry dziękuję pozdrawiam.
Leo12345
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: Nie mam

14 Gru 2013, 19:25

za te kasę nie kupisz lepszego autka znajomy ostatnio szukał do 3000zł i kupił golfa III w roku 92 z silnikiem 1.9TD w miare zadbany

auto jest wdzięczne ważne płyny ustrojowe i filtry bo babki tego nie pilnują

auto tanie w naprawach a konstrukcja prosta - na moje się nie zastanawiaj

a stan blacharki? czego wymagać po aucie z tych lat??? na początek polerka i zobaczysz na czym stoisz na pewno trochę blasku odzyska a na rysy to zapraweczki przy tym roczniku porobić możesz pędzelkiem...

:ok:
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2013, 19:29

Tutaj jeszcze link z ogłoszenia w sumie to znalazłem już po oględzinach samochodu:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Leo12345
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: Nie mam

14 Gru 2013, 19:47

za te kase dużo nie wymagaj... na 1 auto rewelacja uważam a i jest nawet but pod nogą bo to lekkie auto vw polo z d.u.p.ą
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2013, 22:02

Przecież to Polo wieje drutem,progi zaczynają rdzewieć,przód bity,ja bym raczej odpuścił.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Gru 2013, 22:05

hehe kolega oglądał i rdzy nie widać dlatego nie pisałem o progach i tym zderzaku pod lampą...
barol co kupić za 3 tys zł? ja pomysłu nie mam
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2013, 22:12

No mi sie wydaje że progi zaczynają rdzewieć.
No za 3000zł dużego pola manewru nie ma ale przejrzałem na szybko oferty z okolic autora i oto co znalazłem:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko czy diesel to dobry pomysł?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - wiem wiem że najsłabsza wersja ale wizualnie wygląda ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Gru 2013, 22:17

barol z tych co wymieniłeś to owszem golf III najlepszy lecz cena 4.5
następnie astra i na końcu ta siena szczerze to od tej sieny wolałbym to polo jeśli byłoby zadbane

moim zdaniem ta siena i astra zgnije szybciej od polo bo blachy mają słabsze

golfina to poczciwy samochód dużo wytrzymuje solidnie zrobione w tamtych czasach autko lecz polo to miejszy braciszek z tej samej epoki hehe
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2013, 22:23

Wizualnie te auta nie wyglądają tak żle jak to Polo,Siena własnie bedzie miała najlepszą blache,szybciej zgnije Polo czy Astra.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Gru 2013, 22:25

dlaczego siena ??? nie wiem nic o tym aucie - znajomek miał to lewarek wpadł mu pod fotel tak gniła podłoga itp kumpel nie chciał znać tego auta
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2013, 22:36

Podłoga fakt w większości Fiatów gnije ale buda o dziwo trzyma sie dobrze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Gru 2013, 08:02

Czyli wychodzi na to, że odradzacie, a bite w sumie nie było bo znajoma jeżdziła autem pewnie z 10lat a przwieźli z przebiegiem 70tys km z Niemiec (chyba, że w Niemczech). Zderzak odstawac też może po stłuczce parkingowej. Progi wiem, że jest trochę korocji, ale to idzie zrobić przecierz. Kosmetykę mógłbym zrobić sam jako przyjemność. Przekonywał mnie stan silnka.
O Astrze myślałem, już kiedyś miałem jechać oglądać ale gość się rozmyślił, a autko było naprawdę ładne dziadziuś jakiś jeździł :)

Pozdrawiam
Leo12345
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: Nie mam

15 Gru 2013, 08:55

Do mnie to Polo jakoś nie przemawia no ale jeśli faktycznie jest dobre technicznie to już Twoja decyczja.
Wogóle skąd wiesz że auto nie było bite u nas w kraju? Sprzedawca tak mówił?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Gru 2013, 11:27

Ja bym to Polo odpuścił. Progi lecą, przód bity i tył chyba też (brak emblematów) Do tego wydaje mi się że trochę zajeżdża wiochą. A może coś z tych?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (tylko ten automat :? )
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ( dość ładnie się prezentuje)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (słaby silnik ale jak zadbana to czemu nie?)
EDIT
Jeszcze coś klubowego
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthre ... 8-liftback
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

15 Gru 2013, 12:21

Tego Polo nawet bym nie jechał oglądać,już po zdjęciach wygląda fatalnie i jeszcze okazyjna cena jak na komis więc igła napewno to nie jest.

Koledzy wyżej zaproponowali coś od siebie to ja też coś dorzuce
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
zrobiona blacharka,opłaty na prawie rok tylko zastanawia mnie jaki faktycznie tam jest silnik,na tylnej klapie jest napis TD a z ogłoszenia wynika że siedzi tam zwykły diesel.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003