Volkswagen Polo vs Skoda Fabia

19 Lut 2008, 10:30

Witam, mam upatrzone 2 samochody

Polo
[link do Autotrader wygasł]
i
Fabie
http://www.auto-wimar.pl/moduly/komis/i ... cja=pojazd

ktory z nich wybrac? Blizej mi do Polo, ale Skoda jest 5 drzwiowa.

A moze Corsa
http://www.uzywanejaknowe.pl/search_det ... p?cid=1587

Dzieki za opinie
rafalt77
Nowicjusz
 
Posty: 33

19 Lut 2008, 10:54

Ja bym brał polo fajne autko , skoda osobiście mi się nie podoba , a corsa też niezłe autko .
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko

19 Lut 2008, 12:20

a pod wzgledem technicznym, kosztowym, ktory samochód jest "najlepszy"
rafalt77
Nowicjusz
 
Posty: 33

19 Lut 2008, 16:50

Polo i Fabia to jedno i to samo. Polo po jakimś czasie powinno mniej stracić na cenie, choć różnie z tym bywa. Ile KM ma ten silnik w VW Polo? To jest ten sam motor co w Fabii?

Zwróć uwagę na to, że Corsa ma 10 KM więcej, co w przypadku takich małych aut ma znaczenie.

Moim zdaniem niezawodność w tych 3 samochodach jest bardzo podobna. Modele są popularne, więc części tanie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

19 Lut 2008, 18:03

Wszystkie trzy autka są godne uwagi, i można się rozwodzić nad tym które by wybrać. Uważam osobiście że bardzo dobrym wyborem jest VW Polo który jest wytworem jednej z najlepszych firm VW, i który napewno jest niezawodny, oraz jego utrata wartości będzie z tych aut najmniejsza. Silniczek VW, cóż ten sam co w Fabi, czyli niezawodność przedewszystkim.
Fabia bije rekordy sprzedaży, więc patrząc ze strony marketingowej jest samochodem najczęściej wybieranym przez polaków, w swoim segmęcie. Jest przestronna, nie droga, i ku zaskoczeniu, samochód czeskiej marki równierz mało traci na wartości. Dobry silniczek....niskie spalanie....
Opel Corsa, jest chyba jednym z najładniejszych autek. Jego dynamiczna sylwetka może sie podobać. Dobry silniczek opla, jak już ktoś wspomniał ma więkasza moc, choć nie uważam żeby to specjalnie podniosło osiągi, względem konkurentów.
Wybór należy do konsumenta.....czyli pana.....moja podowiedz to kup pan FABIE[/url]
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

19 Lut 2008, 19:41

Dzięki za rady. Jak na razie, jestem za Fabia . Mam czas do soboty na decyzje, zatem jeszcze trochę sie porozglądam. BTW czy Fabia nie jest przypadkiem troszkę za droga? (chociaż jakby na to nie patrzeć jest to limitowana wersja)

Tutaj kolejna Fabia, troszke tańsza [link do Autotrader wygasł]
rafalt77
Nowicjusz
 
Posty: 33
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najbardziej komfortowe fotele w historii Lexusa
    Wyobraź sobie, że wstając z fotela samochodu po długiej podróży czujesz się bardziej fizycznie i psychicznie zrelaksowany, niż na początku jazdy. Taki właśnie cel przyświecał projektantom nowego Lexusa LS. Czerpiąc ...

20 Lut 2008, 14:28

Moim zdaniem skoda nie jest taka zła. Brat też ma skode tylko ze felicje i jak narazie to nie narzeka. jedna rzecz co mu padła to alternator. Ale naprawil za 60 zl i dalej smiga jak bestia. Pozdro
Bartek19Bwa
Nowicjusz
 
Posty: 15

21 Lut 2008, 22:00

Dla mnie Skoda odpada w przedbiegach. Jeżeli chodzi o Polo i Corsę to pod względem stylizacji bardziej podoba mi się Corsa. Jeżeli chodzi o awaryjność to zarówno Polo jak i Corsa stoją mniej więcej na tym samym poziomie.
RadmaX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Miejscowość: Toruń

22 Lut 2008, 09:55

RadmaX napisał(a):Dla mnie Skoda odpada w przedbiegach.


odpada ze względu na...?
rafalt77
Nowicjusz
 
Posty: 33

22 Lut 2008, 15:41

Markę i trwałość. Skodzina zawsze będzie w duchu czeskim, awaryjnym autem, nawet pomimo że Niemcy się za nią wzięli.
RadmaX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Miejscowość: Toruń

23 Lut 2008, 21:01

a co myślicie o Cytrynie C3?
rafalt77
Nowicjusz
 
Posty: 33

24 Lut 2008, 21:51

rafalt77 napisał(a):a co myślicie o Cytrynie C3?


Piękne autko. Nie wiem jak z awaryjnością, ale za to design extra.
RadmaX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Miejscowość: Toruń

25 Lut 2008, 09:45

ech, cięzka sprawa z tymi samochodami, tyle tego jest a jak chce się kupić coś konkretnego to już bieda ;)
rafalt77
Nowicjusz
 
Posty: 33

25 Lut 2008, 09:59

Jak dla mnie - seat cordoba - wsztstko to samo co w pola ,ale niższa cena :lol:
I nieprawda ,że mają gorsze blachy - tylko wlaściciele polo tak mówią.
Wiem bo teść ma polo o rok mlodszego a juz widać rudego :lol: u mnie nic :roll:
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
turbojajko
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136

25 Lut 2008, 12:17

RadmaX napisał(a):Markę i trwałość. Skodzina zawsze będzie w duchu czeskim, awaryjnym autem, nawet pomimo że Niemcy się za nią wzięli.

Aż tak bardzo bym się nie rozpędzał. VW będzie droższy od Skody ze względu na to, że nazywa się VW i nic więcej. Owszem jeżeli koncern będzie wprowadzał jakieś nowinki to najpierw do VW.
Skoda wcale nie jest złym wyborem. W Skodzie płacisz za to czym jeździsz, a nie jakie logo masz na masce.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725