Volvo XC 70 - pare pytań

02 Lis 2010, 19:37

Witam, jestem zainteresowany kupnem volvo XC 70 (1999-2007) i mam parę pytań do forumowiczów odnośnie tego samochodu. Jakie są wady tego modelu? jak sprawuje się układ rozrządu? czy opłaca się przerabiać samochodzik na gaz i jakie jest wtedy spalanie? jeśli chodzi o diesla to czy się opłaca i jakie spalanie? :) liczę na porządne odpowiedzi :)

Pozdrawiam !
karolq
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Giżycko

03 Lis 2010, 11:00

Jeśli chodzi o negatywne strony volvo XC70 to powiem tak-awarie nagrzewnicy i wężyka nagrzewnicy.Dodatkowo nie jest zbyt ekonomiczny. Jeśli chodzi o serwis to jest tylko kilka takich w Polsce, które potrafia sie zająć tym modelem :wink:
Jak zawsze wspominam, wszystko zależy od egzemplarza, jaki znajdziesz. Musisz uważac przy zakupie na stan podwozia, bo ludzie często za bardzo brali do siebie reklamy, że XC70 to prawdziwa terenówka :wink: Czy opłaca sie przerobic XC70 na gaz?- TAK. Zwłaszcza, jesli kupowałbys jednostkę 2.5 (210KM). Jeśli jednak nie zależy Ci na osiągasz, proponowałbym jednostkę wysokopreżną 2.4 (163KM)

Jesli bedziesz potrzebował znaleźć dobry egzemplarz to daj znać, poszukamy czegoś w sieci. Najlepiej kupować samochód od osób prywatnych.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

29 Gru 2010, 13:20

Volvo V60 ma długość 4628mm a jego rozstaw osi to 2776mm. Rozstaw przednich kół to 1588mm a rozstaw tylnych to 1585mm przyzwoity bagażnik o pojemności 430 litrów. Jednak Suv jest troszkę większy, mimo to może ktoś się skusi jednak na ten model :)
Napisz do mnie jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach Volvo.
faldurf
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 144
Miejscowość: Warsaw
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost
    W Toyocie Hilux wzmocnione mogą być obydwa silniki Diesla, tj. 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Ten pierwszy zyskuje 23 KM mocy (do 167 KM), oraz 67Nm momentu obrotwego (do 410 Nm). Silnik 3.0 D-4D w Hiluxie Powerboost będzie rozwijał ...