Volvo vs. Passat - proszę o poradę

Volvo vs. Passat - proszę o poradę

22 Sty 2012, 14:48

Witam. Od lutego do października będzie potrzebny mi samochód na dojazdy do pracy. Obecnie poruszam się zadbanym Oplem Omegą, jednak bardzo mi jej szkoda na takie warunki, więc szukam jakiegoś samochodu za skromną kwotę, którego nie będzie mi szkoda.

Szukam czegoś w swoim mieście, żebym nie musiał zmieniać tablic i na oku mam dwa samochody:

1) Volvo 460, 1.8, benzyna, 90 KM, 1994 r.

Przebieg: 275 tysięcy km.

Od 1998 roku w rękach tego właściciela, sprawny, jednak stał 1,5 roku bez ruchu (ale był rozpalany, gumowe elementy, jak i hamulce są w dobrym stanie). Jak na ten model, w niezłym stanie, jednak ma małe ślady rdzy na tylnych nadkolach. Mechanicznie wszystko ok. Przegląd i OC do maja.

2) Passat B3, 1.8, benzyna, 75 KM, 1991 r.

Przebieg: 260 tysięcy km.

Od 2005 roku u jednego właściciela, sądząc po jego stanie, na spokojnie ma ok. 500 tysięcy przejechane, ale jest sprawny, w ciągłej eksploatacji. Niewielkie ślady rdzy na tylnej klapie. Przegląd i OC do marca.

Którego z nich byście wybrali? Wiem, że tak z samych danych to raczej nic się nie powie, jednak potrzebuje samochodu, który nie rozkraczy mi się w drodze (codziennie muszę przejechać 120 km) i zależy mi na waszej opinii, co byłoby lepszym wyborem.
dwajeden
Początkujący

Prawo jazdy od: 12 12 1991
Auto: Vectra C
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Volvo vs. Passat - proszę o poradę

22 Sty 2012, 16:18

Passat to bedzie muł jednak jest to pancerny samochód,nie zawiedzie cię ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Za górami za lasami ;)

22 Sty 2012, 16:23

Raczej PASSAT, prosta przestarzała konstrukcja jak już odpali to nie zgaśnie :wink:
Układ napędowy VOLVO made in france więc trochę mniej pewny ale to nie znaczy, że zły :!:
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika

Auto: citroen, chevrolet

22 Sty 2012, 19:29

Stanowczo polecam passata ja mam takiego to nie ma opcji na niego niezniszczalny :)
<ZABRZAN>
Ciało rzucone na łoże traci na oporze :)
zabrzan13
Aktywny

Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy od: 11 02 2007
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Szukam nowego

23 Sty 2012, 19:03

Raczej made in Netherlands, ale fakt faktem z silnikiem od Renault 19 ;)

Cóż - tak myślałem, że Passat będzie bardziej polecany. Ten model Volvo jest rzadko spotykany i raczej nie cieszy się dobrą opinią, więc jako samochód 'do dobicia' Passat wydaje się lepszym kandydatem.

Dzięki za opinie.
dwajeden
Początkujący

Prawo jazdy od: 12 12 1991
Auto: Vectra C
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

24 Sty 2012, 08:22

dwajeden napisał(a): z silnikiem od Renault 19

skrzynia, półosie też "żaby" :D

W omawianym volvo jest też taki problem, że wszystko trzeszczy w tym wieku, vw wypada tu znacznie lepiej
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika

Auto: citroen, chevrolet
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006